BREAKING NEWS

Here is the new file that endangers Edi Rama, the relationship with the Chinese Patric HO who opened an exhibition and the Ducka-McGonigal negotiations with the businessman hit by the USA

Here is the new file that endangers Edi Rama, the relationship with the Chinese
x
BREAKING NEWS

SP "Senators" come out against Edi Rama for betraying Kosovo and playing games with the Serbs, the movement against Albin Kurti is suspicious, they ask for support for the Kosovar Prime Minister

SP "Senators" come out against Edi Rama for betraying Kosovo and
x
BREAKING NEWS

Here are the behind the scenes that Edi Rama is playing with the Serbian districts to introduce KFOR in the North of Kosovo and to take the Kosovar state out of the game, a scenario for changing territories

Here are the behind the scenes that Edi Rama is playing with the Serbian
x
BREAKING NEWS

A new witness may land in SPAK to sink Shkëlzen, here is the "scorching" information he has about Berisha's son that implicates him in the "Gërdec" affair, from the office meeting with a mobster, to the big mistake that cost him the life of Kosta Trebi...

A new witness may land in SPAK to sink Shkëlzen, here is the
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho's "bomb": SPAK will sink another minister, this is why Sali Berisha attacks the Special Prosecutor's Office and who is the politician who is expected to replace Edi Rama at the head of the SP

Spartak Braho's "bomb": SPAK will sink another minister, this is
x
BREAKING NEWS

The German journalist mocks Rama: the best prime minister that Serbia has had since the time of Nikola Paši?

The German journalist mocks Rama: the best prime minister that Serbia has had
x
BREAKING NEWS

The British show handcuffs to Sali Berisha, Ambassador King Smith wants to start a criminal investigation against the corrupt, calls on the authorities to act on London's decisions

The British show handcuffs to Sali Berisha, Ambassador King Smith wants to start
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara reveals for the first time the scorching evidence that will sink Meta about the "CEZ-DIA" affair, here are the evidence that SPAK has in its hands, the role of Sali Berisha and Ismailaj's sudden move that could "blow up" the investigations

Romeo Kara reveals for the first time the scorching evidence that will sink Meta
x

Lifestyle

"Matters of the heart will not go well"/ Weekly horoscope June 5-11, here's what the stars predict

"Matters of the heart will not go well"/ Weekly horoscope June 5-11,

Aries horoscope


Start your week smoothly with a light acceleration. Believe in the best: a happy ending in any circumstance. No need to break your head trying to get ahead. It is appropriate to return to previous developments. Better save your strength for friendship, have prospects.

With reasonable behavior, by the middle of the week, the well-being of Aries will improve significantly. If you follow the doctor's orders, respect the amount of nutrition and physical activity, you will become invulnerable. Well-being will allow you to work fully and lead an active personal life.


It will be easy to speak the language of feelings and emotions at the weekend. If you struggle with a project for a long time, you can't finish it, the finish line is near. Make a presentation to friends, discuss problem areas. Together, you can steer in the right direction.

Taurus horoscope

The first days of the week will be fruitful in terms of business and personal communication. It is easy to convince the interlocutor of your point of view. If you strive for leadership, the weekly horoscope suggests creating a team of like-minded people. Your job is to get your colleagues interested in you. Be a source of love and kindness to your loved ones.

Taurus' desire for beauty will increase manifold in the middle of the week. Under the influence of Mercury in the sign of Taurus, people have a great interest in the world of art. Make time for creativity and any activity that promotes spiritual growth. You will feel joy, tenderness and inner fullness, as a result, harmony in all spheres of life.

Matters of the heart won't go well over the weekend, but there's no one to blame. You have a penchant for gossip. If you don't want to mess things up, the weekly horoscope for Taurus requires common sense. In an attack of jealousy, you can say a lot, which will make the situation much worse. Only the newly formed relationship and a strong alliance are under attack.

Gemini Horoscope

Pjesa tjetër e planifikuar për fillim të javës mund të ndërpritet. Do keni konfuzion në jetë, që ju bën të ndryshoni në mënyrë drastike planet, por nuk duhet të shqetësoheni për këtë: ju presin gjëra më të rëndësishme. Është e mundur që do t’ju duhet të merreni me problemet shëndetësore të njerëzve të dashur. Do të përfitoni gjithashtu nga një kontroll rutinë.

