BREAKING NEWS

Drejtësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re avokatja e njohur e vendit tonë, kishte nevojë për transplant të palcës jashtë vendit, Adriatik Lapaj jep lajmin e trishtë: Do më marrë shumë malli!

Drejtësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet
x
BREAKING NEWS

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në deklaratën që bëri në Izrael, ja për çfarë bëhet fjalë

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në
x
BREAKING NEWS

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre pikëpyetjet e forta

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina “merr me vete” Poloninë në fazën tjetër

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina
x
BREAKING NEWS

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra dhe vajza, jemi të rrezikuara

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra
x
BREAKING NEWS

Protesta e 6 dhjetorit, PD zbardh skenarin: Si do përballemi me Edi Ramën, ja çfarë pritet të ndodhë

Protesta e 6 dhjetorit, PD zbardh skenarin: Si do përballemi me Edi
x
BREAKING NEWS

Tragjedia/ Nuk arriti kurrë ta takonte foshnjën, ja fjalët e fundit të 35-vjeçares para se të vritej nga burri: Pasha këtë fëmijë që kam me lind sonte…

Tragjedia/ Nuk arriti kurrë ta takonte foshnjën, ja fjalët e
x

Ekonomia

Çfarë po ndodh me monedhat e huaja, ringrihet Euro, barazohet me Dollarin

Çfarë po ndodh me monedhat e huaja, ringrihet Euro, barazohet me

Më në fund Euro po ringrihet dhe këtë e tregon kursi i këmbimit valutor por edhe bursat ndërkombëtare.

Ditën e sotme Euro është barazuar me Dollarin pasi ky i fundit ka arritur pranë nivelit më të dobët në dy muaj kundrejt euros. Brenda natës Euro shkoi nga 1,0066 Dollarë në 1,0096 Dollarë duke shënuar nivelin më të lartë që nga 13 shtatori.

Dollari gjithashtu u dobësua në 145,17 jen në tregtinë aziatike, niveli i tij më i ulët kundrejt monedhës japoneze këtë muaj dhe ra në 0,9823 franga zvicerane. Indeksi i Dollarit amerikan, i cili po shkon drejt vitit të tij më të mirë në pothuajse katër dekada, është ulur me rreth 1% deri më tani këtë javë.

Ndërkohë që vlen të thuhet se vlera e Euro-s po rritet dita ditës, por nuk dihet nëse rritja do të jetë afatgjatë duke ditur se fundi i vitit është shumë afër.

Më të lexuarat