Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar
x

Ekonomia

Tatimet nxjerrin listën, ja emrat që duhet të korrigjojnë llogaritë bankare për të përfituar pagën e luftës

Tatimet nxjerrin listën, ja emrat që duhet të korrigjojnë

Tatimet publikojnë emrat e rreth 2700 individëve që nuk kanë korrigjuar të dhënat bankare për përfitimin e ndihmës ekonomike. Në kuadër të mbështetjes financiare të familjeve dhe bizneseve që u prekën nga pandemia, qeveria miratoi në mars dy paketa ekonomike me 26 mijë lekë dhe 40 mijë lekë, për të ndihmuar pronarët e bizneseve, por edhe ata të cilët mbetën të papunë. Në raundin e parë të shpërndarjes një pjesë e konsiderueshme nuk arritën të përfitonin pagën e luftës për shkak se kishin raportuar gabim të dhënat e llogarive bankare. Sakaq Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve u dha mundësinë këtyre të fundit të dërgojnë ankesa si mos përfitues të pagës. Kështu bazuar nga ankesat e shumta dhe nga përllogaritja e të dhënave, Tatimet konkluduan se mbi 2700 qytetarë nuk kanë përfituar dot pasi kanë regjistruar gabim IBAN-in e bankës, prandaj edhe ka lënë një afta kohor deri në 31 gusht për korrigjimin e tyre. Ndërkohë dje ka publikuar emrat e të gjithëve duke u bërë kështu thirrje të plotësojnë sa më parë formularin me të dhënat e sakta. Sipas listës së Tatimeve, bëhet fjalë për 544 punonjës, të cilët duhet të korrigjojnë të dhënat bankare për të përfituar nga paketa numër 1, pagën prej 26 mijë lekësh dhe 2440 punonjës që kanë ende pa marrë pagën e luftës prej 40 mijë lekësh të akorduar në paketën nr.2. “Administrata Tatimore fton të gjithë individët përfitues të ndihmës financiare sipas Paketave 1 dhe 2, të cilët ende nuk e kanë marrë masën e caktuar të përfitimit për shkak të plotësimit në mënyrë të pasaktë të të dhënave të llogarisë bankare, emër banke dhe IBAN të verifikuar, që brenda datës 31 Gusht 2020, të ofrojnë informacionin e saktë, duke plotësuar të dhënat e kërkuara”, thuhet në njoftimin e DPT. Ndër të tjera drejtoria sqaron se plotësimi i formularit duhet të plotësohet vetëm nga punëdhënësi ose vetë aplikanti, por jo njëkohësisht pasi bllokohet sistemi dhe e drejta për korrigjim. Kështu menjëherë pas dorëzimit on-line të formularit paga do të derdhet menjëherë në llogarinë bankare të përfituesit. “Plotësimi i Formularit të të dhënave bankare, është i thjeshtë dhe duhet të kryhet vetëm nga individët, sipas listave bashkëngjitur këtij njoftimi, për të cilët ende nuk është kryer korrigjimi i të dhënave nga subjektet punëdhënës. Pas dorëzimit të tij do të vijohet menjëherë me kalimin në mënyrë automatike të masës së përfitimit”, theksohet në njoftim. Sakaq në mbyllje të njoftimit administrata u bën edhe njëherë thirrje të gjithë atyre që janë përjashtuar herën e parë të shfrytëzojnë këtë raund dhe të bëjnë korrigjimet brenda datës 31 gusht, ku do të mbyllet sistemi i aplikimit. Kështu ata do mund të përfitojnë më shpejt pagën e luftës, në të kundërt nuk mund të marrin pagën që ju takon. “Administrata Tatimore fton të gjithë individët e interesuar të verifikojnë të dhënat e tyre në listën bashkëngjitur dhe të plotësojnë menjëherë formularin e të dhënave bankare për të mundësuar sa më shpejt kalimin e ndihmës financiare në llogarinë e tyre”, shkruan DPT. Ndër të tjera Tatimet sigurojnë që shuma e alokuar për këtë çështje do të shkoj krejtësisht tek qytetarët.

