BREAKING NEWS

Putin shows the "red lines: NATO: If you send troops to Sweden and Finland, we will respond

Putin shows the "red lines: NATO: If you send troops to Sweden and Finland,
x
BREAKING NEWS

The murder of Pjerin Xhuvani, Bardhi reacts: Berisha should lower his head and be silent, he will be ashamed when ...

The murder of Pjerin Xhuvani, Bardhi reacts: Berisha should lower his head and
x
BREAKING NEWS

"There is a problem, it costs a lot and the second ...", Sali Berisha announces the next move for the lawsuit against Blinken

"There is a problem, it costs a lot and the second ...", Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha reveals behind the scenes: Here is what will happen to the PD headquarters if the court gives the stamp to Alibeaj

Sali Berisha reveals behind the scenes: Here is what will happen to the PD
x
BREAKING NEWS

Is his announcement non-grata hurting the opposition? Berisha is surprised by the answer

Is his announcement non-grata hurting the opposition? Berisha is surprised by
x
BREAKING NEWS

"There will be over 30 thousand people in protest!", Arian Çani makes the epic reaction to the statement of Luciono Boçi: Uaaaa, o Ylli knows what it means ...

"There will be over 30 thousand people in protest!", Arian Çani
x
BREAKING NEWS

Surprised by his statement Sali Berisha: I am Kosovar

Surprised by his statement Sali Berisha: I am Kosovar
x
BREAKING NEWS

"Berisha knows this", Arian Çani warns of Ilir Meta's surprise on July 25: Even those who are on vacation will open the screen

"Berisha knows this", Arian Çani warns of Ilir Meta's
x

Lifestyle

Weekly horoscope by Paolo Fox, these are the luckiest signs during the dates 23-29 May

Weekly horoscope by Paolo Fox, these are the luckiest signs during the dates

DASHI: This will be a week of ups and downs, but still successful. There will be days when you will fall into laziness, but do not lose focus from your work and personal life. A drama of the past can come back to your attention, disrupting your night's sleep. Ask for help and you are pretty much removed as if the problem does not exist.

From Friday onwards the situation can improve, so do not give up. Do not be influenced by others and take care of your physique. Do not consume alcohol and cigarettes, as they not only harm your health, but also your pocket.

DEMI: You will experience difficult moments, but these make you stronger. You feel that you are being exploited and you are afraid of the future. It is not in vain that you are living life as it comes to you. But you have to take the reins, otherwise you will regret the choices you made. Maintain discipline and pay attention to detail.

Work hard, because only then can you improve your life. Be rational in problem solving and do not panic. On the weekends you will get yourself, but allow yourself a break.

TWINS: This is expected to be a great week. The health and family problems you have recently experienced are now a thing of the past. It happens that you are often misunderstood, maybe your curiosity is taken for naivety. During the week you can gain ground.

You can close interesting deals or end a toxic relationship. The situation in the family will be good, although not everyone lives in a positive environment. Singles can take a look around and accept the invitations that will come to you. Enjoy life, but remember that health comes above all.

GAFORRJA: Më në fund fati do t’ju buzëqeshë. Do të ndiheni mjaft energjikë dhe kjo do të favorizojë më shumë ata që kanë një punë krijuese. Do t’ju ftojnë nëpër evenimente të ndryshme, martesa, ditëlindje apo ceremoni pagëzimi. Do të shpenzoni ca para, por nuk mund të punoni vetëm për të kursyer. Ndoshta mund t’i jepni një mundësi të dytë një personi që ju ka lënduar.

Do të mundoheni t’i shmangni sa më shumë debatet. Çiftet që janë në krizë do ta përmirësojnë marrëdhënien, por kujdes të mos përsëritni gabimet e së shkuarës. Kujdesuni për shëndetin, pini sa më shumë ujë dhe flini gjumë mirë.

LUANI: Prireni që të jeni pesimistë dhe kjo ndikon edhe te njerëzit përreth jush. Prandaj ndryshoni sjellje dhe mos u hiqni më si viktima. Mos e ngatërroni punën me jetën personale, përndryshe do të humbisni diçka. Sigurisht që është e vështirë të buzëqeshësh kur ke probleme ekonomike.

Bëni të pamundurën që problemet tuaja të mos rëndojnë mbi fëmijët dhe prindërit e moshuar. Kujdesuni për shëndetin dhe për punët tuaja. Më mirë të veproni me kujdes, sesa të merreni me ndreqjen e dëmeve. Çiftet do të përjetojnë një fundjavë pasionante. Edhe për beqarët do të ketë të reja.

VIRGJËRESHA: Kjo do të jetë një javë interesante, prandaj përvishuni punës dhe mos mendoni se jeta juaj ka marrë tatëpjetën. Çmimet e larta dhe faturat e shumta do të ndikojnë në gjendjen financiare. Ju mund të përpiqeni ta ndryshoni gjendjen duke punuar fort ose të ankoheni e të shtrëngoni rripin.