Dëshira për t’u zhvilluar, për të mësuar do të bëhet gjëja kryesore për Binjakët në mes të javës. Nxitet rritja mendore dhe shpirtërore. Nëse më parë ishte e vështirë për të studiuar, tani gjithçka do të ndryshojë. Ngarkesa shtesë nuk do t’ju lodhë kokën, ju mund ta zgjasni procesin. Kërkoni burime të paeksploruara më parë, regjistrohuni për një trajnim arsimor.

Merrni kohën tuaj me përfundime në fund të javës nëse nuk doni të mbeteni pa asgjë. Nëse ke dyshime për përfitimin e projektit, horoskopi javor për Binjakët paralajmëron: pakënaqësia mund të shkaktojë pushim nga puna. Do të keni të ardhura të qëndrueshme, mjafton të prisni pak.

Horoskopi i Gaforres

Në fillim të javës do të keni një zgjedhje të frikshme, si në aspektin profesional ashtu edhe në atë personal. Kaosi shpërthen në jetë: njerëzit janë pak të çorientuar. Nëse e vlerësoni lidhjen tuaj aktuale, horoskopi javor ju sugjeron të jeni sa më diplomatë. Në punë gjithashtu silluni me përmbajtje, përndryshe konfliktet nuk do të shmangen.

Në mes të javës Gaforret mund të mendojnë se po u shkelen të drejtat. Merrni pjesë me dëshirë në diskutime, mbroni me kokëfortësi vizionin tuaj për këtë çështje. Nëse mendoni se jeni kritikuar, shefi/ja juaj është i/e njëanshëm, jini të ekuilibruar emocionalisht. Vetëm argumente dhe fakte, pjesa tjetër është e parëndësishme.

Kini kujdes për shëndetin tuaj në fund të javës. Është një periudhë e turbullt kur duhet të keni kujdes kur merrni ilaçe. Horoskopi javor për Gaforren paralajmëron se mund rritet rreziku i helmimit. Ndiqni rekomandimet e mjekut tuaj, mos e tejkaloni dozën e përshkruar. Gjithashtu, mbani nën kontroll marrjen e lëngjeve.

Horoskopi i Luanit

Nëse ndiheni konfuz në fillim të javës, drejtohuni nga situata. Të gjithë njerëzit janë pak aventurierë në kuptimin e mirë të fjalës. Nëse pushimet e planifikuara kanë dështuar, horoskopi javor i Luanit ofron një skenar alternativ. Mundohuni të përfundoni punën herët për të shkuar në një piknik me miqtë dhe familjen.

Luanët në mes javë mund të ankohen se janë të mbingarkuar me punët e shtëpisë. Koka ju është e mbushur me ide kryesisht praktike. Gjithçka që më parë ishte e parëndësishme do të rezultojë të jetë jetike. Familja juaj do ta vlerësojë mirëmbajtjen tuaj të shtëpisë.

Një udhëtim në fundjavë do të jetë shumë argëtues. Talenti do të manifestohet qartë dhe do të gjenden zgjidhje për problemet. Nëse jeta ka humbur ngjyrat e saj, mbani mend ëndrrat tuaja të fëmijërisë. Shkoni në rrugë për të zbuluar diçka interesante. Ju presin aventura, një shok/shoqe i/e rastësishëm mund të bëhet mik/mikeshë.

Horoskopi i Virgjëreshës

Emocionet në ditët e para të javës do jenë përgjithësisht pozitive. Jeni të pushtuar nga entuziazmi. Nëse doni të tregoni veten në një dritë të favorshme, fati do të jetë në duart tuaja. Në marrëdhëniet e biznesit dhe ato personale do të shfaqen mundësi që ju janë mohuar më parë. Dhe gjendja shëndetësore do të jetë e mirë.

