BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x

Ekonomia

Kadastra nxjerr listën, ja 720 emrat që marrin lejet e legalizimit, ndarja sipas qyteteve të vendit

Kadastra nxjerr listën, ja 720 emrat që marrin lejet e legalizimit,

Agjencia Shtetërore e Kadastrës ka publikuar dje emrat e pronarëve që kanë ndërtuar pa leje, të cilëve iu është legalizuar prona. Në kuadër të objektivit të vendosur për të përfunduar sa më parë procesin e legalizimit në të gjithë vendin, Kadastra ka vijuar shqyrtimet e kërkesave dhe ka aprovuar sa më parë lejen e legalizimit, për ato prona që mund të legalizohen dhe ka njoftuar për mospranim kërkese ata pronarë, shtëpitë e të cilëve nuk mund të legalizohen. Bazuar në VKM nr. 1040 datë 25.11.2020 “Përcaktimin e rregullave të zbatimit të kritereve të legalizimit dhe miratimin e modelit të aktit të legalizimit, për ndërtime pa leje” zyrat kadastrale në çdo zonë ka marrë në shqyrtim kërkesën e çdo qytetari dhe kanë aprovuar lejet e legalizimit këtë herë për 740 pronarë, emrat e të cilëve gazeta po i paraqet pak më poshtë. Sipas të dhënave të publikuara nga Kadastra përfituesit u përkasin të gjithë qyteteve të vendit, kryesisht Tiranë, Lushnje, Divjakë, Durrës, Berat, si dhe Zonat e Stimuluara, që përfshijnë pronat në zonat bregdetare Orikum, Dhërmi, Sarandë e të tjera. Ndërkohë bëhet me dije se, që nga ndryshimet e bëra në ligjin për legalizimet numri i aplikimeve është rritur ndjeshëm, pasi barra për pronarët dhe procedurat janë lehtësuar. Në këto ritme procesi i legalizimeve po shkon drejt mbylljes.

BERAT

Rexhep Islam Zema

 Rezarta Luto Mema

Shuaip Rexhep Hysi

Adri Ahmet Sollaku

Haxhi Jonus Brami

 Dritan Nebi Laze

Fatos Brahim Bardhi

Riza Islam Hysa

Vendim Ali Jaho

Bexhet Ali Jaho

Ajet Ali Jaho

 Irakli Thimi Kumaraku

Kristaq Hamet Llupi

Barjam Sefer Mujo

Qani Qemal Mucaj

Altin Zalo Bendaj

 Ervis Kujtim Mjelli

Ilir Sadik Mollaj

Muhamet Mustafa Meno

 Selman Barjam Alameti

 Dallandyshe Halil Busho

Shpetim Nurçe Gjishti

 Shkelqim Elmas Gllava

Theodhor Jani Beqiri

Feti Hajdar Sani

 Astrit Beqar Tahiraj

Abaz Qamil Avdiu

 Zoi Ndini Gjoni

Andrea Kosta Minga

Ali Dane Muçolli

Nurije Bilal Muçolli

 Xhezmi Kadri Selamaj

Shkelqim Zylyftar Çili

 Enver Aga Aganji

Riza Gani Hoxhallari

Adriatik Brahim Bakiaj

Ervis Yzedin Hada

 Nurçe Qani Oshafi

Bujar Daut Kalemi

 Niko Karafil Dellani

Artan Myrto Ozuni

 Agim Rexhep Mucaj

 Jorgji Palush Çibuku

Kodhel Refat Peshtanaku

Dhimiter Sotir Baci

Nikolin Thanas Zoto

 Pellumb Bedri Bendaj

 Ndriçim Lefter Doksani

Xhelil Qamil Hoxha

 Pellumb Fatmir Elezaj

Mefail Sali Malaj

Pajtim Ali Gjozi

 Novrus Tajar Hoxha

 Petrit Tajar Shameti

 Shkelqim Xhezair Kulli

Petrit Ajri Shehu

Dritan Hysenj Haxhillari

Shyqyri Vebi Muhametanji

Kelmend Luto Isufaj

 Albana Nuri Panahori

Pajtim Aleks Llupi

ZONAT E STIMULUARA

Ferd Palë Preka

Vera Gjeto Palaj

Xhoana Ndue Olaj

Sokol Marash Preka

 Ardjan Shyqyri Alimeri

Marin Prekë Lulashi

 Arben Mehmet Rejzi

 Fetah Januz Kryeziu

Arjan Pashk Kadeli

 

