BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Ekonomia

Kadastra zbardh listën, rreth 460 familje marrin lejet e legalizimit, ja emrat që përfitojnë

Kadastra zbardh listën, rreth 460 familje marrin lejet e legalizimit, ja

Agjencia e Kadastrës ka zbardhur emrat e radhës për pronarët që përfitojnë lejen e legalizimit. Pas shqyrtimit të një sërë dosjesh gjatë javës që lamë pas, në fundjavë Kadastra ka publikuar emrat për të gjitha ato familje që janë kualifikuar si fituese dhe kanë gati certifikatën e legalizimeve. Përmes një njoftimit të publikuar në faqen e saj zyrtare, Kadastra ka bërë me dije se këtë radhë lejet për legalizimet janë për aplikuesit në qytetin e Tiranës. Sipas të dhënave, këtë herë do përfitojnë lejen e legalizimit 460 pronarë. Ndërkohë, më tutje bëhet me dije se qytetarët duhet të njoftohen dhe të shkojnë të tërheqin dokumentin e legalizimit brenda një muaji dhe kështu të mund të gëzojnë të plotë dhe pa asnjë pengesë pronën e tyre. “Drejtoria vendore e ASHK Tirana bën afishimin publik për qytetarët, në zbatim të ligjit “Përcaktimin e Proceseve Kalimtare të Pronësisë Në Republikën e Shqipërisë ” dhe VKM nr. 1040 “Për përcaktimin e rregullave në zbatim të kritereve të legalizimit dhe miratimin e modelit të aktit të legalizimit për ndërtimet pa leje”. Drejtoria Vendore ASHK-së ka bërë te mundur përfundimin e procedurave të legalizimit për subjektet e mëposhtëm. Publikimi i kërkesave për afishim të subjekteve që po trajtohen nga ASHK bëhet për një periudhë 30 ditore. Bashkëlidhur po ju vendosim në dispozicion listën e subjekteve përfitues”, thuhet në njoftim. Në këtë njoftim Kadastra sqaron se, pjesa më e madhe e dokumenteve shkarkohen nga zyrat kadastrale automatikisht online, pa qenë nevoja që aplikantët të zvarriten nëpër zyra të ndryshme për t’i siguruar ato. Gjithashtu, është shkurtuar edhe koha për shqyrtimin e këtyre dosjeve në mënyrë që përgjigjja për familjet që do të marrin lejen e legalizimit të mos vonojë. Sakaq, kujtojmë këtu se, qeveria ka ndryshuar në fillim të 2020 tërësisht projektligjin për procedurat kalimtare të pronësisë, pas kritikave të Komisionit të Venecias se projektligji i hartuar në vitin 2018 ishte i paqartë dhe cenonte të drejtën e pronës. Kadastra sqaron se, po punon që procesi i legalizimit të mbyllet sa më shpejt prandaj dhe ka thjeshtuar proceduat dhe ka reduktuar dokumentet për aplikim.

