BREAKING NEWS

Serious in Tirana, a 35-year-old man is found dead, the first suspicions

Serious in Tirana, a 35-year-old man is found dead, the first suspicions
x
BREAKING NEWS

NAME/ He followed the customer with a knife on the street after he complained about the bill, the owner of the restaurant is identified, the police declare him wanted

NAME/ He followed the customer with a knife on the street after he complained
x
BREAKING NEWS

The declaration of non-grata of the Russian journalist, Grenell reacts and warns Sweden: Terrible precedent, Kosovo officials may suffer in the future

The declaration of non-grata of the Russian journalist, Grenell reacts and warns
x
BREAKING NEWS

The Zajednica process in Kosovo/ "Historical shame and crime of national treason, anti-Albanianism combined with high state corruption in Tirana", Spartak Ngjela makes a strong warning: Wait and see...

The Zajednica process in Kosovo/ "Historical shame and crime of national
x
BREAKING NEWS

Is the African heat gone?! Rain, lightning and low temperatures! Weather forecast for next week

Is the African heat gone?! Rain, lightning and low temperatures! Weather
x
BREAKING NEWS

Covid-19 in Albania/ The Ministry of Health publishes the figures, here are how many new cases there have been in the last 24 hours

Covid-19 in Albania/ The Ministry of Health publishes the figures, here are how
x
BREAKING NEWS

"1 week after I told Meta this, Berisha arrested me", Idajet Beqiri reveals the behind-the-scenes and raises strong suspicions

"1 week after I told Meta this, Berisha arrested me", Idajet Beqiri
x
BREAKING NEWS

Rainfall and lower temperatures, meteorologist Hakil Osmani predicts what the weather will be like in August, the surprises that await us next week and the big turn after the 15th

Rainfall and lower temperatures, meteorologist Hakil Osmani predicts what the
x

Lifestyle

Saturday horoscope/ Be careful, it will be a tense day for these signs

Saturday horoscope/ Be careful, it will be a tense day for these signs

Aries-If you are in a relationship, today will be extraordinary for you. Every moment will be sparkling and colorful. Singles will finally make an impressive meeting, which will change their lives faster than they could think. In the financial plan, you should fix the problems you had as soon as possible, because if you neglect them, the situation can become more complicated.

Taurus - In your life as a couple, calmness will prevail all the time today. You will have nothing to cry about, on the contrary, you will feel more fulfilled. Singles will not want to lose their independence and this will push them not to accept invitations. Financially, you will do your best to change the situation for the better. With a little effort and a little support from relatives, you will succeed.

Gemini - Today, you lovers will be very passionate and the relationship with your partner will be on fire. You didn't even think of such a day. Singles will be lucky in love and will be able to start a stable relationship much faster than they thought. Even if you try hard, you will not be able to keep your finances stable. You will be in trouble.

Cancer - You should take things calmly today, you lovers, and in no way should you say ill-considered things. Singles will be overly attracted to some people, but they will not have the courage to express their consent. If they wait too long, they will lose it. Financial matters will remain good, so you can afford to spend more than usual.

Leo - You will be very caring towards your partner today and the relationship with him will gradually improve significantly. Singles will not even think about their romantic life because they will be busy with work and other important commitments. Financially, you will have some small difficulties, but they will pass very quickly. Don't panic.

Virgjëresha-Ditë shumë e tensionuar do jetë kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Do kapeni edhe pas gjërave elementare dhe pa ndonjë rëndësi të madhe. Beqarët nga ana tjetër do jenë të pavendosur dhe nuk do dinë çfarë hapash të hedhin. Në planin financiar shumë gjëra do ecin keq dhe mund të gjendeni në vështirësi të mëdha. Vetë nuk do ja dilni dot mbanë.

Peshorja-Falë mjedisit të përshtatshëm yjor, sot do ketë surpriza të njëpasnjëshme në jetën tuaj në çift. Do ndiheni shpesh si nëpër ëndrra dhe nuk do doni të zgjoheni për asnjë çast. Beqarët do dinë si ta joshin personin qe pëlqejnë dhe ka mundësi të kenë disa ndryshime në jetën sentimentale. Në planin financiar, askush nuk do mund ta prishë ekuilibrin që mbizotëron.

Akrepi-Jetën në çift do e vini në plan të parë gjatë kësaj dite. Asgjë nuk do jetë më e rëndësishme sesa mirëqenia me partnerin. Të gjithë do ju kenë zili. Beqarët nuk duhet të kërkojnë asgjë me ngulm sepse mund te bëjnë disa gabime që do ju ndikojnë tek e ardhmja. Sektori i financave do jetë më i qëndrueshëm për femrat sesa për meshkujt.

Shigjetari-Ata që janë në një lidhje do surprizohen herë pas herë nga partneri i tyre. Do ju duket një mrekulli që e keni atë pranë dhe do shfrytëzoni çdo sekondë. Beqarët do kenë takime pa fund gjatë gjithë kësaj dite, por nuk do kenë aspak dëshirë te fiksohen diku. Financat nuk do jenë aspak të mira për shkak të shpenzimeve të konsiderueshme që do kryeni.

Bricjapi-Do ndiheni shumë të vetmuar gjatë kësaj dite sepse partneri nuk do ketë shumë kohë për të kaluar me ju. Flisni hapur me të. Beqarët do ndikohen nga Mërkuri dhe shumë gjëra kanë për të marrë rrjedhën e duhur. Lërjani çdo gjë kohës. Në planin financiar fati do jetë në anën tuaj. Jo vetëm që do kryeni investimet e menduara, por do hiqni edhe disa para mënjanë.

Ujori-Do diskutoni gjerë e gjatë sot ju të dashuruarit dhe do i zgjidhni shpejt problemet që keni pasur prej kohësh. Të dy do jeni më largpamës dhe me tolerantë. Beqarët do ndihen mirë me statusin që kanë dhe nuk do kërkojnë ndryshime të statusit. Financat do varen nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Po u treguar të pamatur mund të keni edhe vështirësi.

Pisces - Today is going to be quite a dynamic day for those in a relationship. Everything you wanted will be fulfilled and the pleasures will be strong. Single women will have a turbulent day and will have neither time nor nerves to think about their sentimental life. The budget will not be in the best possible condition so be careful with any type of investment.