BREAKING NEWS

Who would want to kill Sali Berisha? Ervin Karamuço casts strong doubts: There is a possibility that Gerti Shehu was used by...

Who would want to kill Sali Berisha? Ervin Karamuço casts strong doubts:
x
BREAKING NEWS

COVID-19 in Albania/ The Ministry of Health issues an important announcement

COVID-19 in Albania/ The Ministry of Health issues an important announcement
x
BREAKING NEWS

The procedures for the removal of Ambassador Yuri Kim are starting, the last minute announcement is revealed

The procedures for the removal of Ambassador Yuri Kim are starting, the last
x
BREAKING NEWS

The Swiss Parliament approves the important agreement with Albania

The Swiss Parliament approves the important agreement with Albania
x
BREAKING NEWS

What is happening? Head of SPAK meeting with senior officials of DASH

What is happening? Head of SPAK meeting with senior officials of DASH
x
BREAKING NEWS

Under investigation for money laundering, the Special Court takes the important decision Rezart Taçin

Under investigation for money laundering, the Special Court takes the important
x
BREAKING NEWS

Big loss for the football of our country! Marked his name among the record holders of the quadrangle in the world, the legend of the Albanian goal passes away prematurely (Name+Photo)

Big loss for the football of our country! Marked his name among the record
x
BREAKING NEWS

"The biggest fear was when...", the cabinet director tells the moments after Berisha's hit: We were blocked, we had...

"The biggest fear was when...", the cabinet director tells the moments
x

Aktualitet

What is happening? The Tirana police land in the premises of the capital, 3 people are arrested, it is suspected that...

What is happening? The Tirana police land in the premises of the capital, 3

The police in Tirana have found five cases of illegal gambling.

The Tirana Police announces that based on the information received during the operation, they have organized checks in various premises and premises, which can be made available for the organization of illegal lotteries.

At the end of the investigative actions, the following were arrested in the act: DK, 43 years old, owner of a bar on "Tre Dëshmorët" street; KV, 20 years old, owner of a bar on "Besim Alla" street and M. Gj., 32 years old, owner of a bar on "Muhamet Gjollesha" street.

What is happening? The Tirana police land in the premises of the capital, 3

Also, EK, 28 years old, and Xh. K., 22 years old. According to the announcement, the arrested were caught red-handed organizing sports bets, while during the control of an environment on "Belul Hatibi" street, owned by citizen Xh. K., gambling machines were found.

Police notification:

The structures of the DVP Tirana, following the work to combat illegalities in the field of gambling, as well as based on the information received on the operational route, have organized checks in various premises and premises, which can be made available for the organization of illegal lotteries and have hit 5 cases of this activity.

At the end of the investigative actions, the citizens were arrested in the act: - DK, 43 years old, owner of a bar on "Tre Dëshmorët" street;

– K. V., 20 vjeç, pronar i një lokali në rrugën “Besim Alla”; -M. Gj., 32 vjeç, pronar i një lokali në rrugën “Muhamet Gjollesha”. Gjithashtu, u proceduan penalisht shtetasit E. K., 28 vjeç, dhe Xh. K., 22 vjeç.

Gjatë kontrolleve të ushtruara nga shërbimet e Policisë, shtetasit D. K., K. V., M. Gj., dhe E. K.,  u kapën në flagrancë duke ushtruar aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit, nëpërmjet basteve sportive, ndërsa gjatë kontrollit të një ambienti në rrugën “Belul Hatibi”, në pronësi të shtetasit Xh. K., u konstatuan makineta që shërbejnë për lojëra fati”, thuhet në komunikatën e policisë.

Sakaq, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.