Ja lista me emrat që marrin lejen e legalizimit

1.       Arben Fatmir Dokolli

2.       Mustafa Hekuran Hoxha

3.       Bajram Hekuran Hoxha

4.       Hurma Hekuran Rama

5.       Viktor Shaban Halili

6.       Naim Xhevit Rakipaj

7.       Ali Xhevahir Hysenaj

8.       Dylber Mersin Bregu

9.       Agim Petrit Aliaj

10.   Bajram Hasan Xhija

11.   Zabit Myslym Hamzai

12.   Kasem Barxho Haxhiaj

13.   Luljeta Edip Elmazi

14.   Dritan Sabri Hasanllari

15.   Sylber Sabri Hasanllari

16.   Leonard Sabri Hasanllari

17.   Leonard Janaq Kozma

18.   Sofi Pellumb Kozma

19.   Idriz Sehit Disha

20.   Fatmir Bajram Sinani

21.   Bashkim Zenel Ilnica

22.   Vjollca Abdulla Kodra

23.   Rigers Xhavid Shabani

24.   Arben Ferik Balla

25.   Pellumb Refik Koleci

26.   Fatmir Meto Cici

27.   Alfred Mete Cici

28.   Arben Ali Nano

29.   Bekim Shefit Karati

30.   Faslli Faik Nazo

31.   Xhovan Todi Ziu

32.   Kastriot Zylyftar Tushe

33.   Mario Robert Karati

34.   Bekim Sherif Karati

35.   Haxhi Njazi Pellumbi

36.   Alma Kamber Kambellari

37.   Ervin Nazif Pupla

38.   Shpresa Aqif Kullojka

39.   Vehbi Islam Masha

40.   Fehmi Haqim Shaba

41.   Fatmir Sherif Biba

42.   Alti Demir Cani

43.   Nazmie Elmaz Cani

44.   Fatmir Abdi Lika

45.   Astrit Ramazan Islami

46.   Kujtim Ahmet Zenollari

47.   Beqir Feta Fetara

48.   Shadije Rexhep Gurzi

49.   Hane Haxhi Haxhiu

50.   Arjan Elmaz Haxhiu

51.   Bashkim Ramadan Selmani

52.   Jonuz Hajdar Braho

53.   Behar Selman Cela

54.   Arben Fatmir Hoxha

55.   Artan Ramazan Hidi

56.   Mustafa Ismahil Ismahil

57.   Enver Qerim

58.   Arben Enver Istrefi

59.   Shkelqim Ali Hida

60.   Kledi Idriz Vorpsi

61.   Dovlet Shasho Zaimi

62.   Tefik Mitat Dyrmishi

63.   Hysni Ibrahim Popshini

64.   Majlinda Tomor Kapaj

65.   Fadil Sinan Hasa

66.   Bardhyl Skender Zeko

67.   Astrit Faik Disha

68.   Petrit Agim Shkembi

69.   Sadri Qemal Haxhiu

70.   Abedin Caushi Lila

71.   Klodian Pajtim Cano

72.    Gezim Sinan Sinani

73.    Qemal Shahin Bebja

74.    Ermir Fadil Hasa

75.   Gezim Sinan Sinani

76.    Mitrush Nas Petoni

77.   Agim Ramadan Rama

78.    Gezim Sinon Sinani

79.   Gjergj Agron Sudhullari

80.   Lodovik Gjon Leka

81.   Simon Frang Bala

82.   Slam Halil Shehu

83.    Sami Osman Allmeta

84.   Afrim Fiqiri Bici

85.   Safet Lutfi Sinani

86.   Selami Hasan Shehi

87.   Fitim Haxhi Shehi

88.   Shefki Shaban Nelhani

89.   Besnik Refat Muca

90.    Eris Sazan Hebipaj

91.    Zef Ndue Mataj

92.   Fadile Ethem Xhengo

93.   Theodhos Spiro Nikolla

94.   Kujtim Mehmet Doda

95.   Dilvan Shamet Bihuci

96.    Nikolla Tasi Dylgjeri

97.    Ferit Mustafa Cmeta

98.   Fadil Sulejman Cota

99.   Idriz Sulejman Pepa

100.                       Eduard Mark Percuni

101.                       Julian Shezai Skendaj

102.                       Flamur Harif Spahiu

103.                       Vait Alo Kabashi

104.                       Hysen Ymer Basha

105.                       Rustem Fejzi Agalliu

106.                       Prene Zef Ndoci

107.                        Ismail Ramadan Kamberi

108.                       Miranda Ramadan Xholi

109.                        Pellumb Hekuran Briskaj

110.                       Lulzim Pellumb Briskaj

111.                        Besnik Nezir Shquti

112.                       Luan Osman Osmani

113.                       Spartak Xhevit Malaj

114.                       Bardhyl Hasan Shehi

115.                       Hasan Isuf Meta

116.                       Sanije Demo Mullaj

117.                        Ilir Ramiz Ruci

118.                       Enver Abaz Fixha

119.                       Feim Mehmet Xherri

120.                       Ilmi Mexhit Leka

121.                       Skender Haki Aliaj

122.                       Asqeri Sejdi Xhelilaj

123.                       Behar Abaz Fixha

124.                       Shaqir Selaudin Muca

125.                       Hasan Myrto

126.                       Taulant Haki Allushi

127.                       Haki Faik Allushi

128.                       Jani Ali Peraj

129.                       Shaqir Selaudin Muca

130.                       Fehmi Mahmut Xherri

131.                       Ilmi Mexhit Leka

132.                       Shaqir Selaudin Muca

133.                       Maliq Masar Pasmaciu

134.                        Dylber Shaban Baci

135.                       Kadrimehemt Nez

136.                       Rushe Mehemt Neza

137.                       Cen Maxhin Katroshi

138.                       Haxhi Mehmet Avdiu

139.                       Sami Mus Musollari

140.                       Xhelal Mustafa Kastrati

141.                       Rakip Imer Qelia

142.                       Servet Shem Mata

143.                        Servet Shem Mata

144.                        Nuri Rrapo Mykaj

145.                       Festim Islam Muhametaj

146.                       Arjan Islam Muhametaj

147.                       Islam Bektash Muhametaj