TIRANË

Indrit Islam Beka

 Naim Selim Pirra

 Durim Bajram Xhepi

Sefer Liman Bernaca

 Ervis Nazmi Altafa

 Kasem Ai Shehi

Qazim Bajram Kodra

Besart Besim Shehu

 Florjan Heshref Çavo

Afrim Qerim Brika

Bashkim Qerim Brika

Dashamir Ramazan Lika

Ilir Besim Hasmeta

 Bajram Vladimir Bajrami

Mehmet Vladimir Bajrami

Rrahim Han Lashi

Osman Mehdi Elezi

 Bislim Mevlan Kola

 Zija Demir Elhasa

Eduart Dritan Dedja

 Vladimir Arif Abedini

 Lefter Maksut Menalla

Astrit Maksut Menalla

Ylli Tasim Laçi

Osman Xhemal Sallaku

Arian Novruz Koçibell

 Ylli Fran Prendi

Kastrito Fran Prendi

Ferid Sulejman Sallufi

Dritan Hysen Kalemi

Basri Bedri Potja

Xheladin Gani Koçibell

 Kreshnik Qamil Hoxha

 Agron Selim Selimi

Ibrahim Hysen Qefalija

Ibrahim Jakup Kateshi

Ahmet Ibrahim Kamberri

Sali Nazif Losha

 Besim Ukshim Prela

Albert Arjan Hurdha

Agim Muharrem Prela

LUSHNJE

Avni Osman Kurti

 Xhevair Refit Kaja

 Kadri Zenel Alla

Elfrida Pilo Toshkollari

Danjele Zenel Murati

Qamil Tahir Muca

Hysni Osman Cani

 Arben Ibrahim Cjapi

 Qani Elmas Kasapi

 Aqif Idris Sinani

 Shefit Bajram Kuqi

 Sokol Andre Maka

Valjeta Todi Bello

 Zenun Kasem Leka

Nazif Mehmet Hysllari

Adriatik Irfan Carciu

 Telha Gjyladin Proga

Agron Osmen Kulluri

Leonidha Miti Libofsha

Sokrat Pandi

Faslli Hysni Nezha

 Rushan Selim Mullaliu

Fogert Mustafa Kallepi

Beqir Selman Tata

 Kujtim Barjam Dervishi

 Suzana Mehmet Ciko

 Bledar Jani Goga

 Andrea Jorgji Llupo

Kujtm Mina Bojaxhiu

 Lulzim Ismet Kalemasi

 Maksim Todi Rista

 Uani Zarik Zaka

 Rabeston Bexhet Kuka

 Kelmend Qani Gorreja

 Blerim Spiro Libofsha

Hasan Pasho Ibraliu

 Ymer Tomorr Xhebexhiu

 Llazar Filip Rista

 Dhurata Pellumb Sulovari

 Pirro Nasi Kote

 Gentjan Misir Vrapi

Kisha Shen Dhimitri

 Admirim Todi Goga

 Gezim Todi Goga

 Altin Shaqir Deda

 Bardhyl Zenel Sula

Shaqir Aqif Kuka

 Maksim Ndon Qose

 Lindita Koci Shelqi

 Ilir Nasi Bani

 Asllan Jemin Muca

 Dervish Jaho Sina

Gazmir Hekuran Topalli

Bektash Jaho Sina

 Altin Themi Lala

 Hysen Syhbi Arapi

 Kalem Kamber Disha

Halit Misir Beqiri

Aleksander Vathi

Xhemal Ramazan Karaj

Besjana Sotir Gjermeni

 Andi Llazar Semini

 Agim Avdyl Ahmetaj

Maksm Llazar Nushi

 Valmir Demir Bega

 Perparim Ismet Ahmeti

7 Flora Ahmet Alcani

 Dashnor Muharrem Saraci

Ferdinand Muharrem Saraci

 Xhevahir Kadri Hoxha

Ristaq Ndini Koci

 Lili Loni Velo

Kajmak Sali Tabaku

 Musa Nevrus Toshkezi

Fatmir Ferit Dervishi

 Halil Azis Blloku

 Hava Avdi Muca

 Shefqet Hysen Pisha

Sadik Abas Shtylla

 Agron Azbi Cela

Gezim Gjysho Elmazaj

 Xhevair Refit Kaja

 Agim Gaqi Sota

 Albert Sotiir Petro

 Gjergji Petro Bako

6 Aldion Aristidh Hila

