BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në fshehtësi të plotë e me dredhi, i orientuar, i udhëzuar, dhe i detyruar prej agjenturave të huaja organizoi lëvizjen e Dhjetorit ’90, nga infiltrimi i spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit, te pazar...

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në
x
BREAKING NEWS

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u plas skandalet Shkëlzenit, Ilir Metës, Albana Vokshit, Flamur Nokës, Edi Palokës dhe Abi Malltezit: Si më kanë kërcënuar njerëzit e Sali Berishës, ju tregoj të gjitha pazaret e tyre të pista...

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u
x
BREAKING NEWS

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve dhe paralajmëron një tjetër listë me “non-grata”, Londra e përkushtuar të çmontojë lidhjet mes krimit, korrupsionit dhe politikës...

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori
x
BREAKING NEWS

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta Xhaçkës, nga apartamentet, garazhet, te llogaritë bankare, ja dokumentet

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta
x
BREAKING NEWS

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista me deputetë, ish-deputetë, ministra, ish-ministra dhe kryebashkiakë që presin radhën për në qelinë e burgut

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista
x
BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x

Ekonomia

Projektbuxheti 2024, Rithemelimi: Paratë për oligarkët, nuk ka fonde shtesë për familjet në nevojë

Projektbuxheti 2024, Rithemelimi: Paratë për oligarkët, nuk ka

Rithemelimi thotë se pr.buxheti 2024, nuk ka në fokus mirëqenien e qytetarëve, rritjen e pensioneve apo të ndihmës ekonomike. Deputetja e Berishës, Sorina Koti u shpreh dje në një deklaratë për mediat se paratë e buxhetit shkojnë për oligarkët, ndërsa kritikoi mazhorancën për mbajtjen e mbledhjeve online. “Per here te pare ne historine e Parlamentit Shqiptar, zhvillohen mbledhjet online, edhe pse jemi ne kushte normale jetese. Asnje oponence, asnje degjese me grupe interesi, asnje tryeze me aktore fiskale dhe eksperte. Paketa Fiskale dhe Projekt-Buxheti i vitit 2024, eshte fytyra e vertete e Qeverise,  abuzim, vjedhje, shpenzime fasade dhe asgje te prekshme per qytetaret dhe bizneset. Fermeret ne proteste; studentet ne proteste; profesionet e lira ne proteste, minatoret ne proteste, pensionistet ne proteste. Te gjithe ne proteste, sepse nga viti ne vit kjo Qeveri nuk u ofron asnje permiresim financiar dhe jetese me dinjitet. Asnje politike fiskale lehtesuese per bizneset si dhe rritje te akcizave. Sikur te mos mjaftonin demet e shkaktuara ndaj biznesit, kjo Qeveri do tatoje si biznes te madh edhe profesionet e lira me tatimin progresiv nga 15-23%. Familjet ne nevoje, perseri asnje lek me shume.  ky buxhet nuk permbush nevojat e qytetareve per shendetesi cilesore; per arsim; per rend e siguri; per infrastrukture; per energji; per ngrohje; per uje; per prodhim e tregtim te produkteve bujqesore. Para ka, por duhet shperndarje e fondeve atje ku jane prioritetet; ku eshte nevoja me jetike e shqiptareve; atje ku shqiptaret ua kane kerkuar.  Ne jemi shprehur kunder Paketes Fiskale dhe Buxhetit 2024. Shqiptaret kerkojne rritje te mireqenies, dhe jo te vjedhjeve tuaja”, deklaroi Koti.