BREAKING NEWS

The apartment in Gjirokastra was engulfed in flames, killing a minor

The apartment in Gjirokastra was engulfed in flames, killing a minor
x
BREAKING NEWS

Dressed in red and black, the US ambassador gives the STRONG message from Vlora: Nothing can stop us

Dressed in red and black, the US ambassador gives the STRONG message from Vlora:
x
BREAKING NEWS

"Finally", Spartak Ngjela comes out with the message, warns of the long-awaited moment by Albanians: It is time that demands moral retribution to everyone who ...

"Finally", Spartak Ngjela comes out with the message, warns of the
x
BREAKING NEWS

"I was there too", Kreshnik Spahiu publishes exciting images and gives a STRONG message

"I was there too", Kreshnik Spahiu publishes exciting images and gives
x
BREAKING NEWS

Accident in Rinas / The patient who was being transported to Tirana lost his life, the Police reacted

Accident in Rinas / The patient who was being transported to Tirana lost his
x
BREAKING NEWS

"I saw them with my own eyes" / Former well-known ambassador detonated the 'bomb' for the President: Here is how Ilir Meta stole money with sacks when he was prime minister!

"I saw them with my own eyes" / Former well-known ambassador detonated
x
BREAKING NEWS

Accident with Berisha escort / The event takes another turn, security cameras shoot down the bodyguard and reveal the truth, light is shed on what happened in the late hours

Accident with Berisha escort / The event takes another turn, security cameras
x
BREAKING NEWS

After the fire broke out in Covid 3 hospital, Manastirliu immediately arrived at the scene

After the fire broke out in Covid 3 hospital, Manastirliu immediately arrived at
x

Gossip

"It hurt me" / The rocker confesses the separation with Boyken Lako after 10 years together: I only had that! After the decision I prayed that…

"It hurt me" / The rocker confesses the separation with Boyken Lako

Semi Jaupaj has shown that the separation with Bojken Lako hurt him a lot. During a conversation with Sheila Haxhiraj on BB VIP, he said that when they made the decision to end the relationship, he asked them to be friends, despite everything.

"It hurt me" / The rocker confesses the separation with Boyken Lako

The rocker said that he was used to the presence of Boyken Lako, as "he was the only one who had".

Semi Jaupaj showed that they currently maintain a good relationship with each other.

"It hurt me" / The rocker confesses the separation with Boyken Lako

"At first I was hurt by the separation with Boyken. We had talked about having a close relationship, I asked him: "Despite everything that happens I want to have a friend, please", I was used to it. Every time something happened to me I told him, I only had it. Boyken came directly, we talked things over. We are friends, I do not get it on the phone for everything, because I feel a little… 

To get here I thought, that I did not want to come here, because I suffer from anxiety I do not know how I would experience certain situations, when someone raises his voice or someone says something about me. I did not want to, I was afraid to do this. I met him and he told me I should do it, see it as a challenge to myself. At least the last few years a 7-year-old I was another man, when I was a teenager I was not seen at home, super energetic, just going out, meeting people all the time. "I was bad at that time, because I had given up medicine, so as not to become addicted", she said.

In a challenge a while ago, Semi Jaupaj said that Bojken Lako is her first love and they met when she was only 17 years old.

"It hurt me" / The rocker confesses the separation with Boyken Lako

“Dashuria ime e parë. Jemi njohur kur isha vetëm 17 vjeç, ndërsa Bojkeni 34. Kam marrëdhënie të mirë, e pyes për çdo gjë. E pyeta nëse duhet të futesha ose jo”, tha 29-vjeçarja.

"It hurt me" / The rocker confesses the separation with Boyken Lako

Bojken Lako dhe Semi Jaupaj nisën një romancë të bukur në vitin 2011, vetëm pak muaj pas ndarjes së kantautorit nga ish-bashkëshortja e tij, Olesia.

Të dy ishin të apasionuar pas rokut dhe kanë punuar bashkë për një periudhë të caktuar kohore kur Semi ishte vokalistja e grupit “Bojken Lako dhe Brezat”.

"It hurt me" / The rocker confesses the separation with Boyken Lako

Ata janë përpjekur vazhdimisht që jetën private ta mbajnë larg mediave, por shpesh kanë tërhequr vëmendjen e tyre.

Rreth dy vite më parë, Bojken ka qenë i ftuar në një emision ku ka folur për jetën e tij artistike, dhe gjithashtu edhe për lidhjen me Semin dhe dasmën që sipas tij, pritej të bëhej së shpejti.

"It hurt me" / The rocker confesses the separation with Boyken Lako

“Gjatë gjithë këtyre viteve jam mbështetur shumë te Semi dhe kam marrë një lloj drejtimi dhe orientimi shumë të mirë, sepse e kam konsideruar si njeriun që edhe ana profesionale e shijeve të veta, por edhe si publik, sepse ajo ka dëshirë që të më shohë si publik i thjeshtë. Më ka ndihmuar jashtëzakonisht shumë, ka qenë mbështetëse edhe nga ana profesionale. Normalisht që do bëjmë dasmë, por ashtu siç i bëjmë gjërat e çuditshme, mbase do bëjmë ndonjë gjë të çuditshme atëherë kur duhet ose do jetë mirë për të bërë diçka speciale. Normalisht që çdo njeri ka dëshirë të bëjë një ceremoni që ta mbajë mend me njeriun e tij të zemrës”, shprehej asokohe Bojkeni.

Por dasma e çuditshme nuk ndodhi, por ndodhi ajo që nuk pritej, çifti i rokerve, me 17 vite diferencë moshe, u nda, por me sa duket në mirëkuptim të plotë.

While the cause of their separation after 10 years in each other's arms is still unknown.