 Gramos Nevrus Nexha

8 Afrim Pali Pali

Alketa Sokrat Idilli

 Ludmilla Besnik Cili

 Altin Enver Sharka

Fadil Jashar Zenel

 Arben Baki Bakiasi

Vasil Lami Mehilli

Sotir Ndini Koci

 Ilia Resmi Toshkesi

Rustem Agim Hoxha

 Myslim Jashar Sina

 Agron Vasil Prifit

 Mikel Flamur Hatija

 Shyqeri Sefedin

Besnik Osmen Kuqi

Sefer Murat Sula

 Paulin Ndini Nikolla

Agron Vasil Prifit

 Adi Mitri Lule

 Gezim Mustafa Dardha

 Sofokli Ndrek Basha

 Ylli Musa Duli

Xheladin Hysen Hasani

Dorjan Enver Meta

Venetike Halit Gjyshja

 Llukan Miti Bico

 Arben Faik Cota

 Nazif Ali Dervishi

 Osman Ali Plaka

Ahmet Daut Murrizi

 Thanas Prendush Vasiu

 Ymer Hysen Vrapi

 Enver Habil Lico

 Pashke Kole Gjoni

 Maksim Thoma Sota

Sokrat Ristan Perriu

 Bajram Ibrahim Allmeta

Adhurim Niazi Bregu

Isuf Ramazan Xibraka

Andrea Abaz Shtylla

 Thanas Prendush Vasiu

 Raimonda Ismet Avdullai

Afrim Robert Cela

 Kastriot Sherbim Dingozi

 Qerim Sali Carja

 Fejzi Murat Qosja

 Kosta Jani Shkembi

 Andon Thoma Mehillka

 Mustafa Beqir Dardha

Andi Pali Bardho

 Leonard Hekuran Cepelja

 Zydi Sefer Hasa

Dhimiter Qani Shuli

Ylli Musa Duli

Alush Tafil Murati

 Bukurije Miri Qorri

Gezim Mustafa Dardha

Flamur Bexhet Suti

 Albert Xhaferr Sharka

DURRËS

Telat Gani Bardhi

 Mitat Esat Krasniqi

Altin Bujar Shehi

 Enver Ismail Breti

Fatmir Ramazan Reka

Fran Lulash Rosaj

 Jetmir Mustaf Nezha

 Bardhyl Shaban Gjuzi

 Eles Muce Muca

 Etnik Ajet Axhami

Shaqir Mexhit Xhura

Xhevdet Sinan Shuli

Vitor Prenge Marku

 Razime Tosun Zhupani

 Kadri Demir Zani

 Ismet Islam Hilaj

Maksim Ndricim

Perparim Imer Huna

Altin Hil Llyci

 Bilal Xhemal Xhura

Sinan Shefqet Rucaj

Kadire Mehmet Kulici

Rexhep Kadri Sulceni

 Atixhe Sofokli Toce

 Flutura Beqir Elezi

Ilson Masllam Cani

 Mark Ndue Cupi

 Jashar Tuf Kojku

 Dritan Ali Rama

Kastriot Sinan Hasa

 Sebastjan Martin Zmajli

Hamdi Ramadan Zeneli

Arben Ramazan Avdyli

Enver Zenun Shala

Ardian Ruki Domi

Ramazan Sejko Avdyli

 Qamile Mehmet Topi

Edmond Zenel Lala

Sabrije Maliq Kurtaga

 Islam Besim Falli

 Bujar Teki Delija

 Hatixhe Foto Toce

Rexhep Muharrem Qafoku

Pajtim Vahit Eminaj

 Bardhyl Xhevit Baballeku

 Ermal Lumtur Toca

8 Erjon Bashkim Isufi

Maksut Myslim Mahmutaj

Gim Hysen Hameti

Skender Selim Hoxha

 Astrit Servet Hasa

 Xhorxh Luigj Aleksi

Artur Xhelal Dosti

 Agim Pasho Bregu

 Luis Gani Salihi

 Bujar Ibrahim Berberi

Fatmir Daut Sabjaci

 Donika Ndue Gjeci

 Lulzim Haziz Ibraliu

Rudina Fetah Burrezo

 Kujtim Bajram Shqopa

Mario Raimond Tufa

 Gjovalin Gjin Coku

Sevair Resmi Xhaferraj

Ramazan Ejup Shaba

Ibrahim Adem Dhomi

Safet Adem Spahiu

 Adi Astrit Zeneli

Astrit Jonus Zeneli