EMRAT QË DUHET TË KORRIGJOJNË TË DHËNAT E LLOGARISË BANKARE

Anelio  Xheladini

Françesk  Rrushi

Gledis  Llazi

Marinel  Gjinaj

Elvira  Shemaj

Aida  Gjona

Nestur  Varfi

Hasan Ali  Zayan

Mert  Pinar

Joel  Rustemi

Samuel  Rustemi

Mavije  Kormaku

Stebastjana  Guri

Jonida  Metani

Flora  Lala

Arnold  Qosja

Ronaldo  Klosi

Astrit  Ferko

Aleksandro  Dule

Klajdi  Aliu

Mirosh  Xhaferi

Defrim  Aliaj

Olsian  Kadiu

Mehmet  Shevroja

Claudine Florence  Yumbu Kondi

Fatjon  Troka

Eduart  Norja

Milena  Caushi

Mario  Duqi

Jetmira  Lleshi

Makbule  Qordja

Rediona  Gaçe

Çelnik  Mema

Aurora  Hasanaj

Genci  Hoxhaj

Liljana  Goga

Jani Mihallari

Spartak Ajasllari

Aleksandra Lipe

Klara Trungu

Sonila  Stoli

Genti  Shqau

Andrea  Rozani

Marjeta  Lika

Avni  Shaba

DanIel Hoxhaj

Sebastjan  Melani

Migena  Buci

Fjorela  Bako

Sabire  Cani

Kastriot Gjurgji

Luan  Bishqemi

Esat Krosi

Anteo Qirjazati

Gezim Lozi

Theodosios Papikinos

ZEQIR   KRYEZIU

Xhevahir  Çali

Akil  Kurmekaj

Klejdi  Hoxha

Kristiana  Naçollari

Josif Tralos

Qerime Vogli

Fatjon  Bakllava

Agim  Shtyllza

Ergys Shaqiri

Besim Gapi

Luftar Xhaferraj

Festime Fejza

Kujtim Shpërdheja

Gazmend Bardhi

Ramiz  Gjini

Orges Tola

Luftulla  Çurri

Edlira Meta

Majlinda  Bezhani

Fiqerete Ngresi

Klodjan  Shquti

Arjant Pavliqoti

Ardit  Buci

Andi  Trokalaj

Luljeta Sherifi

Aida Dajti

Krenar Mura

Xhulina Karapici

Emanuel Sinani

Ezmeralda  Dalladaku

Hajre Pelivani

Michele Di Siena

Rozeta  Trimi

Xhens Kasemi

Besar Sheme

Elizabeta  Doraci

Valbona  Rusta

Petraq Mojallia

Ermelinda  Sulo

Shkelqim Dervishi

Erion Bejas

Ekzon Xhauri

Frsncesco Ruggiero

Sadete Kreshpa

Vladimir  Osmanaj

Miranda  Përkeqi

Shkelqim Feza

Luljeta  Ismaili

Pullumb  Ismaili

Besmir Sulaj

Ilia Murataj

Jurgen Markaj

Nurije Hoda

Valbona  Xhelaj

Manuela Bajrami

Andoneta Delimeta

Anisa Hajnaj

Ariseld Muça

Bilbil Uku

Bule Leka

Defe Buci

Enrijeta Reçi

Ervisa Emini

Fiqirete Dervishi

Florjan Prapa

Gjin  Daci

Haziz Çelkavaja

Leonarda Da Maglie

Manuela Lleshi

Marinela Hysi

MARIO LICCESE

Martin Frroku

Mihane Kaçorri

Olgert Alia

Selime Sejko

Seyfettin  Boyraz

Suzana Bahushi

Zuhair Sh A M Alkorouf

Dhimitra-inva Buci

Klejvis Balla

Dhurata  Memaj

Afrodhiti  Kaloshi

Mrikë  Miza

Erjon  Nesimi

Edi  Pervizi

Agron  Shala

Shpëtim  Molla

Arben  Ramaj

Suela Mertkola

Dilë  Tusha

Enerik  Begaj

Genc  Isufi

Varseda  Murati

Brunaldo  Bani

Jonus  Baro

Lize  Lleshi

Eugent  Çelpica

Sokol  Marashi

Haki  Muka

Ardita  Grabocka

Selvi  Kadiu

Kujtim  Sina

Anastasi  Çamuli

Neritan  Sako

Arbër  Koçi

Marinela  Kuqo

Fatjon  Gjata

Bledar  Çelo

Et-hem  Skëndi

Danjel  Çeka

Mikel  Allamani

Donika  Xhari

Luçjano  Zhupa

Andrea Ramo

Arben Pasho

Bardhyl Guri

Feris Mernica

Jashar Shahini

Leonat Marku

Miranda Fortuzi

Tuni Jorgo

