BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Ekonomia

Rusia bllokon furnizimet me gaz, Nord Stream jashtë loje pas deklaratës për tavan çmimi të Von Der Leyen

Rusia bllokon furnizimet me gaz, Nord Stream jashtë loje pas

Pas disa orësh njoftimi i Ursula von der Leyen mbi kapakun e çmimit të gazit në Evropë erdhi kundërlëvizja e Rusisë. Qartazi i është besuar Gazprom, i cili rastësisht ka identifikuar një "të metë" në gazjedhësin e Nord Stream, rrjedhimisht pompimi i gazit është ndërprerë, me rrjedhjet që do të mbeten të palëvizshme deri sa ato të zgjidhen.

Me fjalë të tjera, Rusia i ka ndalur plotësisht dhe pafundësisht furnizimet  nga Nord Stream. Nga ana tjetër, Dmitri Medvedev, zëvendëskryetar i Këshillit rus të Sigurimit, tashmë kishte kërcënuar zhdukjen e gazit në Evropë nëse vendosej një kapak çmimi, njoftimi i von der Leyenit ishte i mjaftueshëm për të shkaktuar reagimin e Rusisë, me Medvedevin që deklaronte se "do të jetë si nafta, thjesht nuk do të ketë më gaz rus në Evropë". Dmitri Peskov, një zëdhënës i Kremlinit, foli për Nord Stream: "Nuk ka rezerva teknologjike, vetëm një turbinë është në veprim, kështu që ju bëni matematikën.

Mbetet për t'u parë se si do të reagojë tregu, pas rënies së çmimit të gazit gjatë ditës me spekulimet që kishin vënë bast për rinisjen nga nesër, siç pritej, të furnizimeve ruse përmes Nord Stream, pas një ndalese tre-ditore për shkak të mirëmbajtjes. Tani, megjithatë, komunikimi i Gazprom mbi furnizimet  e ndërprera për një kohë të pacaktuar ka ardhur.