BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju, qeshni!

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju,
x
BREAKING NEWS

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që 'Rithemelimi' dërgoi në KQZ (FOTO)

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që
x
BREAKING NEWS

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”, zbulohet komunikimi pak minuta para vrasjeve (Video)

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”,
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja cila ishte lidhja e ish agjentit të FBI-së me Agron Nezën

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja
x
BREAKING NEWS

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për shpalljen time non-grata

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për
x
BREAKING NEWS

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe vëllanë në Gramsh

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen e rëndësishme me këtë vend

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë gjahu, më pas shkoi tek vëllai i tij dhe...

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë
x

Ekonomia

Në Shqipëri shtrenjtohet nafta, në bursa vijon të mbetet më pak se 90 dollarë për fuçi

Në Shqipëri shtrenjtohet nafta, në bursa vijon të mbetet

Bordi i Transparencës ka rritur sërish çmimet e karburanteve. Sipas vendimit të fundit, nafta është rritur me 8 lekë litri, ndërsa benzina me 4 lekë për litër. Nuk ka ndryshuar çmimi gazit, i cili do vijojë të shitet me 71 lekë.

Bordi i Transparencës, ka rritur sërish çmimet e kraburanteve. Në vendimin e fundit, Bordi ka vendosur që të rrisë naftën me 8 lekë dhe benzinën me 4 lekë.

Sipas vendimit të fundit të Bordit, i cili hyri në në fuqi në orën 18:00 të ditës së premte, 2 dhjetor 2022,  një litër naftë do të shitet 214 lekë litri.

Kujtojmë se në 3 mbledhjet e fundit që janë zhvilluar në nëntor, Bordi e uli naftën nga 214 lekë në 206 lekë në datën 29 nëntor, që ishte dhe vendimi i fundit. Ndërkohë, pas pothuajse një jave, Bordi e çon çmimin sërish në 214 lekë litri.

Rritje me 4 lekë ka shënuar edhe benzina, e cila nga 191 lekë litri që ishte, do të shitet 195 lekë litri.

Nuk ka ndryshuar çmimi gazit, i cili do të shitet me 71 lekë litri.

Ndonëse në bursa, nafta vijon të mbetet më pak se 90 dollarë për fuçi, në nivele të ngjashme me shkurtin, përpara se të fillonte shtrenjtimi i ndjeshëm si rrjedhojë e sulmit të Rusisë, ndaj Ukrainës.

Në krahasim me shkurtin, kur ishte rreth 185-190 lekë, nafta në vend është gati 15% më e shtrenjtë, në tregun vendas./ oranews

 

Më të lexuarat