Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk ndalet Euro, rritet edhe Dollari dhe Paundi britanik

Postuar: 11/06/2018 - 11:28

Në tregun valutor vendas euro edhe gjatë kësaj jave vazhdon të jetë në rritje. Sot ditë e hënë blihet me 128 lekë dhe shitet me 130 lekë.

Dollari amerikan blihet sot me 108.80 lekë dhe shitet me 110 lekë, në nivele më të forta se javën e kaluar.

Edhe Paundi britanik, i vlerësuar me gati 4 për qind, blihet sot me 146 lekë dhe shitet me 147.50 lekë. Rritja e euros kundrejt monedhës vendase lekë, pas ndërhyrjes së BSH javën e kaluar ka krijuar rritje të të gjitha monedhave të tjera kundrejt lekut.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 14

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/08/2018 - 07:52

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka vendosur që të ndërmarrë një aksion të fuqishëm kundër të gjithë qiradhënësve të apartamenteve.

Postuar: 20/08/2018 - 13:42

Banka e Shqipërisë ka publikuar kursin zyrtar të këmbimit valutor për sot, 20 gusht 2018.

Postuar: 20/08/2018 - 13:38

Kjo javë ka nisur me një forcim të monedhës vendase ndaj të gjitha valutave, por që gjithsesi mbe

Postuar: 20/08/2018 - 08:27

Banka e Shqipërisë nisi këtë vit aplikimin e një pakete masash që synonin të dekurajonin përdorim

Postuar: 20/08/2018 - 08:09

Paga mesatare në ekonomi i është kthyer rënies përgjatë tremujorit të parë të vitit, duke konfirm

Postuar: 19/08/2018 - 19:11

Leku e ka mbyllur javën me një forcim të lehtë ndaj valutave kryesore, euros, dollarit amerikan

Postuar: 19/08/2018 - 09:28

Profesionet më të kërkuara nga tregu i punës aktualisht janë operatorët për call center, punonjës