BREAKING NEWS

May 14 elections/ Berisha reveals how the municipal council candidates will be divided with PL and allies

May 14 elections/ Berisha reveals how the municipal council candidates will be
x
BREAKING NEWS

Local elections/ Berisha convenes the Presidency, here is what is expected to be decided

Local elections/ Berisha convenes the Presidency, here is what is expected to be
x
BREAKING NEWS

The meeting ends, SP officially announces the candidates for each district, here are the NAMES

The meeting ends, SP officially announces the candidates for each district, here
x
BREAKING NEWS

Elections of May 14/ The names are revealed, here are the SP candidates for the Tirana district

Elections of May 14/ The names are revealed, here are the SP candidates for the
x
BREAKING NEWS

The candidates for mayor in Elbasan are revealed, here are the names

The candidates for mayor in Elbasan are revealed, here are the names
x
BREAKING NEWS

SP candidates for the Shkodër region, Elisa Spiropali reveals the names

SP candidates for the Shkodër region, Elisa Spiropali reveals the names
x
BREAKING NEWS

May 14/ Ben Andoni clears up the scenario and makes a strong warning: There will be a mass boycott, the weakest elections ever held

May 14/ Ben Andoni clears up the scenario and makes a strong warning: There will
x
BREAKING NEWS

Scary/ The world on the verge of nuclear war? Putin signed the agreement with Lukashenko: We will put nuclear weapons in Belarus

Scary/ The world on the verge of nuclear war? Putin signed the agreement with
x

Gossip

Did Valbona Mema want to leave the house of "BBVA"? You won't believe what was the real reason (Video)

Did Valbona Mema want to leave the house of "BBVA"? You won't

During last evening's spectacle, Mestro was the one who was placed in front of the "Pandora's Box" and in addition to the white envelope with the good news where he was given two VIP tickets to watch a match of the National Team in the "European Championship 2023" from Digitalb, on the other hand in the black envelope as punishment Armaldo had to choose 4 residents for you will be deprived of the right to nominate.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

Maestro i mohoi të drejtën për të nominuar Valbonës, Nitës, Diolës dhe Bjordit, kjo pasi ai parashikoi se ata mund ta nomonomin.  Pasi Armaldo doli nga Dhoma e Surprizave, nisi debati mes tij dhe artistes së njohur ku ajo u shpreh në një moment se dyshonte që Armaldo të gjithë këtë që po bënte e ka luftë artistike. Pasi debateve me tone të ashpra në orët e para të mëngjesit Valbona filloi të bënte gati valixhen. Banorët që ndodheshin aty u munduan ta qetësonin pasi menduan se ajo kishte vendosur të largohej nga shtëpia. Ishte edhe vetë Armaldo ai që i kërkoi falje.

Por mëngjesin e sotëm vetë artistja ka treguar se cila kishte qenë arsyeja që kishte nisur të bënte valixhen gati.

Unë valixhen? E kam bërë vetëm që ta çoj dhe të marr rroba të tjera sepse nuk më bëjnë ngaqë jam dobësuar.