BREAKING NEWS

From salary increases for doctors to new investments, the priorities of Minister Koçiu for Health and Social Protection

From salary increases for doctors to new investments, the priorities of Minister
x
BREAKING NEWS

This is how much money the municipalities receive for salary increases, the division by units is clarified, 15 million dollars go to 2024

This is how much money the municipalities receive for salary increases, the
x
BREAKING NEWS

"Earthquake" in the State Police, the "SKY" gang falls, this is how the dome will be replaced, the chiefs of the police stations and the directors of the directorates, almost 600 new faces at the top of the list

"Earthquake" in the State Police, the "SKY" gang falls, this
x
BREAKING NEWS

Spartak Njjela's "Bomb": This is why Prime Minister Rama does not resign after all the arrests in his government and the reason that may have forced the judge to take Jamarbër Malltezi to house arrest

Spartak Njjela's "Bomb": This is why Prime Minister Rama does not
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri is shocked: Ilirjana Olldashi, who freed Jamarbër Malltez from prison, is the first cousin of Ilir Meta, here are the people of the former president within the judiciary and who is Sali Berisha's loyalist who is in danger of being handcuf...

Idajet Beqiri is shocked: Ilirjana Olldashi, who freed Jamarbër Malltez
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tells the horror that Ilir Meta is experiencing from the witnesses for the "CEZ-DIA" file, this is the scheme he is using together with Sali Berisha to escape from the clutches of SPAK

Ilir Demalia tells the horror that Ilir Meta is experiencing from the witnesses
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: I tell you why the prosecutors are hesitating to take the decision to send Sali Berisha and Jamarbër Malltezi to prison, here is the judicial practice that sinks them, what is expected to happen in the Supreme Court

Kreshnik Spahiu: I tell you why the prosecutors are hesitating to take the
x
BREAKING NEWS

From "Gërdeci" and the death of Trebicka, to pyramid firms and the exhumation of the corpse of the well-known businessman, Geri Kokalari calls SPAK to investigate Berisha, here are some of the crimes in which the former prime minister was involved

From "Gërdeci" and the death of Trebicka, to pyramid firms and
x

Lifestyle

"You have to be careful...", Next week's Horoscope, here's what the stars predict

"You have to be careful...", Next week's Horoscope, here's

Aries

With their skies emptier and quieter than usual, those born under the sign of Aries are preparing to face a complicated week. The positive influence of the stars passes through the Capricorn rivals, leaving you exposed and at the mercy of a wave of work and emotional difficulties. Tread carefully and avoid unnecessary tensions, especially in the family. The Moon supports you on Wednesday and Thursday, take advantage of it.

Taurus

The atmosphere of the end of the year holidays is very good for those born under the Taurus sign, they will finally be able to get rid of some stress. With the support of Mercury comes new, even unexpected, job opportunities. You will also enjoy the positive influence of Venus, which will revive some passion and lead to very interesting meetings. After so many hectic weeks, enjoy a well-deserved break.

Gemini

A bit of relief in the coming days for those born in Gemini. In recent weeks, Mercury and Venus have tried everything to create a comfortable nest for you, both in work and in love. In the first days of December, luckily for you, two stars will turn their bad influence elsewhere. It's the best time to get back on track: speed up your projects, both work and sentimental.

The crab

Those born under the sign of Cancer will have to overcome a week full of obstacles, without much help from the stars. Work will make you suffer, with many difficulties and irritating discussions, which will be a source of great stress. Be stoic and persistent, there's no point in being overcome with nervousness. Otherwise you risk dragging the worry home and ruining your weekend with heated discussions with the people you love.

Leo

Good luck in the coming days for those born under the sign of Leo. The zodiac guides your efforts at work, making you achieve your goals ahead of schedule. Use the time gained to do things, in the coming weeks you will not be able to move so fast. In love, it's the right time to dare a little more. Go forward without fear, be confident in your abilities and decisions.

Virgo

Të lindurit në shenjën e Virgjëreshës, më në fund do të mund të shijojnë pak paqe. Pas një sërë javësh stresuese, më në fund do të keni mundësinë të ndaloni dhe të rimbushni bateritë tuaja. Lëreni stresin e tepërt duke iu përkushtuar aktiviteteve që ju bëjnë të lumtur. Ju nuk do të jeni në gjendje të shpëtoni nga gjithë lodhja e akumuluar, por do të nisni javën e ardhshme me energji të përtërirë.

Peshorja

Dhjetori nis me një valë “ngricash” për të lindurit në Peshore. Klima është e ftohtë si në punë ashtu edhe në shtëpi, për shkak të tensioneve të forta me kolegët dhe keqkuptimeve të shumta me partnerët dhe familjarët. Mos nxitoni, kështu vetëm do t’i përkeqësoni gjërat. Kini durim dhe përpiquni ta ngrohni atmosferën me pak dashamirësi.

Akrepi

Java e të lindurve në shenjën e Akrepit nis me zhurmë. Ditët e para do të jenë shumë të vështira, me surpriza të papritura dhe të bezdisshme. Megjithatë,  situata gradualisht përmirësohet, në sajë të mbështetjes së Mërkurit. Nxjerrja e merimangës nga vrima nuk do të duket më aq e vështirë, përpjekja juaj do të shpërblehet. Lajm i mirë edhe në dashuri, nëse i luani letrat siç duhet, ju pret një fundjavë e zjarrtë.

Shigjetari

Të lindurit nën shenjën e Shigjetarit do të jenë të tensionuar dhe të lodhur gjatë ditëve në vijim. Ndjeni pasojat e javëve të punës së tepërt dhe stresit emocional. Është koha për të thënë mjaft dhe për të ndaluar pak. Ngadalësoni shpejtësinë dhe përpiquni të rikuperoheni, ose do ta gjeni veten plotësisht të kulluar në një kohë të shkurtër. Ngushëllojeni veten me dashuri, Venusi ju shtyn drejt aventurave të reja, pasionante, si për çiftet ashtu edhe për ata që janë ende në kërkim.

Bricjapi

Ditë me shumë fat për të lindurit në Bricjap, të cilët kanë Merkurin dhe Venusin në anën e tyre. Ndiheni të pandalshëm si në punë ashtu edhe në dashuri. Mos kini frikë të përfshiheni, yjet janë në anën tuaj: varet nga ju që të shfrytëzoni sa më shumë fatin tuaj të mirë. Çdo qëllim është brenda mundësive tuaja, bëni hapin tjetër.

Ujori

An uncertain week begins for those born under the sign of Aquarius. You feel a strong need to clarify and reorganize your life, especially from a sentimental point of view. Stop and reflect on your situation and try to understand what you really want. Don't be afraid to be direct, this is not the time to sweeten the bitter pill.

Pisces

December has started well for those born under the sign of Pisces. The emotional difficulties of the past few weeks will be but a distant memory. You will be able to rekindle lost passions and rediscover some coexistence and intimacy with your partner. Positive news is also coming at work, things finally seem to be back on track.