BREAKING NEWS

Obama, Melinda Gates dhe Fauci mbikqyrësit e laboratorit të Wuhanit në 2015 kur Bill Gates paralajmëroi rrezikun nga virusi

Obama, Melinda Gates dhe Fauci mbikqyrësit e laboratorit të Wuhanit
x

Ekonomia

Surprizon sërish Euro! Njihuni me kursin e këmbimit valutor

Surprizon sërish Euro! Njihuni me kursin e këmbimit valutor

Kjo e premte ka regjistruar një dobësim të monedhës europiane e cila blihet sot me 123.3 lekë dhe shitet me 124.1 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Ndërkaq Paundi britanik e ka mbyllur javën pozitivisht pas dy ditëve negative duke u blerë sot me 136.6 lekë dhe duke u shitur me 138.5 lekë me një rritje prej 0.6 pikë nga dita e djeshme.

Dollari amerikan gjithashtu ka shënuar një ngritje të vlerës me 0.3 pikë në raport me një ditë më parë teksa është blerë sot me 112.9 lekë dhe është shitur me 113.9 lekë.

Franga zvicerane sipas tregut valutor vendas është blerë sot me 115.1 lekë dhe është shitur me 116.7 lekë duke e mbyllur javën negativisht./ SCAN