BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të kryeministrit Rama, Balluku dhe Kumbaro, SPAK sekuestron telefonat e vartësve të tyre, zbardhen detajet e forta

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të
x
BREAKING NEWS

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një zyrtar i FBI në New York dhe koeçidenca fatkeqe e pranimit të fajit nga McGonigal për aferat e shefit të qeverisë

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës në FBI, nuk ka lidhje me atentatin ndaj Tom Doshit, ja prapaskenat që ka luajtur Sali Berisha

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro  dhe 165 mijë metër ndërtim, ja si kryeministri i shkaktoi shtetit shqiptar 30 deri në 40 milionë euro humbje vetëm për interesat e oligarkut më të madh në Shqipëri

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro
x
BREAKING NEWS

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë në korrupsion dhe vrasje, Altin Dumani vihet në lëvizje, ja kush janë “dosjet e nxehta”që po zien vendi

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush ia dha goditjen e madhe në prapaskenë Sali Berishës dhe çfarë e pret në vijim ‘non gratën’

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të mbuluar masakrën e ‘21 Janarit’ dhe skema që ndoqi për të fshehur gjurmët te afera e ‘Gërdecit’, roli i Shkëlzenit dhe dëshmia që e fundos

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të
x
BREAKING NEWS

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka shtuar oligarku Samir Mane listën e pyetjeve për shqiptarët?

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka
x

Ekonomia

Thyhet rekordi historik si kurrë më parë, euro sot kap fundin! Leku "palos" edhe Dollarin me Paundin

Thyhet rekordi historik si kurrë më parë, euro sot kap fundin!

Ajo që po ndodh në tregun e këmbimit valutor me forcimin e vazhdueshëm të Lekut ndaj monedhave të huaja dhe sidomos ndaj Euros është krejtësisht e paprecedentë. Monedha jonë kombëtare fitoi sërish pikë sot ndaj asaj europiane.

Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë, të publikuara pak më parë, 1 euro u këmbye sot me mesatarisht 106.39 lekë si KURRË më parë. Euro po humb pikë dita ditës ndaj Lekut, një cikël i cili është përshpejtuar sidomos gjatë ditëve pas zgjedhjeve lokale.

Ndërkohë, pikë ndaj Lekut është duke humbur edhe Dollari Amerikan, i cili sot është këmbyer me 99.15 lekë.

Në mos spekulim i madh në treg, duket se situata është krijuar për shkak të sasisë së madhe të parasë së pistë që po qarkullon në Shqipëri, e cila ka gjetur terrenin e përshtatshëm për t’u pastruar.

Thyhet rekordi historik si kurrë më parë, euro sot kap fundin!