BREAKING NEWS

Here is the new file that endangers Edi Rama, the relationship with the Chinese Patric HO who opened an exhibition and the Ducka-McGonigal negotiations with the businessman hit by the USA

Here is the new file that endangers Edi Rama, the relationship with the Chinese
x
BREAKING NEWS

SP "Senators" come out against Edi Rama for betraying Kosovo and playing games with the Serbs, the movement against Albin Kurti is suspicious, they ask for support for the Kosovar Prime Minister

SP "Senators" come out against Edi Rama for betraying Kosovo and
x
BREAKING NEWS

Here are the behind the scenes that Edi Rama is playing with the Serbian districts to introduce KFOR in the North of Kosovo and to take the Kosovar state out of the game, a scenario for changing territories

Here are the behind the scenes that Edi Rama is playing with the Serbian
x
BREAKING NEWS

A new witness may land in SPAK to sink Shkëlzen, here is the "scorching" information he has about Berisha's son that implicates him in the "Gërdec" affair, from the office meeting with a mobster, to the big mistake that cost him the life of Kosta Trebi...

A new witness may land in SPAK to sink Shkëlzen, here is the
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho's "bomb": SPAK will sink another minister, this is why Sali Berisha attacks the Special Prosecutor's Office and who is the politician who is expected to replace Edi Rama at the head of the SP

Spartak Braho's "bomb": SPAK will sink another minister, this is
x
BREAKING NEWS

The German journalist mocks Rama: the best prime minister that Serbia has had since the time of Nikola Paši?

The German journalist mocks Rama: the best prime minister that Serbia has had
x
BREAKING NEWS

The University of Tirana in the top list of the 30 best universities in Albania

The University of Tirana in the top list of the 30 best universities in Albania
x
BREAKING NEWS

The British show handcuffs to Sali Berisha, Ambassador King Smith wants to start a criminal investigation against the corrupt, calls on the authorities to act on London's decisions

The British show handcuffs to Sali Berisha, Ambassador King Smith wants to start
x

Gossip

Quarrel between Luiz and Kiara, because of the meeting with Jurgena, what happened to the couple and the ex-girlfriend

Quarrel between Luiz and Kiara, because of the meeting with Jurgena, what

Luiz Ajli and Kiara Tito are the couple of the moment. Since the days when they were part of "Big Brother", this duo gripped the public, living this love story like a soap opera. And now that the game is over, the attention for them has only increased. Every detail of them constitutes news, understanding how the relationship between this pair is going. After the posts full of love, the network started to talk about a possible separation between them.

However, Luiz went "live" on his "Instagram" to refute this news. While having dinner with his wife, Kiara Tito, the winner of "Big Brother VIP" entered "live" to show everyone that they are together. Fans even asked him to kiss Kiara to clear up any doubts they had. At that moment, the singer told his partner to get away from the table and go outside, as there were children there. As they moved, Louis made a condition to his followers. He told them that if 100 thousand fans who were watching "live" went, then he would kiss Kiara.

And in a few minutes on "live", the winners of BB VIP reached 103 thousand followers. And for this reason, Luiz kept his word and kissed his partner, rejecting all hints that they have separated. A few days after these rumors, the pair are once again rumored to have broken this relationship. Close friends and associates, near "Top Media", discovered that the pair had a difficult time last week, where Jurgena, Luiz's ex-girlfriend, was the cause of a conflict between them. The winner of "Big Brother" also spoke about the relationship he already has with Jurgena, his former partner who managed his "Instagram".

He even said that he met Jurgena's father and felt bad for the boredom and problems he had caused, being commented on by different portals. "I have met her father, the gentleman came and told me that my family did not deserve this kind of bitterness and made me feel very bad. Fame is not everything, I am becoming the cause of destroying a family", said Luizi.