 Shaban Hysen Cengu

Artan Ramazan Dida

Memli Aqif Xhemalallari

 Adriatik Luto Gjoni

Ferdinand Shefqet Putro

 Engjellusherexhep Doraci

 Burhan Rexhep Stermilli

 Dajana Rexhep Hoxha

Albert Zef Gjoci

Majlinda Ali Lala

 Sajmir Lemi Stermilli

Adnan Qemal Sheshi

 Juljan Marin Gipshi

 Edit Ferit Mema

Mirjan Hasan Reci

 Luljeta Ramadan Stenaj

 Isuf Daut Abazi

 Dritan Hasan Shehi

 Aleksander Pandi Suku

Mirsad Gezim Nikocaj

 Benard Perparim Ademaj

 Indrit Ndricim Zeqja

Suada Ferit Domi

 Haxhi Rexhep Cafa

Muharrem Hasan Delia

 Dyrrah Speed Shp.K

 Flamur Hakik Martin

 Viena Hotel Shp.K

Enver Zenun Habo

Nurije Shaip Gjana

Melenti Zitim Zace

Besmir Sinan Caliku

 Bardhyl Tafil Seitaj

 Sami Haziz Meta

 Bush Mark Lleshaj

 Gezim Latif Biba

 Lulzime Sadik Mustafa

Fatmir Sulejman Topi

 Muamet Ismail Metka

 Teme Rahmi Mixha

Leonora Idriz Cakani

Raimonda Eqerem Albani

Shkelzen Medi Meziu

 Kleana Sami Salihaj

Ermal Skender Mema

 Klodian Sabri Shaba

 Tafik Xhemal Badini

 Ermal Han Gjuzi

 Bilbil Syrja Karati

Artur Pjeter Gjinplaku

 Ardit Sabri Kacmoli

Albert Fadil Keci

 Flamur Azbi Bamci

 Perparim Nazmi Caushi

 Lorenc Petraq Comeni

Lutfije Hasan Kurti

Mexhit Ramazan Hajdini

Olsi Sovjet Kau

 Ilir Zejmel Tota

 Amarildo Gjin Brahja

 Gjin Martin Brahja

Eduart Qemal Myzyri

Avni Hider Beca

 Taulant Pel Kushi

Maksim Estref Dervishi

Guxim Sadri Musaj

 Lahim Lutfi Daci

 Xhemil Jaho Ademi

 Ridvan Xhafer Bicaku

 Etmond Isuf Farruku

 Ermir Rustem Ndreaj

 Rustem Ali Ndreaj

 Arian Skender Gjyzeli

 Alban Engjell Shqipe

Servet Ramadan Germizi

Rexhep Kadri Sulceni

Lavdim Gjok Matoshi

 Pashk Mark Prenga

 Kole Mark Vuksani

 Ladovik Jak Ndosha

Marash Ndue Bashota

 Aleks Dode Prani

 Ismen Shaban Daci

 Ndrec Mark Gjegjaj

 Angjelin Pjeter Rrebani

 Ferit Shaban Daci

 Ferid Bislim Mustafa

 Klodian Lutfi Qerimi

 Rifat Elez Celmanaj

Perparim Xhevdet Dubare

 Mahmut Tahir Bleta

 Astrit Islam Kajmaku

Urim Hajdar Bega

 Bujar Veli Domi

 Artan Besim Tola

 Flamur Muharrem Zeqaj

 Fatmir Halit Gjoka

Ilono Jorgji Spiru

 Alfred Lulzim Kertusha

Besnike Xhemal Karaj

 Mariglen Agron Haxhija

 Hysen Haxhi Aliaj

Ramadan Jahja

 Dezdemona Veli Balla

Marlen Nazmi Cela

 Zotije Ali Gjeta

 Alfred Nikoll Gjergji

 Nikoll Pal Gjergji

 Tonin Prel Aliaj

Sadik Jonuz Istrefi

Luan Arap Muka

Ramazan Selim Kurti

 Agim Zenel Tila

 Shefik Besim Tafa

 Selami Sinan Hushi

 Xhevahir Petrit Hoxha

 Xhelal Hamdi Tila

Agim Xhaferr Uka

 Pellumb Adem Ademaj

 Rexhep Jonuz Zeneli

Adriatik Jashar Lalollari

 Erind Shkelqim Shtylla

 Dhurata Fejzi Ymeri

Haxhi Fiqiri Drizi

 Shpetim Malo Hyseni

 Gjuri Hakik Tota

