BREAKING NEWS

Cyber ??attacks on Albania, the US takes the drastic decision against Iran! The American representative makes a strong warning: If the aggression is not curbed, it will...

Cyber ??attacks on Albania, the US takes the drastic decision against Iran! The
x
BREAKING NEWS

DP submits the draft law in the Assembly: To automatically prohibit the awarding of tenders for...

DP submits the draft law in the Assembly: To automatically prohibit the awarding
x
BREAKING NEWS

COVID-19 in Albania/ The Ministry of Health publishes the figures, here are how many cases there have been in the last 24 hours

COVID-19 in Albania/ The Ministry of Health publishes the figures, here are how
x
BREAKING NEWS

Paloka makes serious accusations: Blako was released, why are Rama and Yuri Kim silent?! Here's the deal...

Paloka makes serious accusations: Blako was released, why are Rama and Yuri Kim
x
BREAKING NEWS

The strong statement of the former democratic deputy: I am ready to run for the Municipality of Tirana, the base has asked me

The strong statement of the former democratic deputy: I am ready to run for the
x
BREAKING NEWS

The market is shaken, the board drives the price of oil and gasoline into the stratosphere

The market is shaken, the board drives the price of oil and gasoline into the
x
BREAKING NEWS

What is happening? "Did you go to Avdylaj for the last time?"/ The disappearance of Ervis Martinaj, RENEA lands in this city

What is happening? "Did you go to Avdylaj for the last time?"/ The
x
BREAKING NEWS

The gun jumps in Shkodër

The gun jumps in Shkodër
x

Gossip

After a 'long war' everything ends / From the jealousy for Bora to the quarrel over the trip to Dubai, why Beatrix and Donald split

After a 'long war' everything ends / From the jealousy for Bora to the

Donald has been the talk of social media, not just these months. It seems that after a "long fight", after the "famous trial" that took place during his stay in "Big Brother VIP" and the anger of the network, he and Beatrix have ended the relationship.

After a 'long war' everything ends / From the jealousy for Bora to the

What happened after Donald left the house of "Big Brother VIP"

Last night during the party organized with the former residents, collaborators and staff of "Big Brother VIP" Beatrix and Donald not only did not go together but also did not stay with each other. This raised suspicions that they were separated. This morning, Beatrix's brother and mother, Alban and Antigona Ramosaj, posted photos on Instastory, writing "Good morning only Beatrix", showing support for her but without revealing the reason. This phrase went viral by Lori Hoxha after Bora Zemani joined "Big Brother VIP" and all of Albania talked about him and Donald.

After a 'long war' everything ends / From the jealousy for Bora to the

A few hours after these posts through a status on Instagram, Beatrix put a cross in the sentence "No fake stories", which was the "motto" of their relationship. Donald even stamped a T-shirt with their photo and this sentence next to it when he was in the most famous house in Albania. "Here you have it, I fixed it," she wrote - so "false story" - accompanied by a laughing emoji and another that means being an actor, not real. The post is easily understandable referring to the relationship with Donald.

After a 'long war' everything ends / From the jealousy for Bora to the

In addition, she has removed the two Veshaj brothers from Instagram as there is still no reaction from Donald.

Batuta of Ermal Mmaqi and Salsano Rrapi

Në fakt duket se problemet mes tyre e kanë zanafillën vetëm disa javë më parë. Pak ditë para finales, banorët patën mundësi të darkonin me miqtë e tyre që ishin personazhe publike. E mes të ftuarve ishin edhe Ermal Mamaqi dhe Salsano Rrapi. Këta të fundit duket se padashje u bënë shkak i problemeve mes Donaldit dhe Beatrix.