Në mes të javës Virgjëreshat janë të fokusuar dhe serioz/e. Nën ndikimin e Ritmi i jetës zvogëlohet, qëllimet arrihen me një hov të fortë. Me një qëndrim të vendosur, do të përballeni me pjesën më të madhe të prapambetjes. Nëse ndiheni sikur po humbisni fokusin, provoni aroma terapinë. Vajrat e agrumeve fuqizojnë dhe tonifikojnë në mënyrë të përkryer.

Për të dashuruarit, fundjava do të jetë një festë e vërtetë pasioni. Zgjohet sensualiteti, keni energjinë e dashurisë. Organizoni një takimi romantik. Për ta lidhur edhe më fort partnerin/en me ju, zhyteni atë në një atmosferë kënaqësie të pafundme. Mund të porosisni një pushim të përbashkët në qendrën SPA.

Horoskopi i Peshores

Shumë çështje në fillim të javës mund të zgjidhen pa pjesëmarrjen tuaj. Nëse njerëzit nuk ju kontaktojnë, tregoni diplomaci. Do të ketë gjithashtu një mundësi për të komunikuar, për të krijuar kontakte të dobishme. Ndërkohë, shikoni se si jeta vendos gjithçka në vendin e vet.

Peshorja aktive shoqërore në mes të javës do të jetë e zhytur në kujdesin për të tjerët. Ju zhvillohet një qëndrim i përgjegjshëm ndaj jetës. Edhe një ndihmë e vogël do të jetë shpëtim për dikë. Duke marrë pjesë në ngjarje bamirësie, ngjarje publike, ju mund të bëni shumë më tepër sesa të veproni vetëm.

Fundjavën do ta kaloni në lumturi dhe dembelizëm. Negativiteti bëhet shkatërrues dhe çon në probleme psikologjike. Horoskopi javor për Peshoren thotë: rekreacioni në natyrë rrit mbrojtjen e trupit dhe ju rimbush me energji. Procedurat relaksuese në SPA nuk do të jenë më pak të dobishme: një pastrim i plotë i shpirtit dhe trupit është i nevojshëm në çdo kohë.

Horoskopi i Akrepit

Mos merrni vendime të mëdha në ditët e para të javës, thjesht shikoni situatën nga afër. Akrepi nuk disponon seriozitet, do të ndiqni drejtimin e emocioneve. Horoskopi javor i Akrepit këshillon të drejtoheni në ndihmën e meditimit dhe aroma terapisë për të arritur një gjendje paqësore. Do të vini re se si bota përreth jush do të ndryshojë.

Akrepët punëtorë në mes të javës do të gjejnë diçka për të vënë në dorë. Keni aftësinë për të parë përfitime në gjithçka. Nëse planifikoni të zgjeroni hapësirën tuaj të jetesës ose të ndryshoni vendbanimin tuaj, kërkoni një sekser me përvojë. Ekziston rreziku të bëni një gabim të madh dhe të mbeteni pa asgjë. Intuita mund të luajë një rol vendimtar në këtë çështje, ju mund t’i besoni vetes.

Në fund të javës, përpiquni të rishikoni zakonet tuaja. Mund të keni keqardhje për veten, një dëshirë për të harruar veten me ndihmën e alkoolit. Për të mos humbur përfundimisht në botën iluzore, horoskopi javor për Akrepin rekomandon të hiqni dorë nga alkooli. Kërkoni mbështetje te të afërmit, kushtojini më shumë kohë sportit. Mundohuni të zbuloni jogën.

Horoskopi i Shigjetarit

Nuk parashikohet ndonjë emocion i veçantë në fillim të javës. Jeta vizatohet në një dritë ylberi. Horoskopi ju këshillon të dëgjoni aftësinë tuaj krijuese. Nëse besoni në talentin tuaj, përpiquni të fitoni para. Ka një shans të mirë për të bërë një fitim të mirë. Plus, të qenit i/e pasionuar pas asaj që doni mund t’ju ndihmojë të shmangni stresin.

Shigjetari do të ketë një arsye për t’u dukur në mes të javës. Keni një aromë për gjërat që ia vlejnë. Mos merrni parasysh shpenzimet kur bëhet fjalë për përditësimin e gardërobës tuaj. Studiojeni këtë çështje me gjithë seriozitetin, konsultohuni me stilistët. Sa i përket aksesorëve, mos u kufizoni në këpucë të reja, blini një çantë si dhe një parfum.

