BREAKING NEWS

Rama withdrew the decision to increase the price of energy, ERE comes out with the unexpected announcement

Rama withdrew the decision to increase the price of energy, ERE comes out with
x
BREAKING NEWS

The Democratic Party gives the important announcement, here is what is expected to happen tomorrow

The Democratic Party gives the important announcement, here is what is expected
x
BREAKING NEWS

'1 million euros turnover per day', the journalist uncovers new details from Vis Martinaj's business: There were connections with elements of the underworld throughout Albania, profits increased due to...

'1 million euros turnover per day', the journalist uncovers new
x
BREAKING NEWS

"The Balkans more endangered than ever", Mediu makes the scary warning: We are at "war" with Iran while the government...

"The Balkans more endangered than ever", Mediu makes the scary
x
BREAKING NEWS

The disappearance of the gambling boss, the journalist discovers who is publishing the photos of Vis Martinaj

The disappearance of the gambling boss, the journalist discovers who is
x
BREAKING NEWS

Fantastic! Visa liberalization, Kosovo receives the big news from Greece

Fantastic! Visa liberalization, Kosovo receives the big news from Greece
x
BREAKING NEWS

Applications for admission to the Security Academy are open, here are the criteria to become a police officer

Applications for admission to the Security Academy are open, here are the
x
BREAKING NEWS

The murder of Pjeter Kola in Pukë, accompanied by a woman from Berat, the police's suspicions are revealed

The murder of Pjeter Kola in Pukë, accompanied by a woman from Berat, the
x

Gossip

From Saimir Tahiri to Elvana Gjata and Bes Kallaku, here are the artists and politicians who were together in the same class, among them the well-known minister

From Saimir Tahiri to Elvana Gjata and Bes Kallaku, here are the artists and

MPs, ministers and singers have shared the same class, although each is now following his own path.

Elvana Gjata, Besart Kallaku and Jonida Vokshi were together at the Academy of Arts. Although today she is a successful singer, Elvana actually studied directing.From Saimir Tahiri to Elvana Gjata and Bes Kallaku, here are the artists and

The two university friends have fanatically preserved their friendship, as Vokshi and Gjata are still inseparable.

Former Minister of Internal Affairs Saimir Tahiri, Julka Gramo and Ogerta Manastirliu are three former students of the high school "Sami Frashëri" in Tirana.

From Saimir Tahiri to Elvana Gjata and Bes Kallaku, here are the artists and

Ishte Julka ajo që ndau momentin e ribashkimit të ish-shokëve të klasës rreth 4 vite më parë. Ata organizuan një mbrëmje të veçantë: me regjistrin e vjetër dhe apelin e mungesave.

From Saimir Tahiri to Elvana Gjata and Bes Kallaku, here are the artists and

Në regjistrër lexohen qartë 3 emrat: Ogerta Manastirliu, Saimir Tahiri, emri i këngëtares dhe moderatore, Julkës.

Dietologia Blerina Bombaj dhe gazetarja e njohur Sonila Meço kanë qenë shoqe gjimnazi, pasi të dyja studionin tek “Ismail Qemali”. Raportet e mira midis dyshes duket se vazhdojnë edhe pas kësaj periudhe, sepse disa kohë më parë Sonila Meço u fotografua duke kaluar disa momente qetësie me vajzën e saj në ambjentet e Blerina Farm.

From Saimir Tahiri to Elvana Gjata and Bes Kallaku, here are the artists and

Rreth 20 vite më parë, Vikena Kamenica, Ornela Bregu dhe Ledina Çelo kanë studiuar në Liceun Artistik. Pak kohë më parë, Ledina Çelo postoi këtë foto si një rikthim aty rreth viteve ’90 me shoqen e klasës, Ornela Bregu.

From Saimir Tahiri to Elvana Gjata and Bes Kallaku, here are the artists and

Bashkim Fino dhe ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, kanë qenë shokë klase. Këtë gjë e pohoi vetë Kodheli, ku gjatë një seance për diskutimin e minoriteteve në Komisionin e Jashtëm në vitin 2017. Gjatë diskutimeve në sallë futet Bashkim Fino me vonesë, ndërsa Kodheli pas një batute tregon një histori, sikur e cilëson ajo të hershme: “Mirë se erdhe z.Fino. Se me Bashkimin kam një histori të hershme. Ne kemi qenë në një klasë bashkë. Jemi shokë të mirë që prej vitit të largët ‘82”.From Saimir Tahiri to Elvana Gjata and Bes Kallaku, here are the artists and

Madje edhe Ben Blushi dhe ish-presidenti Ilir Meta kanë qenë “shok” klase në gjimnazin “Sami Frashëri” në Tiranë. Blushi ka pranuar se është zënë me ish-presidentin Meta kur kanë qenë shokë klasë për arsye banale, gjë që asokohe i kishte kushtuar 2 javë pezullim nga shkolla.

From Saimir Tahiri to Elvana Gjata and Bes Kallaku, here are the artists and