BREAKING NEWS

The "McGonigal" case/ The PD MP explodes in irony: Rama looks a lot like Lady Gaga! He is a circus man, he makes mistakes because...

The "McGonigal" case/ The PD MP explodes in irony: Rama looks a lot
x
BREAKING NEWS

"Rama is a coward and a coward...", DP MP: The Prime Minister is irresponsible to keep the post

"Rama is a coward and a coward...", DP MP: The Prime Minister is
x
BREAKING NEWS

"The Assembly is controlled by Rama", the former president: The blame is not placed only on the opposition, who are divided, but also...

"The Assembly is controlled by Rama", the former president: The blame
x
BREAKING NEWS

What is happening in Albania? The Ministry of Health issues an important announcement for citizens

What is happening in Albania? The Ministry of Health issues an important
x
BREAKING NEWS

The "McGonigal" case / Bamir Topi comes out with the accusations against the prime minister: Rama sees the institutions as pieces of paper

The "McGonigal" case / Bamir Topi comes out with the accusations
x
BREAKING NEWS

"They asked for 10 million euros to remove them from the blacklist", Milaim Zeka comes out with the surprising statement: Faik Ymeri blackmailed businessmen on behalf of McGonigal

"They asked for 10 million euros to remove them from the blacklist",
x
BREAKING NEWS

The Transparency Board changes the price of fuel, this is how much diesel and gasoline will be sold for

The Transparency Board changes the price of fuel, this is how much diesel and
x
BREAKING NEWS

"Criminal gang led by the prime minister...", Erisa Xixho comes out with a strong statement: Millions of euros have been stolen from Albanians

"Criminal gang led by the prime minister...", Erisa Xixho comes out
x

Gossip

PHOTO/ Has a 'scary' resemblance to Kate Middleton, the princess' friend is 'bombarded' with death threats

PHOTO/ Has a 'scary' resemblance to Kate Middleton, the princess'

A woman who has spent the last decade traveling the UK to impersonate Kate Middleton has said she has received more than ten marriage proposals because of her striking resemblance to the Princess of Wales.

PHOTO/ Has a 'scary' resemblance to Kate Middleton, the princess'

She is Heidi Agan and looks a lot like Prince William's wife. When he comes out on the street people have to look twice to realize that he is not the same person.

PHOTO/ Has a 'scary' resemblance to Kate Middleton, the princess' 

People first started commenting on the resemblance while she was working as a waitress in 2011, which was also the time of Kate and Prince William's much-talked-about wedding in Britain.

At first, Agan didn't pay much attention to the fact, but when people started asking her to serve them and take pictures with her, the woman decided to contact an agency to see if she could "officially" become the princess's sosi.

PHOTO/ Has a 'scary' resemblance to Kate Middleton, the princess'

And so he quickly started receiving orders for private parties and promotional events from Britain and Europe, writes the "Birmingham Live" network.

Heidi began appearing at private parties alongside other royal family impersonators such as the Queen and then Prince Karl, or Harry Potter character impersonators, and once she spent 10 days in Melbourne, Australia working on a British milk ad .

PHOTO/ Has a 'scary' resemblance to Kate Middleton, the princess'

Kate Middleton's partner, from Staffordshire in central Britain, says there hasn't been much work during the virus but now things are 'starting to move again'.

PHOTO/ Has a 'scary' resemblance to Kate Middleton, the princess'

“Zakonisht ne bëjmë atë që bëjnë personazhet tona, kështu që sa më shumë impenjime të kenë ata, aq më shumë punë do të kemi edhe ne. Për momentin po udhëtoj nëpër Britani, në periudhën para Krishtlindjes ne reklamojmë aktivitetet e mbretërorëve, sivjet do të jetë më mirë pasi këto Krishtlindjet e fundit ka qenë shumë qetë. Aktualisht jemi në një periudhë të vështirë krize por meqenëse britanikët kanë qejf të vënë në lojë veten e tyre kjo mund të sjellë evente edhe me familjen mbretërore”, ka thënë ajo.

Puna e Heidi kërkon që ajo të ruaja paraqitjen e saj në përputhje me atë të Kate, duke përfshirë stilet e ndryshëm të flokëve, të modës së veshjeve dhe nganjëherë dhe të barkut të fryrë.

“Është mirë se kur ajo është shtatzënë unë mund të ha ëmbëlsira”, thotë gruaja.

Por bazuar në atë që aj ka mësuar nga jeta e William e Kate, nuk beson se ata do të lindin të tjerë fëmijë.

42-vjeçarja Heidi nënë e dy fëmijëve, thotë se interesi publik me modën e princeshës Kate e detyron të blejë kostumet më të fundit të veshura nga ajo, para se ato të shiten.

Ajo tregon se përveç se e ngatërrojnë me Princeshën e Uells, tani është bërë e famshme dhe si sozia e saj zyrtare.

“Isha në supermarket një ditë dhe një punonjëse më tha ‘ti je ajo që imiton Kate?’, është bukur kur të njohin”.

Heidi thotë më tej se ka marrë dhjetra propozime për martesë që kur është bërë imituese, por gjithashtu ka marrë dhe kërcënime me vdekje.

Ajo tregon: “Kështu e ka bota e rrjeteve sociale, ka njerëz që më kritikojnë se dua të bëhem një person tjetër”.

 "At first I was surprised by the amount of hate that can come from people, but everyone has their opinion."