BREAKING NEWS

Which DP is registered in the local elections? The head of the CEC is surprised by the answer

Which DP is registered in the local elections? The head of the CEC is surprised
x
BREAKING NEWS

The McGonigal scandal, Rudina Hajdari's strong call: Rama will be investigated by the FBI, SPAK to cooperate with the Americans

The McGonigal scandal, Rudina Hajdari's strong call: Rama will be
x
BREAKING NEWS

US Assistant Secretary of State visit to Tirana, here is what is expected to be discussed

US Assistant Secretary of State visit to Tirana, here is what is expected to be
x
BREAKING NEWS

Registration at the CEC/Celibashi reveals what is expected to happen with the DP: Here's when we will consider the request

Registration at the CEC/Celibashi reveals what is expected to happen with the
x
BREAKING NEWS

"Berisha sees dreams with his eyes open", Bejko openly mocks the former prime minister: Americans' flour is no joke

"Berisha sees dreams with his eyes open", Bejko openly mocks the
x
BREAKING NEWS

"Rama meets the members of the FBI that we are strategic partners", the socialist deputy on the "McGonigla" case: Disinformation, there is no investigation for the prime minister

"Rama meets the members of the FBI that we are strategic partners",
x
BREAKING NEWS

Ylli Manjani revolts, explodes badly on the show, punches the table: The state didn't have money for election equipment?!

Ylli Manjani revolts, explodes badly on the show, punches the table: The state
x
BREAKING NEWS

The case of McGonigal, Blushi comes out with the reaction: Rama bribed the official of the FBI

The case of McGonigal, Blushi comes out with the reaction: Rama bribed the
x

Aktualitet

Lawyer Altin Goxhaj: This is why I will sue the Soros foundation and its extensions in the media

Lawyer Altin Goxhaj: This is why I will sue the Soros foundation and its

THIS IS WHY MY JUDGMENT AGAINST SOROS, BIRN AND FACTS WILL COST THE SOROS MAFIA HEAVY, OVER 100 MILLION LEK!

Reaction of the Lawyer Altin Goxhaj Vs the Government representative of the AntiSoros Movement for Albania against defamation and instrumentalizing traps of the Soros Foundation, BalkanInsight, Birn Albania and Faktoje.al

Media metastasis of Soros BalkanInsight with the stupidity of its own mediocrity, wanting to put eyebrows on me, pulled out its own eyes ????

On November 17, 2022, 5 days after my speech at the November 12 protest, Soros' media metastases in the Balkans and Albania, BIRN, put my name and the AntiSoros Movement on the Extreme Right Blacklist labeling it as an extreme right group , i.e. type of fascism and mounting some completely false accusations and references for which criminal and civil defamation lawsuits will be filed in the Albanian courts against the entire fabricating network from the Soros Foundation (as the creator of BIRN Albania), Balkaninsight (BIRN ), Birn Albania and Faktoje.al.

Placing my name and the AntiSoros Movement as the leader of an extreme right movement (identitarian movement), is a gift given to me by God, to start their legal and international discredit, as a deceitful and ensnaring and political instrumentalizing Media on behalf of Soros!

This media, with what it has done, shows that there is nothing investigative, nothing from a media and it is simply a slander factory for the agenda of the payers.

This is the case when this media is caught cheating, slandering, fabricating evidence, politically instrumentalizing, and the lawsuit that I will file against them will have serious consequences for their international reputation, but it will also bring great advantages for the empowerment of our movement in Albania!

I have never been an activist of the far right, but simply a patriotic activist of the conservative and sovereign right, conforming to the political ideology of the American Republican Party represented by Trump and sdms by DeSantis.

You will never find in my narrative anything more than what Trump or DeSantis have articulated, and if Soros doesn't like it, then that doesn't mean they or I are far right.

I have explained this publicly and personally to BIRN representatives through online and video communication and I will present this evidence in court.

This Soros attack comes directly after my speech against the Soros Agenda and George and Alex Soros personally, at the November 12, 2022 protest in Tirana, as this international fraud in English took place on November 17, 2022.

