BREAKING NEWS

"Europe will have enough gas"/ The Russian "nightmare" ends, Von der Leyen gives the fantastic news

"Europe will have enough gas"/ The Russian "nightmare" ends,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 is not over yet, the Ministry of Health reveals what is happening in the country

Covid-19 is not over yet, the Ministry of Health reveals what is happening in
x
BREAKING NEWS

It is known as "gunpowder power"! American experts give the warning, reveal Putin's plans for the Balkans

It is known as "gunpowder power"! American experts give the warning,
x
BREAKING NEWS

The Transparency Board changes the prices again, this is how much oil, gasoline and gas will be sold

The Transparency Board changes the prices again, this is how much oil, gasoline
x
BREAKING NEWS

Montenegrin media shock Albanian politics, Sali Berisha "Moscow's eye" in Tirana, this is who is the Russian oligarch who distributed money in Albania and cooperated with the head of "Foltore"

Montenegrin media shock Albanian politics, Sali Berisha "Moscow's
x
BREAKING NEWS

7 loyalists of Sali Berisha with spy files are expected to be excluded from politics, the head of "Foltore" starts threats against DP MPs who have announced the vote on the decommunization initiative

7 loyalists of Sali Berisha with spy files are expected to be excluded from
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim's message to Rama, states that Albanian institutions are weak and nothing is guaranteed, asks the government to choose which path it will follow, with the West or the East

Yuri Kim's message to Rama, states that Albanian institutions are weak and
x
BREAKING NEWS

On the brink of war, the "powder keg" is lit that can blow up Europe, Dodik wants to install in the Balkans the scheme that Vladimir Putin is using in Ukraine

On the brink of war, the "powder keg" is lit that can blow up Europe,
x

Gossip

"My father raped me when..."/ She had a fatal accident, the shocking past of the famous actress is revealed

"My father raped me when..."/ She had a fatal accident, the shocking

The famous actress, Anne Heche, was officially declared dead yesterday! It was the representative of the 53-year-old who announced that her intact organs will be donated.

"Today we lost a bright light, a kind and happiest soul," her family said in a statement on Friday. Heche is best known for her roles in Volcano, Donnie Brasco and the 1998 remake of Psycho.

The Los Angeles Fire Department has stated that "Heche's vehicle burst into flames." According to them, 59 firefighters needed more than an hour to completely extinguish the flames. On the other hand, the two-story house where she crashed, remained "uninhabitable".

In addition to the burns, the actress also suffered "a severe anoxic brain injury" - when the brain is deprived of oxygen - her family said.

The famous American actress was born in 1969 in Ohio and her family moved many times during her childhood. When she was 13 years old, her father died of HIV/Aids, and she later said in her memoir 2001's Call Me Crazy that he repeatedly raped her as a child.

In interviews to promote the book, she said the abuse made her "crazy" for the first 31 years of her life and that she had created a fantasy world called the "Fourth Dimension" to make herself feel better. safe.

Three months after her father's death, her brother was killed in a car accident, which she believed to be suicide. Her mother disputed the claims of suicide and abuse and the pair estranged.

Pasi familja e saj u zhvendos në Çikago, Heche u pa nga një agjent talentesh në një shfaqje shkollore.

Ajo u bë e njohur në fund të viteve 1980 për portretizimin e binjakëve Vicky Hudson dhe Marley Love në telenovelën “Another World”. Rolet i dhanë asaj një çmim “Emmy Daytime” dhe dy çmime “Soap Opera Digest”.

"My father raped me when..."/ She had a fatal accident, the shocking

Heche u bë më e njohur në fund të viteve 1990, duke luajtur Maggie në filmin dramatik të krimit “Donnie Brasco”, së bashku me Johnny Depp. Ajo më vonë i tha intervistuesit Larry King se kishte qenë “parajsë” duke punuar me Depp.

Ajo luajti Amy Barnes, një gjeologe dhe sizmologe në filmin e fatkeqësive Volcano, përballë Tommy Lee Jones, ndërsa filmi i kultit “I Know What You Did Last Summer” e vendosi atë në rolin e Melissa “Missy” Egan.

Ajo gjithashtu u shfaq në filmin komedi aksion “Six Days”, “Seven Nights” dhe drama-thriller “Return to Paradise” përpara se të portretizonte Marion Crane në ribërjen e “Gus Van Sant” të filmit klasik horror “Psycho”.

Në vitin 1997, pasi më parë ishte takuar vetëm me burra, ajo filloi një lidhje me moderatoren dhe komiken amerikane Ellen DeGeneres. Çifti i profilit të lartë tha se do të merrnin një bashkim civil nëse do të vihej në dispozicion në Vermont, por ata u ndanë tre vjet më vonë.

Heche më vonë vuajti nga probleme të shëndetit mendor dhe thuhet se luftoi me përdorimin e drogës, në një moment u shtrua në spital pasi parkoi në një autostradë në Kaliforni dhe eci në shkretëtirë.

Në vitin 2001, Heche u martua me “Coley” Laffoon, një kameraman të cilin e takoi në turneun stand-up të “DeGeneres” dhe ata patën një djalë, përpara se të divorcoheshin gati gjashtë vjet më vonë.

Thuhet se ajo la burrin e saj për yllin në Men in Trees, James Tupper dhe në vitin 2008 përfaqësuesi i saj konfirmoi se aktorja ishte shtatzënë me djalin e saj të dytë. Çifti u nda në vitin 2018.

Një shekull i ri solli një drejtim të ri për sa i përket punës, me role në më pak filma të suksesshëm dhe më shumë filma të pavarur të vlerësuar, si drama Birth, komedia seksi Spread dhe Cedar Rapids i vitit 2011.

Ajo mori një nominim për “Emmy” për rolin e saj si Roweena Lawson në filmin televiziv “Gracie’s Choice” në vitin 2004, për një vajzë adoleshente që përpiqet të rrisë vetë vëllezërit e motrat e saj pasi nëna e tyre e varur nga droga dërgohet në burg.

That same year, she was nominated for Best Actress at the Tony Awards for starring opposite Alec Baldwin in a Broadway production of 20th Century.