After a 'long war' everything ends / From the jealousy for Bora to the

Gjatë një bisede, Ermali u shpreh në prani të Donaldit se në sezonin e dytë të serailit të tij H.O.T do marrë si aktore kryesore Bora Zemanin dhe ftoi Ilirin që të luajë rolin e bashkëshortit të saj. “Vetëm paguaje mirë”- iu drejtua Donaldi atij për Borën teksa pjesë e batutave u bë edhe Salsano i cili tha: “Kurse Donaldi do jetë vrasësi dhe padashje ka vrarë edhe Beatrix.” Kjo batutë u prit me shumë të qeshura.

Megjithatë, “Vëllai i Madh” mori masa dhe iu kërkoi të linin shtëpinë, fillimisht Ermalit e më pas Salsanos. Ditën tjetër batutat e tyre kishin pushtuar rrjetin dhe pas mllefit e komenteve negative të fansave Ermali reagoi përmes një videoje ku shprehej se ishte e gjitha shaka dhe se Donaldi qeshi me të.

Mirëpo, në spektakël Arbana njoftoi se Beatrix ishte prekur nga këto batuta duke refuzuar jo vetëm të shkonte në studio atë natë por dhe të darkonte me Donaldin dhe 3 finalistët e tjerë. Ky veprim nuk u prit aspak mirë nga aktori. Fillimisht, ai nuk e besoi e më pas u shpreh se kjo gjë nuk është normale.

Largimi i Beatrix nga Shqipëria drejt Dubait dhe deklarata e Donaldit

E teksa Donaldi u mërzit shumë që ajo nuk shkoi në darkë, Beatrix ishte larguar nga Shqipëria duke shkruar në Dubai me kushërirën e saj, Anxhelinën. Ishte Dagz ai që ia tha këtë gjë Einxhel gjatë darkës dhe kjo e fundit ia tha Donaldit më pas. “Jo, nuk e besoj. Unë nuk i flas më asaj nëse e ka bërë këtë gjë.”-i tha ai moderatores, ndoshta pasi i është dukur i pakuptimtë udhëtimi i saj në një kohë kur mospjesëmarrja në spektakël mund ta penalizonte në sytë e publikut. Ai la të nënkuptuar se mungesa e saj mund të ndikonte negativisht.

Në natën finale, Beatrix e surprizoi aktorin duke i kënduar “Wicked Game”. Mirëpo, Donaldi nuk ia fshehu faktin që nuk e kishte pritur mirë mungesën në darkën e organizuar nga produksioni dhe madje tha me shaka “Po sikur të mos dal Arbana? Të bëj atë që bëri ajo ditën e premte?”. Kur e takoi i tha “çne që erdhe?”.

Pas finales, ata nuk janë parë më bashkë. Ndryshe nga dy çiftet Einxhel-Dagz dhe Sarah-PM, Donaldi dhe Beatrix nuk kanë postuar asnjë foto në rrjetet sociale, qoftë edhe për të përshëndetur fansat e tyre. Madje, Beatrix postoi në Instagram videon e surprizës që i bëri Donaldit dhe ky i fundit nuk i bëri as like.

Në këtë kushte nuk dimë të themi se cili është shkaku i ndarjes së tyre kaq të shpejtë, por dyshimet kryesore lidhen me udhëtimin e Beatrix drejt Dubait në një pikë kritike të lojës. Donaldi tha se nuk do i fliste nëse kishte iku dhe ka mundësi që pasi ta ketë marrë vesh, ka vendosur t’i japë fund lidhjes.

Their relationship started all of a sudden and when no one thought about it. A few weeks after joining "Big Brother VIP", Donald realized one of the most romantic meetings on Albanian screens with Bora Zemani, his ex-girlfriend with whom he had ended six months before the meeting. Then on November 5, he threw a pendant over the wall of the house on the occasion of the connection anniversary. The moderator took the pendant and stated several times that she was waiting for Donald to come out to decide how they would proceed. However, all of a sudden Donald started looking for signs from Bora but got none because he was in isolation. After Sam's release he bonded with Beatrix and their bond was not well received at all, receiving endless negative comments. A few weeks after the start of the romance, the quarrels between the couple started. He even asked them to separate in a debate. And here they are today… separated.