Nga një anë BIRN kanë konsumuar botërisht veprat penale të shpifjes duke ndryshuar dhe shkëputur fjalët e mia në Komisionin Parlamentar të Ligjeve, qëllimisht për të ndryshuar me themel gjithë thelbin e dhe kuptimin e qëndrimit tim (disponoj provat video live të plota nga Kuvendi, për qëndrimet e mia ndaj Axhendës LGBQ në shkolla) madje dhe kanë shpikur protesta të miat kundër Axhendës LGBQ që nuk kanë ndodhur kurrë (kanë detyrimin e barrës së provës ti gjejnë se kur unë kam marrë pjesë në një protestë të vetme kundër Axhendës LGBQ).

Konkretisht BIRN ka manipuluar fjalët e mia në prezantimin tim si kandidat për Avokatin e Popullit duke ndryshzar duke shpifur, duke transformuar fjalët e mia "sa të jem unë, po të jem unë, nuk do të shkelte këmbë organizate lgbt në shkolla nën 18 vjeç" në fjalët e rreme sikur unë kam thënë "nuk do të shkelë këmbë personash lgbt në shkolla" duke aluduar se nuk do të lejoja nxënësit që mund të vetëindetifikohen si lgbt në shkolla! Ka goxha ndryshim (aq sa për të konsumuar veprën penale të shpifjes), midis mos lejimit të shoqatave LGBT që propagandojnë dexhenderizimin dhe seksualizimin e fëmijëve në shkolla dhe ndjekjes së shkollës nga adoleshentët që vetëidentifkohen si lgbt pasi kjo është e drejtë e pamohueshme dhe e mbrojtur nga unë në çdo nivel, madje këto i kam thënë edhe në intervistën e BIRN Albania dhe BalkanInsight!

Po ashtu ata kanë shkëputur fjalë nga konteksti (duke hequr të tjera fjalë që ndryshojnë kuptimin e dhënë) për qëndrimet e mia ndaj ardhjes së afganëve të dyshimtë pa dokumenta mes të cilëve mund të kishte edhe persona të rrezikshëm siç dhe kanë raportuar mediat ndërkombëtare).

Nga ana tjetër, BIRN i Soros pretendon s eunë shpërndaj "teori konspirative" për vraksinat, ndërkohë që unë disponoj prova dhe fakte shkencore të publikuar në mediat më prestigjoze shkencore që vërtetojnë tezat tona të cilat sot rezultojnë me bazë shkencore, çka kjo sjell edhe përkufizimin e shpifjes.

Gjithashtu, akuzat se unë kam përdorur gjuhë homofobike është e rreme, përderisa deri më sot, autoriteti sorosian "Komisioneri për Mbrojtjen kundër Diskriminimit" nuk ka asnjë ankesë kundër meje për gjuhë homofobike, çka dhe kjo akuzë do duhej të provohej nga bishtat e Soros para se të guxonin ta shkruanin në 17 Nëntor 2022! Fakti se unë kam pas një rol të rëndësishëm në dështimin e Axhendës LGBQ në shkolla, kjo nuk më bën as homofob as përdorues të gjuhës homofobike por një aktivist konservator që mbron familjen njësoj si republikanët në SHBA.

Të gjitha këto vijnë edhe si pasojë e rolit tim si avokat (bashkë me avokatin Erald Aga të Studios Ligjore @Aga & Goxhaj Law Firm) në mbrojtjen ligjore e Pastor Akil Pano kundër Komisionerit për Mbrojtjen kundër Diskriminimit për akuzat e rreme për "diskriminim në formën e gjuhës së urrejtjes" dhe në angazhimin pranë @Koalicioni për Mbrojtjen e Familjes & Jetës dhe @Advocate Albania si grupime konservatore proFamiljes dhe Jetës.

Dobësia e BIRN por edhe statusi i veglës së Soros, tregohet kur përcaktojnë tezën tonë kryesore ku, ata kanë zhdukur termin tonë më të njohur "SHPOPULLIM" me termin pjesor "ZËVENDËSIM" për të fshehur akuzën tonë kryesore ndaj Sorosit, që është Axhenda Soros e Shpopullimit e ndërtuar mbi principet e Vaso Çubrilloviç të vitit 1937. "Teoria e Zëvendësimit" e pretenduar, është hileqare dhe kurth, për ta larguar nga thelbi shqiptar dhe për ta asocuar thjesht me teoritë e Kalergit të përhapura në Europë duke fshehur rolin e Soros në Shqipëri. Etiketimi si Teori Konspirative e merr përgjigjen në Librin ZOGJTË E QYQES TË "SHOQËRISË SË HAPUR", por kjo do të provohet në Gjykatë.