Në fundjavë, mos i vendosni vetes ndonjë detyrë madhështore, përpiquni të relaksoheni. Është e dobishme të kaloni kohë në natyrë, veçanërisht pranë ujit. Nuk keni pse t’i provoni asgjë askujt. Mblidhuni në një kompani të madhe në ajër të pastër, trajtojeni veten me komunikim interesant dhe të mira të ndryshme.

Horoskopi i Bricjapit

Duke qenë të kujdesshëm në komunikimin tuaj, do ta nisni javën me ritme komode. Jeni të vrullshëm në dëshirat tuaja. Nëse nuk doni të grindeni me kolegët/koleget, horoskopi ju këshillon të zgjidhni tonin e duhur në bisedë. Jini miqësor/miqësore. Në jetën tuaj personale, dilni në maksimum.

Në mes të javës, Bricjapët e lirë do të sigurohen që jeta të jetë e mërzitshme pa dashuri. Ju dalin në pah cilësi të tilla si vullneti për veten dhe kokëfortësia. Nëse jeni të ndezur nga pasioni, përpiquni të nënshtroni të dashurën/dashurin. Organizoni një takim romantik.

Fundjava do të mbahet në një atmosferë të këndshme sofistikimi. Do të keni aftësi për të vlerësuar bukurinë. Do të jeni në gjendje të shprehni veten në art. Nëse nuk ndjeni një zjarr krijues, një takim me përfaqësues të botës së teatrit, kinemasë dhe pikturës do t’ju japë shtysën e nevojshme. Me shumë mundësi do të zbuloni talente të reja në veten tuaj.

Horoskopi i Ujorit

Në ditët e para të javës, mendimet tuaja do të sillen rreth parave. Do të keni një pasion për rrezikun, një dëshirë për të jetuar në maksimum. Horoskopi javor i Ujorit sugjeron që të mos e mbyllni telefonin për këtë temë. Nëse nuk ka nevojë urgjente për blerje të shtrenjta, është më mirë t’i refuzoni ato. Mund t’ia dilni me fonde të vogla, gjëja kryesore është të mos merrni kredi.

Në mes të javës, ju do të merreni seriozisht me punët e shtëpisë. Keni një tendencë për të peshuar dhe planifikuar gjithçka. Duke rregulluar shtëpinë tuaj, në tavolinën e punës, do të argëtoheni shumë. Mund të gjenden gjëra të humbura që do të jenë shumë të dobishme tani. Do të jetë edhe më mirë nëse mendoni për miqtë e vjetër.

Nuk duhet të ketë ndonjë marrëveshje të madhe në fundjavë. Do jeni mendjemprehtë, rënkues dhe kapriçoz. Horoskopi javor për Ujorin rekomandon të shkoni në kërkim të lumturisë. Thjesht paketoni disa gjëra, merrni dokumentet e nevojshme dhe shkoni në një aventurë. Vende të reja, peizazhe të bukura dhe njerëz interesantë do t’ju ndihmojnë të përballoni humorin tuaj të keq.

Horoskopi i Peshqve

Në fillim të javës mund t’ju lindë një mendim i ndritshëm që të ndërroni vendbanimin. Shtyni veten për aventura, përshtatuni me një humor joserioz. Horoskopi javor i Peshqve kujton: jo të gjitha dëshirat kërkohen. Nëse dëshironi diçka të re, riorganizoni mobilet, ndërroni perdet , përpiquni t’ia dilni me pak mundim.

Pisces will not have to portray sensational activity in the middle of the week. You will develop a responsible approach to business. A business trip, work with documents, meetings, negotiations, the manager will find something to keep you busy. Despite the one hundred percent load, you will not feel tired: you will have enough strength for love.

There's definitely a reason to splurge at the end of the week. You will want to feel sorry for yourself, indulge your whims in any way possible. If the soul is not very comfortable, the weekly horoscope for Pisces is encouraging: the darkness does not last forever. The right decision is to invest in your beauty: buy cosmetics and perfume. You yourself will not notice how everything will change.