148.                       Mazllum Lutfi Dumani

149.                       Mehmet Hasan Karaj

150.                       Pashuk Pal Mema

151.                       Eni Abdi Sula

152.                        Ramazan Sulejman Ilnica

153.                       Shpresa Isa Sinanaj

154.                       Aurora Xhavit Sinanaj

155.                       Flamur Veli Xhaja

156.                       Ylli Idris Pilafi

157.                       Ylvi Hajredin Boshnajku

158.                       Perparim Hajredin Boshnajku

159.                       Ylli Qani Beqiraj

160.                       Pal Ndue Marku

161.                        Enver Ferat Panci

162.                       Almir Ferat Panci

163.                       Llazar Jovan Mihani

164.                       Merita Qemal Behlula

165.                       Pashane Hasan Sula

166.                       Agron Haxhi Toska

167.                        Miranda Sherif Lelo

168.                       Adem Jakup Meta

169.                        Dhimiter Pilo Madhi

170.                        Ervin Guri Xhemollari

171.                       Guri Nuri Xhemollari

172.                        Bajram Avdi Karaj

173.                       Murat Sefe Hasanllari

174.                       Nesti Mark Bilani

175.                       Gjovalin Mark Bilani

176.                       Hasan Ibrahim Hoti

177.                       Hysen Enver Leti

178.                       Bashkim Myrteza Hasani

179.                        Viktor Kol Trashani

180.                        Dilaver Hysen Yzeiri

181.                       Dritan Agron Gremi

182.                       Spiro Vasil Makoci

183.                       Sherife Mexhit Dervishaj

184.                       Bujar Abdi Lika

185.                       Xhelal Hider Hidri

186.                       Miklovan Gjovalin Arapi

187.                       Adhurim Beqir

188.                       Gentjan Beqir Salaj

189.                       Kristine Fran Nushi

190.                       Olta Todi Nushi

191.                       Megi Todi Nushi

192.                       Zef Nikoll Gjoka

193.                       Astrit Dhimiter Cullhaj

194.                       Agim Ibrahim Ahi

195.                       Ibrahim Ramazan Ahi

196.                        Zamira Fehmi Ylli

197.                        Fatmir Bajram Celo

198.                       Zamira Bujar Nurce

199.                       Ivil Aristotel Guri

200.                        Arben Foto Kostandini

201.                        Selman Vesel Kaduni

202.                        Sabri Dalip Kercyku

203.                       Gezim Garip Becoku

204.                       Shqipe Rifat Becoku

205.                       Vehbi Ibrahim Elezi

206.                       Andrea Petro Lula

207.                       Lulzim Arif Zhilla

208.                       Armand Osman Peza

209.                       Idajet Omer Delli

210.                       Vilhem Seit Dautaj

211.                       Shkelzen Elez Gjylja

212.                       Haxhi Elez Gjylja

213.                       Altin Elez Gjylja

214.                       Qemal Beg Shkoza

215.                       Kujtim Bari Bektashi

216.                       Hanife Bari Bektashi

217.                       Vilson Reme Bektashi

218.                       Fator Ali Cerenishti

219.                        Hysni Rexhep Mulaj

220.                       Hamdi Islam Hoti

221.                       Fehmi Hysen Musta

222.                       Shkelqim Tahir Disha

223.                       Genci Tahir Disha

224.                        Ilirjan Ramazan Trushilla

225.                       Bernard Martin Marku

226.                       Mimoza Xhelal Marku

227.                        Hilmi Hamdi Selimi

228.                       Fitnete Hamdi Selimi

229.                       Teri Gramoz Zonja

230.                       Arben Emin Lickollari

231.                       Arben Sabri Hamiti

232.                       Hamdi Halim Liksala

233.                       Ferit Mehmet Cani

234.                       Bukurije Rexhep Leka

235.                       Klejdi Fadil Leka

236.                       Eneid Fadil Leka

237.                       Kujtim Dalip Lleshi

238.                       Fatli Bektash Hysollari

239.                       Saimir Ismail Alushi

240.                       Petrit Leke Deskaj

241.                       Naim Ramazan Xhafa

242.                       Sajmir Ferit Sula

243.                       Fatmir Shyqyri Sula

244.                       Shpetim Sulejman Beqiri

245.                       Ruzhdi Tefik Sula

246.                       Hasan Shyqyri Sula

247.                       Artur Hasan Sula

248.                        Haki Shefqet Kuka

249.                        Sinan Shahin Shutina

250.                       Ilmi Fadil Hoxha

251.                       Destan Abdurahim Kulla

252.                        Muharrem Ali Alhasa