 Besard Qazim Bashkurti

 Mazllem Medin Hoxha

 Bardhyl Ramazan Albrahimi

 Fran Mark Prenga

 Florjan Ilirjan Gjushi

Xhemal Ali Maloku

 Shefqet Nuredin

S Energy Sh.P.K

Nazmi Ymer Meca

 Nazmi Sabri Alliu

 Ilirjan Skender Gjyshi

 Tahir Selman Metalia

 Lulzim Latif Muzhaqi

 Partizan Myftar Lila

Sokol Petrit Progni

Ilir Qazim Spanjolli

 Celnik Kadri Daku

Oli Hekuran Fero

Hamdi Ramazan Kurti

Pranvera Daut Pepa

 Bujar Fadil Balliu

Agim Halit Kikri

 Refat Shaban Sula

 Diana Shaqir Meta

 Nikolin Zaim Lekli

Kaso Bektash Edushaj

Lavdim Neki Zera

Rruzhdi Shefit Suli

Gasper Prenge Vlashi

 Xhevdet Jashar Skepi

Defrim Pasho Lena

Gazmir Kamber Hysa

Feim Baki Mina

Alfred Hekuran Shinkolla

 Petrit Hysni Suli

Mustafa Zenel Gjeci

 Fiqiri Ramazan Doda

Ylber Nazmi Visha

Ardjan Azem Doda

Kastriot Maliq Dermyshi

 Zef Preng Frroku

 Bato Hysni Latifi

 Gezim Pashk Ndou

 Mersim Myftar Gjeta

 Zef Frrok Doda

 Vesel Kurtish Qerimi

 Besnik Idriz Cani

 Xhemile Idriz Kalori

Gezim Halit Xhakoka

Shpetim Nezir Pemaj

 Skender Enver Xhakolli

Shaban Haziz Totraku

 Xhevahir Belul Skapi

 Bardhyl Cerciz Mandlari

 Bujar Bece Mankollari

Ahmet Ali Xhaferresi

Refik Vesel Metalli

Medije Riza Barruku

 Haxhi Xhemal Dervishi

Fisnik Dhimiter Llami

 Ibrahim Halit Bruci

 Pjerin Zef Prenga

 Alfred Pal Prendi

Fatjon Asllan Vata

 Fatbardh Mhill Muslia

Jetmir Lazam Lleshi

Spiro Pavli Driza

 Pask Pavli Driza

Gezim Jashar Nebelli

Ymer Arif Mani

 Ylli Hazis Kurti

Dhurata Latif Kurti

Ramiz Ethem Ismailaj

Kastriot Mehmet Curaj

Shpetim Muharrem Halili

 Zeni Lazam Suli

Edmond Hajri Mjeshtri

Shpresa Hamit Mihati

 Edmond Haxhi Melami

Ritvan Luan Llaca

Behar Abdulla Imeraj

 Hysen Gezim Hoti

 Dhimitraq Vesil Ndoni

 Klejdi Dhimitraq Ndoni

Daniel Dhimitraq Ndoni

 Florian Zef Cuku

 Shkelzen Muharrem Arisha

Angjelin Bibe Arapi

 Ramadan Nezir Hoxha

 Ardilon Frrok Arapi

 Hajrie Bajram Metoshi

 Pjeter Gjon Prenga

 Sami Demir Kasa

 Asllan Musli Mazreku

 Sami Mustafa Kucana

 Evorina Ram Isufi

Bedri Ibrahim Mulgeci

Shpetim Ali Varaku

Mendet Ilmi Zira

Abas Ramdan Lasku

 Iljas Feris Kica

Qibrije Hasan Kaca

Shefit Nuri Shembitraku

 Hamza Zyber Shehu

 Leonard Ramiz Bardhi

 Jetmir Ramiz Bardhi

 Hajrije Xheladit Tota

Artan Bashkim Zani

Mahmut Fiqiri Mera

 Hane Shyqyri Salla

Edi Neki Zeria

 Hasan Kujtim Hyskaj

 Din Bajram Arusha

 Islam Kadri Brecani

Elvis Mevlan Palushi

Naim Sadik Koci

 Agim Pashk Ndoji

 Kole Pashk Caka

 Ramazan Adem Kusi

Olsion Adem Kusi

Ajet Shefqet Lita

 Zylfi Latif Kalaveri

Klejdi Ramadan Peposhi

 Albi Ilirjan Ruci

Ledi Tom Cala

Ferjat Qerim Celami

Hashim Shefqet Bici

Gjergji Stok Kolaj