Albana Zhezha

Mexhit Hoxha

Mimoza Gecaj

Myslym Hoxha

Prendë Gecaj

Valbona Muça

Han Mena

Eriselda Gallo

Matteo Gennachi

Cenk Ozmutlu

Elena Cena

Fioralba Xheçuka

Albi Mehmeti

Indrit Lika

Altin Haluli

Altin Mullaliu

Amarildo Hamataj

Elton Sadiku

Eugen Kola

Gentian Kalemi

Ledian Tata

Stefan Tuda

Tone Doda

Olimbi  Hyka

Bionild  Selmanaj

ArtanBallkoçi

ShkëlqimKokiçi

Zelihe  Balliu

Blerta Çela

Carmelo Macaluso

Endriu Zeneli

Salvatore Antonio Lunetta

Luiza  Biçaku

Ereda  Selimi

Alberto  SQUILLACE

Eduart  Brahimaj

Mondi  Sallaku

Adrian  Koliqi

Alban  Veseli

Klodian  Laho

Megi  Dushi

Dorjana  Estrefi

Theodhor  Dhefto

Xhensila  Bajraktari

Vjollca  Dervishi

Lirije  Maxhari

Vjollca  Dushku

Elidon  Brahja

Vjollca  Gjumsi

Suzana  Çuni

Tauland  Kurti

Hatixhe  Bregu

Kledi  Kopo

Valjete  Mimini

Elidona  Myrtaj

Vilma  Hoxhallari

Defrim  Hasa

Valentina  Priska

Renaldo  Doçi

Xhemal  Gjika

Manushaqe  Tori

Xhevrije  Rrushi

Valmira  Gjoni

Xhensika  Hoxha

Silvana  Zeqiraj

Stela  Mejdia

Dashnor  Mehmeti

Suzana  Soi

Ylber  Zeneli

Xhesika  Koçi

Xhevahire  Dedja

Merita  Aliaj

Vladimir  Dragjoshi

Vjollca  Doçi

Skerdis  Sula

Suela  Myftari

Violeta  Lika

Valbona  Muçaj

Vjollca  Fagu

Xhemal  Hoxha

Dhurata  Hystuna

Xhensila  Berberi

Pranvera  Zhurda

Bardhyl  Keçi

Valentina  Ademaj

Viton  Prokopi

Dhimitër  Ahmetaj

Elis  Sulo

Pjeter  Myftari

Vladimir  Dhima

Majlinda  Bajrami

Elena  Hasani

Xhevair  Luto

Vojsava  Shaka

Andrea  Karaj

Lindita  Domi

Tereze  Marku

Anxhela  Sefa

Donika  Mustafaj

Violeta  Glluçaj

Vitera  Lukra

Tefta  Belba

Vladimir  Lama

Viola  Xhaferi

Erion  Jupe

Aurela  Qerimi

Violeta  Vidhaj

Klaus  Braka

Vjosana  Çipi

Renato  Shushari

Tafil  Baho

Suzana  Xhaferri

Ervis  Meçani

Vjollca  Nuri

Sonila  Isa

Arjan  Lufta

Gentjan  Lluka

Rozeta  Jakovija

Valbona  Turku

Lulzim  Leka

Xhesika  Godaj

ELENA  IORDAN

Votim  Shehu

Vilma  Veliu

Vivion  Thano

Taulant  Bruçi

Vitore  Mengaj

Suada  Shtypalli

Silvana  Gjonçari

Xhoana  Sulaj

Zenel  Musaraj

Xhevahir  Shtama

Valentina  Deliaj

Suzana  Petro

Vasilika  Lazaj

Melisa  Morina

Xhevaire  Shehaj

Tatjana  Ibraj

Enkleida  Hyka

Xhesjana  Dedja

Silvana  Hoxhaj

Mariglen  Çaushi

Valentina  Nazëraj

Xhensil  Ago

Tomor  Hoxha

Sofie  Çerpia

Teuta  Shimaj

Ylli  Shephasa

Vjola  Ndocaj

Greiss  Petroviq

Sokol  Muça

Vjollca  Daci

Arben  Goxhari

Hygerta  Sina

Alkerd  Zenelaj

Vitore  Marku

Mark  Ndoj

Bajram Xhaja

Donat  GOJANI

Flavio  Brozi

Rigert  Ahmetsulaj

Rovena  Nuhu

Parim  Sela

Mimoza  Memetllari

Aldo  Shkjau

Arta  Hysa

Lulzim  Hysa

Valmira  Puka

Bashkim  Baroti

Mimoza  Arapi

Ledi  Çano

Musa  Kastrati

Ronaldo  Frashëri

Fjoralba  Doga

Rajmonda  Hysa

Mile  Korbi

Ikuko  Sato

Agim  Kaçurri

Kaçanik  Gjoçaj

Hydajet  Ponari

Ilir  Alla