Po ashtu, BIRN ka mshtruar kur i referohen ideologjisë që na përfaqëson duke na përcaktuar me termin "identitarian movement" (ekstrem i djathtë që askund nuk është përmendur nga unë) kur ne prezantohemi publikisht në çdo rast dhe me video, intervista, tekste dhe linke si "konservator të djathtë sovranist" në linjën e partisë së kryeministres së Italisë Giorgia Meloni, Fidesz të Victor Orban apo Partisë Republikane Amerikane të përfaqësuar nga Trump dhe DeSenantis.

Ndërkohë konstatova se unë duhet të marr në konsideratë në këtë padi edhe rolin e bashkëpunëtorit të metastazës tjetër të Soros: patronazhistët online Faktoje.al, për rolin që ajo ka luajtur për të fabrikuar shpifje ndaj meje dhe të marra në konsideratë nga lloji tjetër i saj BIRN.

Siç e kuptoni, Gjyqi im kundër Soros do të jetë një gjyq me vizibilitet publik dhe do të jetë gropa ku do të bjerë vetë Soros dhe bishtat e tij mediatik si BIRN dhe Faktoje.al

Shkurt, Gjyqi ndaj Fondacionit Soros, BIRN dhe Faktoje.al do të jetë një DISKREDITIM NDËRKOMBËTAR PËR VETË MAFIEN SOROS pasi provat dhe faktet që do të publikohen në këtë kuadër do të krijojnë një kosto kaq të lartë për ta sa do të bëhen pishman për budallëkun e tyre për kurthin që bënë ndaj meje dhe ranë vetë për shkak të stresit të fjalimit tim antisoros në protestën e 12 Nëntorit ????

Sepse siç ka thënë Makiaveli:

"Dhelpra ka frikë nga Ujqit (por jo Kurthet) ndërsa Luani ka frikë nga Kurthet (por jo nga Ujqit)! Ndaj duhet të sillemi si Luani me Ujqit dhe si Dhelpra me Kurthet"

Ja teksti mashtrues i BalkanInsight të Soros i cili u publikua në 17 Nëntor 2022, 5 ditë pas fjalimit tim në protestën e 12 Nëntorit 2022:

"PËRMBLEDHJE

Lëvizja Anti-Soros në Shqipëri ka një nga  emrat Altin Goxhaj, i cili dhe i ka vënë emrin lëvizjes. Goxhaj është përfaqësuesi kryesor dhe lëvizja nuk ka ndonjë organizim të strukturuar, pasi bazohet kryesisht në faqet e rrjeteve sociale me rreth 5000 ndjekës.

Goxhaj pretendon se po lufton miliarderin George Soros dhe përfshirjen e tij në Shqipëri për më shumë se një dekadë. Por lëvizja e tij mori vëmendjen vetëm pasi drejtues të opozitës në Shqipëri si ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-presidenti Ilir Meta akuzuan gjithashtu Sorosin për komplot kundër tyre dhe vendit.

Përveç pretendimit se është kundërshtar i qeverisë socialiste, Goxhaj ka një histori organizimi të protestave anti-LGBTQ dhe përdorimit të gjuhës homofobike. Pas vitit 2017, ai promovoi disa teori konspirative të cilat pretendojnë se ka një plan për të zëvendësuar shqiptarët me emigrantë nga Lindja e Mesme apo vende të tjera. Kur qeveria doli vullnetare për të pranuar refugjatë afganë në vitin 2021, Goxhaj dhe mbështetësit e tij filluan një fushatë kundër saj, duke prodhuar video me gjuhë të qartë raciste.  (Në një, Goxhaj thotë se refugjatët afganë janë “një kancer” dhe do të sjellin në Shqipëri kulturën e përdhunimit dhe pedofilisë).

Many people who support Goxhaj are also supporters or members of Berisha's Democratic Party or the Freedom Party led by Meta. There are no clear numbers of his supporters, but his videos receive thousands of views and hundreds of comments or likes. The video linked above has had 18,000 views.

With the support of Berisha and Meta and access to some media, Goxhaj and his narrative, including the anti-vaccine conspiracy theories that exploded after COVID-19, is gaining momentum. He convinced 38 opposition MPs to sign in favor of his candidacy to be the new Ombudsman, promising the parliament that "no LGBTQ will be allowed in Albanian schools" if he takes office."

https://far-rightmap.balkaninsight.com/map_countries/albania/?orgName=Anti-Soros%20Movement%20in%20Albania