BREAKING NEWS

“Nga tetori deri në mars e shtuna dhe e diela do jenë pa makina”, reagon Artan Hoxha, pyet hapur Ramën: Na rruaç komandant, por...

“Nga tetori deri në mars e shtuna dhe e diela do jenë pa
x

Ekonomia

Çfarë po ndodh me monedhat kryesore? Hidhini një sy kursit të këmbimit valutor për ditën e sotme

Çfarë po ndodh me monedhat kryesore? Hidhini një sy kursit

Kursi i këmbimit valutor, 18 shkurt 2020, sipas Bankës së Shqipërisë:

Monedha Kryesore   Lekë për njësi të monedhës së huaj

Dollar Amerikan USD  112.69

Euro EUR  122.31

Poundi Britanik GBP  146.79

Franga Zvicerane CHF  114.80

Jeni Japonez (100) JPY  102.58

Dollari Australian AUD  75.75

Dollari Kanadez CAD  85.18

Korona Suedeze SEK  11.60

Korona Norvegjeze NOK  12.17

Korona Daneze DKK  16.36

SDR SDR  154.10

Ari(OZ 1) XAU  178082.32

Argjend(OZ 1) XAG  2001.32

Juani Kinez (onshore) CNY  16.14

Juani Kinez (offshore) CNH  16.14

Lira Turke TRY  18.65