Laura  Thomai

Geri  Çfarku

Marius  Balla

Emiliano  Sallaku

Natasha  Bici

Amarildo  Fejza

Gentian  Çereku

Anita  Kamshi

Elmira  Butka

Arlind  Hoxha

Kristina  Ndoj

Fatmir  Xhari

Megi  Pilo

Sokol  Subashi

Ervin  Musta

Shyqyri  Vishi

Mire  Ndreca

Sulejman  Meta

Lirie  Stafa

Floresha  Tahiri

Dritan  Limani

Elona  Sula

Vjosa   Metaj Cena

Mikel  Ramaj

Pamela  Milo

Armand  Alushi

Petrit  Sakaj

Ornela  Cahani

Mirel  Shehu

Armando  Zenunaj

Leonora  Ponde

Mimoza  Hasanaliaj

Krisejda  Iljazi

Amarildo  Vrapi

Hajredin  Talja

Matilda  Zoto

Floreta  Meminaj

Mimoza  Arapi

Sabiela  Heti

Vasil  Thanasko

Klaedi  Kaso

Shpresa  Muça

Dylber  Tamo

Leonora  Shevroja

Dife  Domi

Verë  Kalaj

Feixian  Zhong

Suzana  Vrapi

Ermir  Prroni

Gentiana  Gongo

Ledio  Halili

Aleksandra  Çipa

Marinela  Demirlika

Aldo  Sulaj

Griselda  Shametaj

Kleodjan  Tomorri

Denis  Ymeraj

Eduart  Ramaj

Naxhiola  Kanani

Mimoza  Shehu

Hamit  Selita

SELMAN  XHAHAJ

Juljana  Llakaj

Luis  Meka

Luxhiana  Adri

Shpresa  Muça

Aurel  Hysenaj

Flavian  Herri

Anila  Mcgrath

Artur  Shuli

Artur  Sinanaj

Stefano  Magnolfi

Ornela  Bilimani

Agron  Dorzi

Vezvi  Bistri

Përparim  Musaku

Alban  Sotiri

Alma  Koka

Kristina  Ndoj

Armand  Kumja

Ervina  Kadrija

Elvis  Ahmetaj

Xhim  Lepuri

Nertila  Alla

Dritan  Kurrizi

Kosta  Spahiu

Orsi  Vangjeli

Shpëtim  Mejdani

Andi  Topi

Muharrem  Dervishi

Florjan  Boduri

Marie  Imeraj

Arife  Lika

Brunilda  Jashallari

Bilbil  Ahmetaj

Merita  Prendi

Arben  Hamza

Edo  Mëzuraj

Aleks  Sinaj

Paskuale  Tranontano

Eduarta  Shehaj

Elton  Baci

Eraldo  Kasaj

Ulvi  Shira

Ardit  Spaho

Akrena  Gaçi

SUN  QI XU

Xhino  Veshi

Shazivar  Lleshi

Sehid  Doka

Xhevdet  Xheka

Elisabeta  Laho

Alba  Guri

Eriona  Beshiku

Aida  Kodra

Festim  Dibra

Mirjeta  Koni

Gazmir  Rrustaj

Fatos  Kasa

Alban Sallahu

Algeta Xhukellari

Alma Pire

Antigoni Papikinou

Dallandyshe Kore

Dritan Gega

Dritan Latifi

Erjona Daka

Ferhat Minga

Ferit Hoxholli

Fisnik Xhani

Giulia  Cignetti

Hysni Elezaj

Jetmir Malaj

Judita Dusha

Jurgen Meço

Kostandin Pashaj

Marjo Velo

Marta Casellato

Mefat Gjoçaj

Mentor Musaraj

Moustafa Eldomiry

Orgest Sina

Petrit Adem

Qeramedin Salahi

Sanie Deliu

Shkelzen Hoxha

Sofia Marko

Suljan Hela

Theodhori Kokëdhima

Ejona Murgu

Klajdi  Kokunja

Vitore  Baçi

Aristo Tashi

Arjan  Latifi

Artemisa  Lazaj

Klejvis  Mino

Entela  Bejko

Virjon  Harizaj

Arben Mullaj

Anduena  Murataj

Valmira  Bali

Eglantina  Dervishaj

Elena  Harizi

Arbert Refati

Fatjon Sulo

Florenc Bermeta

Ervin Lika

Erald Strumi

Nurie  Haklaj

Xhuljana  Sulaj

HARUN  ER

Nazmi  Cengu

Edmond  Meta

Elsuida  Markaj

Liu  Zhen

Altin  Shehi

Osman  Deshiri

Ledion  Duro

Orgert  Musa

Enri  Vrenozi

Emiljano  Bardhi

Nanbio Chen

Eraldo  Fizi

Emiljan Mehilli

Olgert Brati