Mos ua vini veshin komenteve negative, sepse problemin nuk e keni ju, por personi që i bën komentet. Zakonisht, kush vjell vrer dhe drejton gishtin po përpiqet t’u ngarkojë të tjerëve problemet e veta. Bëni kujdes me dietën, shmangni ushqimet e dëmshme, alkoolin dhe duhanin.

PESHORJA: Përpiquni që të punoni fort gjatë kësaj jave, sidomos nëse pritet që të ketë ndryshime në familjen tuaj. Këto vitet e fundit kanë qenë të vështira për ju. Ndoshta keni pasur probleme në dashuri për shkak të largësisë së dikujt.

Çlirohuni nga gjërat negative në jetën tuaj. Nëse keni një punë që nuk ju shpërblen siç e meritoni, që ju shteron energjitë, atëherë mendoni që ta lini ose delegojini detyrat e parëndësishme, por që ju hanë shumë kohë. Ka gjithmonë një rrugëzgjidhje, mjafton që të tregoheni mendjehapur. Ata që vazhdojnë ende studimet po përjetojnë këto kohë ankthin e provimeve. Kushtojini rëndësi dietës dhe mos harroni se mendja e shëndoshë, në trup të shëndoshë.

AKREPI: Sa herë që mbyllet një derë, hapet një dritare. Në këtë periudhë mund të keni ndryshime në jetën personale ose profesionale. Ndoshta keni humbur një njeri të dashur ose keni pasur probleme shëndetësore, ose ekonomike. Këtë javë do t’ju ofrohen armët më të mira për të luftuar betejat tuaja. Nëse doni të përmirësoni jetën tuaj, duhet të punoni shumë.

Asgjë nuk bie nga qielli, prandaj mos humbisni kohë. Tregohuni pozitivë dhe mbani disiplinën. Mos ia lini gjërat rastësisë, por planifikojeni gjithçka me hollësi. Në të tilla raste ju ndihmon pasja e një agjende. Delegoni gjërat e parëndësishme dhe mos pretendoni shumë nga vetja. Kushtojini rëndësi shëndetit.

SHIGJETARI: Me ardhjen e stinës së verës, njerëzit e humbasin interesin për gjërat e përditshme dhe kanë tendencën ta marrin jetën si t’u vijë. Por, një mënyrë e tillë të jetuari mund të sjellë të papritura dhe probleme. Mos bëni si bëjnë të tjerët dhe tregohuni të arsyeshëm.

Besojini instinktit tuaj dhe kur keni dyshime drejtojuni profesionistëve. Telashet nuk kanë të sosur, pasi dhe shpenzimet do t’ju shtohen. Pyeteni veten nëse ju nevojitet vërtet t’i bëni disa blerje ose të bëni pushime aq të shtrenjta. Mjafton që të caktoni përparësitë tuaja. Në këto kohë libri do t’ju bëhet shoku më i mirë.

BRICJAPI: Do të keni këtë javë probleme me aparatin tretës, sidomos nëse jeni nga ata njerëz që konsumoni ushqime të gatshme. Kujdesuni shumë për shëndetin gjatë këtyre ditëve dhe mos nxirrni justifikime të kota. Dikush mund t’ju ketë për zemër.

Për beqarët parashikohen të reja në sferën personale, ndërsa ata që janë të përfshirë në një lidhje do të bëjnë plane afatgjata. Ata që kanë një aktivitet privat mund të kenë nevojë për një hua. Kush është i papunë, duhet të kërkojë patjetër një punë, qoftë dhe me kohë të pjesshme. Një vizitë tek estetisti do t’jua gjallërojë mendjen dhe trupin.

UJORI: Kjo do të jetë një javë shumë e ngarkuar me punë. Nuk keni kohë për të humbur. Mes familjes, punës dhe studimeve, përgjegjësitë duket se nuk kanë të sosur. Kujdes të mos stresoheni më kot. Mundohuni që t’i balanconi gjërat. Dikush mund t’ju kontaktojë për t’ju kërkuar një këshillë ose një nder.

Shumë shpejt do t’i jepni zgjidhje një problemi që ka lidhje me pronat e patundshme. Ndiqni instinktin, nëse nuk ndiheni shumë në formë. Ata që kanë nën kujdes fëmijë dhe prindër të moshuar, do të jenë shumë të zënë. Fundjavën kalojeni në shoqërinë e familjarëve, ndoshta duke frekuentuar restorantet ose qendrat tregtare.

PESHQIT: Ju pret një javë e rëndësishme. Pas ditëve të tëra të mbushura me detyrime e përgjegjësi, tani mund ta ulni pak ritmin. Mos i merrni gjërat shumë seriozisht. Jeni njerëz të vështirë dhe prandaj nuk shkoni mirë me të gjithë. Ata pak miq që keni, i keni shokë për kokë.

Try to balance your work, studies and personal life well. Spend more time reading because it calms the soul. You have recently had economic problems, so limit your spending. Close relationships with toxic people and do not hold anyone accountable for the decisions you make. Pay attention to diet and exercise.