253.                       Mukades Shaban Sheqeri

254.                        Arjanit Bajram Lufta

255.                       Shaban Rexhep Kotori

256.                        Vjollca Bajram Fetara

257.                       Artur Tahir Sula

258.                        Dritan Shaban Sinani

259.                       Alfred Lelem Haxhi

260.                        Kadri Xhevit Caushllari

261.                       Ndue Zef Bardhi

262.                       Vasil Rexhep Isaj

263.                       Dritan Haxhi Xhemollari

264.                       Fidai Xhavit Caushllari

265.                        Ded Nikoll Uka

266.                       Ferdinand Ali Lulo

267.                        Vangjel Leonidha Culi

268.                       Ervehe Refit Abazi

269.                        Gezim Mehmet Doci

270.                       Genci Elmaz Bengo

271.                        Ramadan Rakip Neziraj

272.                       Vera Vesel Matoshi

273.                       Adriant Ylldi Maho

274.                       Rigers Bedri Keci

275.                       Pavlin Kol Lushi

276.                        Liljana Dervish Nurcellari

277.                       Jani Vasfi Selami

278.                       Petrit Teki Bajrami

279.                       Gramos Belul Ramadani

280.                        Mehmet Osman Cenalia

281.                        Fadjon Latif Cani

282.                        Isa Ibrahim Matoshi

283.                        Fitnete Korp Muka

284.                       Kristina Preng Kurti

285.                       Isuf Haxhi Hysengolli

286.                       Hair Bajram Lamaj

287.                       Lutfi Elmaz Malushi

288.                       Luan Hysen Aliaj

289.                       Genci Ramadan Branko

290.                        Rexhep Halit Despoti

291.                        Beqir Sinan Mustafa

292.                       Shefqet Ramazan Lozi

293.                       Bajram Musa Bajrami

294.                        Razim Maksut Murati

295.                        Arjan Ramadan Neziraj

296.                       Kadrije Mehmet Jonuzi

297.                       Albert Ibrahim Sela

298.                        Agim Hazis Sula

299.                       Vasil Spiro Doci

300.                       Altin Gezim Uka

301.                       Ferdinant Isuf Rushitaj

302.                        Mirash Zef Qokaj

303.                       Agron Islam Rrapushi

304.                       Rexhep Shaqir Hoxha

305.                       Arjan Hasan Murataj

306.                       Edmond Prel Gjoka

307.                       Gezim Rrapush Tocilla

308.                       Artur Rrapush Tocilla

309.                       Petrit Rrapush Tocilla

310.                       Aferdita Rrapush Atalay

311.                       Clirim Shyqyri Myftaraj

312.                       Sose Selman Vrioni

313.                       Ferial Fejzi Brace

314.                       Nazime Rushit Mehmeti

315.                       Lindita Perparim KokonaGenc Haxhi Kaci

316.                       Vjollca Bajram Skenderaj

317.                       Naimir Luan Kurti

318.                       Enkelev Luan KurtiVjollca Bajram Skenderaj

319.                       Njazi Hajro Meta

320.                       Genci Haxhi Kaci

321.                       Alfred Ded Bitraj

322.                       Liljana Miftar Braka

323.                       Njazi Hajro Meta

324.                       Kreshnik Njazi Meta

325.                       Mimoza Hajredin Lengo

326.                       Vjollca Bajram Skenderaj (K

327.                       Liljana Miftar Braka

328.                       Genc Haxhi Kaci

329.                       Liri Stiri Myzeqari

330.                       Halime Mimi Dino

331.                       Liljana Miftar Braka

332.                       Shkezen Rustem Aliaj

333.                       Besnik Sinan Boka

334.                       Stela Sinan Cela

335.                       Vullnet Xhezar Miraka

336.                       Lediana Mtzafer Gropa

337.                        Orkida Shaban Sina

338.                        Genc Haxhi Kaci

339.                       Lediana Mtzafer Gropa

340.                       Ilo Pandeli Vanci

341.                        Sinan Mehmet Kerpaci

342.                       Arben Gafur Karasani

343.                        Ismet Sali Cubi

344.                       Drita Agron Kola

345.                        Arsela Selim Thaci

346.                       Gezim Ramazan Dedej

347.                       Bihane Riza Koloriu

348.                       Endri Mihallaq Petushi

349.                        Feim Xhevdet Rushiti

350.                       Sabri Abaz Dengu

351.                        Ivil Aristotel Guri

352.                       Pellumb Hamit Kodra

353.                       Arjonel Fatri Lame

354.                       Olta Adil Lame

355.                       Urim Elez Makishti

356.                       Ajet Haqif Krashi

