Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Këmbimi zyrtar/ Çfarë po ndodh me dollarin dhe euron?

Postuar: 07/11/2018 - 12:30

Dollari amerikan shënoi rritje mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit. Ai u avancoi me 0.2 për qind dhe u këmbye me 112.91 dollarë amerikanë për jen. Dollari amerikan ka avancouar me 0.8 për qind gjatë kësaj jave kundrejt jenit, javë gjatë së cilës ai arriti dhe nivelin e tij më të lartë të tre javëve të fundit, ku u këmbye me 113.385 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ra me 0.2 për qind në 96.375 .DXY.

Sterlina humbi 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan mëngjesin e ditës së sotme, duke u këmbyer me 1.2990 sterlina për dollarë amerikanë.

Ndërsa monedha e përbashkët ra me 0.05 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1400 euro për dollarë amerikanë.

Dollari australian ra me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.7198 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez avancoi me 0.8 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.9287 yuan për dollarë amerikanë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2019 - 07:21

Moslëshimi i faturës tatimore, dëftesës tatimore apo і faturës tatimore me TVSH, dënohet me gjobë të barabartë me 100% të tatimit të padeklaruar.

Postuar: 19/03/2019 - 18:26

Në raportin e Bankës Botërore dhe Institutit të Vjenës për Studime Ekonomike Ndërkombëtare, thuhe

Postuar: 19/03/2019 - 07:24

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka hedhur për këshillim publik dokumentin që do

Postuar: 18/03/2019 - 15:55

Shqipëria shënoi nivelin më të ulët të pagës mesatare mujore në rajon, sipas përllogaritjeve të F

Postuar: 18/03/2019 - 10:04

Apartamentet luksoze në zonat qendrore në Tiranë po kapin majat, teksa një sërë projektesh luks

Postuar: 17/03/2019 - 07:56

Tre muaj pas vendimit të Urdhrit të Stomatologut për dyfishimin e çmimeve të shërbimit të stomato

Postuar: 16/03/2019 - 07:29

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka nxjerrë së fundmi një udhëzim të ri, në të cilin përcaktoh