Mikja e Luiz Ejllit, Jurgena është bërë sërish “e gjallë” në rrjetet sociale. Nëpërmjet një adrese në Instagram që pretendon se është vajza në fjalë, ajo i ka hedhur sërish benzinë zjarrit. Një nga ndjekësit e kishte pyetur nëse ishte së bashku me Luizin në Gjakovë dhe përgjigjja e saj do t’ju befasojë. Jurgena konfirmon se ka qenë në Gjakovë së bashku me familjen e saj ditën që Luizi pati koncertin ndërkohë që edhe janë takuar së bashku. “Në Gjakovë isha me familjen dhe vendosëm që të takoheshim me Luizin.Të sqaronim disa gjëra rreth ‘Instagram’-it të tij që ka pasur”, shkruan Jurgena.

I ftuar në “Më lër të flas” me vëllezërit Veshaj, Luizi tha se e ka njohur shumë pak kohë para nisjes së “Big Brother” dhe ka dalë disa herë me të. “Me Jurgenën jemi njohur, diku një muaj para se të hyja në ‘Big’. Kemi dalë dy tre herë (qesh). Ajo ma hodhi si ide më tha mua, kur të hysh brenda të duhet një ‘Instagram’. Ç’më duhet mua i thashë do jem brenda, duhet tha ta kesh kështu, ta mbaj unë. Mirë hape i thash se unë s’di dhe ajo e ka hapur”, tha Luizi. Tashmë që lidhja me Jurgenën përfundoi, raporti mes tyre duket se ka mbetur i mirë, duke ruajtur respekt për njëri-tjetrin.

Por duket se dalja sërish në skenë e Jurgenës, ka sjellë probleme në marrëdhënien e tij me Kiarën. Për disa ditë me radhë, dyshja ka debatuar në lidhje me këtë takim, duke dashur që Jurgena mos të jetë më pjesë e tyre, as në të përditshmen dhe as në deklaratat publike. Por, kur gjithçka dukej si një krisje mes tyre, dyshja e gjeti shpejt gjuhën e ribashkimit.

Në kulmin e thashethemeve për një ndarje të mundshme, Luizi u shfaq në krah të Kiarës, në dasmën e vajzës së Tom Doshit, ku dhe të dy ishin të ftuar. Ishte Kiara ajo që fillimisht hodhi një foto të çiftit ku shkruante “Lum Luizi”. E menjëherë më pas, edhe vetë këngëtari publikoi një foto me bashkëshorten e tij, ku shkruante “Lum Kiara”. Pas disa ditëve të tensionuara, çifti ia ka dal që ta rikuperojë marrëdhënien e tyre, pa shkuar në ndarje. Nga ana tjetër, tashmë raporti miqësor me Jurgënën ka përfunduar për Luizin, duke zgjedhur që të mbajë të palëkundur raportin me bashkëshorten e tij.

Por kjo nuk është hera e parë që Luizi dhe Kiara kanë një krisje të raportit. Edhe pak ditë më parë, në rrjet u përfol se dyshja i kishte dhënë fund. Megjithatë, ishte vetë fituesi i “Big Brother”, që hodhi poshtë këto zëra me një dedikim romantik për moderatoren. Teksa ishte i ftuar për të kënduar në Gjakovë, Luizi mori edhe Kiarën në skenë. Ndërkohë edhe kur Kiara mungon në koncerte, Luizi përpiqet ta bëjë pjesë, duke i dedikuar këngë dhe video “live” nga koncerti.

“Për 3-4 ditë, nuk do të thonë që janë ndarë”. Kështu ka shkruar Luiz Ejlli bashkëngjitur me videon ku përshëndeste bashkëshorten e tij, Kiara Tito, nga një koncert në Gjakovë. Teksa po bëhej gati të këndonte këngën “Me ty” që ia ka dedikuar Kiarës me rastin e Shën Valentinit, Luizi merr telefonin për të filmuar veten dhe të pranishmit. “Kiara, tanë Gjakova më ka thënë se të do ty”, dëgjohet të thotë fituesi i “Big Brother VIP 2”.

Meanwhile, Tito's reaction did not fail. The latter commented on Luiz's post and wrote: "Always with you". While the pair continues to enjoy success and the kindness of the public, Jurgena occasionally takes to social networks to give more details about the short history she had with Luiz. But it seems that these statements of hers and meetings, although in the company of the family, have become a problem for Kiara, who has asked that her husband give up once and for all his friendship with her and dedicate himself to his career and relationship with her .