357.                       Qemal Dervish Osmenaj

358.                       Shpetim Ali Lila

359.                       Muharrem Shamet Hysa

360.                        Ilirjan Veli Cela

361.                       Bashkim Mahmut Keri

362.                       Muharrem Bajram Sinani

363.                        Ajet Abedin Shahu

364.                       Ismail Demir Agalliu

365.                       Eneled Petro Rexhepi

366.                       Ina Ymer Ceka

367.                       Artur Hamid Male

368.                        Xhavit Hysni Tenolli

369.                        Nikoll Ndoke Susaj

370.                        Natasha Myfit Myftaraj

371.                       Vebi Myfit Myftaraj

372.                       Auron Faik Nebiaj

373.                       Vjoleta Ujkan Imeraj

374.                       Zeqir Xhemal Cafi

375.                       Agim Haziz Zenuni

376.                       Muhamet Haziz Zenuni

377.                       Edmond Nedai Dervishi

378.                        Pellumb Nuri Cenolli

379.                        Arif Ibrahim Kaca

380.                       Emin Nuri Elezi

381.                       Adem Ismail Shehu

382.                       Nexhmie Murat Deliallisi

383.                       Migena Osdise Tarja

384.                       Gramos Ramadan Islami

385.                        Sadik Zeqir Zili

386.                       Festim Refat Ibrahimi

387.                       Ndoc Ndrec Ndoci

388.                       Ymer Shpuza

389.                       Mynyre Tajar Katrube

390.                        Mynyre Tajar Katrube

391.                       Nezir Qazim Jaupi

392.                       Ismail Jonuz Molla

393.                       Gezim Haxhi Xhemalaj

394.                        Tefik Sali Katrini

395.                       Kujtim Lik Xhurxhi

396.                       Petrit Adem Xhepi

397.                       Engjelush Njazi Avdulaj

398.                       Fran Nikoll Gjonaj

399.                       Niti Fadil Perhati

400.                        Eduart Aqif Selami

401.                       Ded Pal Gjonaj

402.                       Jetmir Kole Pjeternikaj

403.                       Loni Xhemal Avdiu

404.                       Guri Agush Hyseni

405.                        Feti Ramazan Cakerri

406.                       Bujar Ismail Balla

407.                        Fatos Abdulla Balliu

408.                       Raimond Refat Vrenozi

409.                       Spiro Leonidha Londo

410.                        Novrus Riza Zylyftari

411.                       Hurme Gani Pepa

412.                       Genci Musa Hyska

413.                       Dionis Prendush Delia

414.                       Silva Josif Xhemo

415.                       Bollkize Servet Miftari

416.                       Musa Kasem Hyksa

417.                        Mentor Sefedin Fisniku

418.                       Arjan Halil Gego

419.                       Pellumb Isuf Hoxha

420.                        Plarent Pjeter Ndreca

421.                       Sulejman Ismail Bajraktari

422.                       Gezim Ahmet Xhixha

423.                        Fatmir Rexhep Nela

424.                        Kujtim Goni Merzira

425.                        Mehmet Xhoxhi Zonja

426.                       Mustafa Mentor Seferi

427.                       Sonila Hasan Kapllanaj

428.                       Anila Raif Cake

429.                       Vladimir Kasem Kalemi

430.                       Refik Nexhip Molla

431.                       Bedri Hashim Cake

432.                       Musa Kasem Hyska

433.                        Liri Riza Agalliu

434.                       Zemrie Hysen Dauti

435.                        Stefan Thoma Muci

436.                        Lulzim Ahmet Boda

437.                        Fejzo Sinan Aliaj

438.                       Qemal Hysen Dauti

439.                        Kujtim Nuredin Arapi

440.                       Raimondi Fatmir Ahmetli

441.                       Agim Ramazan Bodinaku

442.                       Lirije Ahmet Fortuzi

443.                       Velo Rapo Mykaj

444.                       Selami Rexhep Shehi

445.                       Ismail Nuredin Oshafi

446.                       Idris Shaban Halili

447.                       Agron Nuredin Dervishi

448.                       Kastriot Agush Hyseni

449.                       Atnand Dylejman Lata

450.                       Florand Xhafer Balla

451.                        Mark Marash Delija

452.                       Armand Izet Dervishi

453.                       Dashamir Shaban Xhiherri

454.                        Zyra Vathi Musaku

455.                        Zija Astrit Kallajxhi

456.                       Faslli Osman Kapllanaj

457.                       Besim Shahin Sulaj

458.                        Santiljano Isuf Dokolli

459.                       Xhevahir Shaban Xhiherri

460.                       Leonard Asllan Caka