Lulezim Zenel Kashta

 Bledar Veli Ismaili

 Florenc Enver Kuci

 Gjergj Pashko Sinjori

 Ndricim Mefaik Domi

 Pjerin Mhill Dema

 Ndue Zef Meta

Naim Abdylmin Murra

 Gjon Llesh Picaku

 Ramiz Qazim Byberi

 Tonin Gjok Pernaca

 Vellezerit Kola Distrection

Bardhyl Xhevahir Demiri

Elez Ramadan Ahmetaj

Hasan Isuf Koci

 Shpetim Azem Xhafa

 Nazif Jaku Tahiraj

Elmina Ekrem Xhaja

 Luftetar Hysen Doku

 Edmond Roland Sula

Pavarsia 2007

 Realdo Artur Kuci

 Klodian Selman Muca

Sali Sadik Sallaku

 Dritan Kir Cheva

 Desla Shp.K

 Fatos Deli Dulaj

Rudin Ahmet Taullaj

Oliver Oshina Shp.K

 Artan Arben Shqupi

 Hasim Bedri Cuku

Astrit Bedri Cuku

 Nazif Ahnet Bejdolli

 Kastriot Maliq Dermyshi

Osman Hysen Dema

 Fatos Islam Shehu

 Lorenc Qemal Tabaku

 Shaban Mustafa Hito

 Pashk Cun Jaku

 Orland Prel Peplekaj

 Arben Palush Gjoka

 Orion Prel Peplekaj

Gjelosh Prel Bajrami

 Rakip Fiqiri Zykollari

 Jolian Rakip Zykollarri

 Refik Ramazan Ciku

Nikolin Ndue Biba

 Shefqet Nezir Gjana

 Majlinda Bardhyl Lushnja

Gani Muharrem Zaimi

Kristo Gani Suli

 Lefter Bedri Shaqollari

 Ledjo Bajram Kadiu

 Saba Hysen Doga

Sabri Hasan Losha

Hidajet Osman Muca

Hetem Sali Miraka

Zoje Ded Ujka

Fatime Rexhep Leka

 Janaq Koco Shqevi

Zenepe Xhitan Saliu

 Xhevdet Xhemal Mali

Fran Prenge Buraku

 Gezim Preng Prenga

 Drite Rexhep Tahiri

Pjeter Ndue Frroku

Gafurr Abaz Jangulli

Anduela Bahri Tuda

 Elez Mahmut Hasani

 Neki Abaz Kodra

 Agurim Idajet Vrapi

Fatmir Bajram Krasniqi

Eduart Xhavit Martini

Behar Bajram Kucuku

 Ramiz Hysen Krasniqi

Gazeli Flamur Mezani

Petrit Qazim Laci

Kliton Vath Balliu

Avdyl Tahir Lacku

Amarilda Fiqiri Farruku

Tonin Nikoll Gjonaj

 Irma Skender Hyka

Petrit Selman Metalla

Iljaz Gani Vata

 Lefter Xhevahir Bizgjoni

 Fatos Sali Gjeta

 Aldo Sokol Dakaj

Gjergj Gjon Kola

Ndrec Gjon Kola

Vasil Petro Konomi

 Artan Hilmi Xhaferri

 Rustem Veli Cani

 Bujar Lutfi Ruci

 Bledar Azem Daci

 Dhurata Xhemal Daci

 Artan Bexhet Daci

 Sami Tahir Biba

 Rruzhdi Asllan Cupi

 Liman Azem Daci

Dajlan Novruz Hysenaj

 Kridens Bardhyl Tabaku

 Flamur Hajdar Sinaj

 Sulejman Xhelil Teta

 Brahim Avdyl Elezi

Tahir Xhetan Kercova

 Thoma Profi Sota

 Fatbardh Skender Beqiraj

 Sulejman Shkelqim Zhupani

Lulzim Qemal Xhaferri

Endrit Ram Hoxhaj

Agim Muhamet Nanushi

 Gentian Selim Mani

 Gasep Ramadan Paja

 Hasan Halim Hoxha

 Xhavit Pitark Pitarka

Bilbil Rrahman Miha

 Sajmir Mehmet Sina

Behije Hajdar Latifi

Merilda Vladimir Halilaj

Safet Selman Cekrezi

Kujtim Sehit Lika

 Myftar Abaz Patlli

 Mirvete Abdulla Tafaj

 Luljeta Daut Berisha

Gjevalin Mark Dema

 Desherim Islam Gjoshi

 Ardian Petrit Tragaj

Më të lexuarat