BREAKING NEWS

Me sytë e përlotur, kryeministri Rama përkujton 4 viktimat e 21 Janarit dhe komunikon vendimin e rëndësishëm (VIDEO-LIVE)

Me sytë e përlotur, kryeministri Rama përkujton 4 viktimat e 21
x

Ekonomia

Kursi i Këmbimit/ Euro dhe franga nuk ndryshojnë, por bien dollari dhe paundi

Kursi i Këmbimit/ Euro dhe franga nuk ndryshojnë, por bien dollari dhe

Në tregun valutor vendas dollari amerikan blihet me 106.50 lekë dhe shitet me 107.70 lekë. Në krahasim me një ditë më parë, dollari ka vijuar rënien.

Ndërkohë, monedha europiane Euro blihet me 123.30 lekë dhe shitet 124 lekë duke mbajtur qendrueshmërinë përballë lekut, ashtu si franga zvicerane që vijon të blihet me 114 lekë dhe shitet me 115 lekë

Ndërsa Paundi britanik blihet me 134.60 lekë dhe shitet 136.50 lekë duke njohur rënie në krahasim me një ditë më parë kur blihej me 135.2 lekë dhe shitej me 136.7 lekë./SCAN