BREAKING NEWS

Here is the new file that endangers Edi Rama, the relationship with the Chinese Patric HO who opened an exhibition and the Ducka-McGonigal negotiations with the businessman hit by the USA

Here is the new file that endangers Edi Rama, the relationship with the Chinese
x
BREAKING NEWS

SP "Senators" come out against Edi Rama for betraying Kosovo and playing games with the Serbs, the movement against Albin Kurti is suspicious, they ask for support for the Kosovar Prime Minister

SP "Senators" come out against Edi Rama for betraying Kosovo and
x
BREAKING NEWS

Here are the behind the scenes that Edi Rama is playing with the Serbian districts to introduce KFOR in the North of Kosovo and to take the Kosovar state out of the game, a scenario for changing territories

Here are the behind the scenes that Edi Rama is playing with the Serbian
x
BREAKING NEWS

A new witness may land in SPAK to sink Shkëlzen, here is the "scorching" information he has about Berisha's son that implicates him in the "Gërdec" affair, from the office meeting with a mobster, to the big mistake that cost him the life of Kosta Trebi...

A new witness may land in SPAK to sink Shkëlzen, here is the
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho's "bomb": SPAK will sink another minister, this is why Sali Berisha attacks the Special Prosecutor's Office and who is the politician who is expected to replace Edi Rama at the head of the SP

Spartak Braho's "bomb": SPAK will sink another minister, this is
x
BREAKING NEWS

The German journalist mocks Rama: the best prime minister that Serbia has had since the time of Nikola Paši?

The German journalist mocks Rama: the best prime minister that Serbia has had
x
BREAKING NEWS

The British show handcuffs to Sali Berisha, Ambassador King Smith wants to start a criminal investigation against the corrupt, calls on the authorities to act on London's decisions

The British show handcuffs to Sali Berisha, Ambassador King Smith wants to start
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara reveals for the first time the scorching evidence that will sink Meta about the "CEZ-DIA" affair, here are the evidence that SPAK has in its hands, the role of Sali Berisha and Ismailaj's sudden move that could "blow up" the investigations

Romeo Kara reveals for the first time the scorching evidence that will sink Meta
x

Lifestyle

Weekly horoscope by Paolo Fox, find out what the stars have predicted for June 5-11

Weekly horoscope by Paolo Fox, find out what the stars have predicted for June

ARIES

The stars advise you to speak clearly and clearly if you want to make yourself clear. With all the difficulties you are facing at work, only if you are able to make big maneuvers will you succeed. In love, be determined and self-confident. Venus will be on your side and help you if you are brave.

Taurus

These will be quiet days for those born under the sign of Taurus. In the professional aspect, things will move at a slow pace, even on other fronts, the situation is expected to be calm. Take advantage of these quiet days to prepare for what lies ahead. Summer will be full of opportunities, now is the time to lay the groundwork for something that interests you. Embrace novelty, maybe a change is what it takes to shake you out of boredom.

Gemini

Those born under the sign of Gemini will feel very energetic in the coming days. You won't sit down for a minute, moving from one project to another without ever stopping. However, your enthusiasm can be a double-edged sword: you are efficient and bring home the bread, but when you have nothing to do, you show signs of irritability. Try to keep calm, do not vent to the people close to you.

THE CRAB 

Those born under the sign of Cancer will have many work commitments this week. There seems to be no peace for you these days, when one problem is solved three more will appear. Saturn in the background does not help you, it only adds more obstacles to your path. Grit your teeth and persevere to the end. This weekend you will finally see a light at the end of the tunnel.

LION

Të lindurit në shenjën e Luanit do të ndihen këtë javë më të fortë se kurrë. Ndikimi pozitiv i Jupiterit ju bën më të vendosur dhe të gatshëm për t’u përballur me çdo sfidë. Është fillimi i një periudhe shumë pozitive që mund të zgjasë gjatë gjithë verës. Në dashuri, përfitoni nga fakti që ndiheni energjikë për t’u hedhur në veprim. Mund të bëni shumë takime interesante.

VIRGJËRESHA 

Do të hasni këtë javë shumë pengesa që do t’ju bëjnë të ndiheni nervozë. Nuk ju ndihmon as situata e paqëndrueshme në zyrë. Do t’ju duhet të qetësoni tensionet dhe do të keni më pak kohë në dispozicion për veten tuaj. Tundimi për t’jua nxjerrë inatin të tjerëve do të jetë i madh, por yjet ju këshillojnë që të përpiqeni të përmbaheni.

PESHORJA 

Ditë më të mira do të vijnë për të lindurit në shenjën e Peshores. Më në fund do të merrni frymë të lehtësuar si kur bëhet fjalë për aspektin profesional ashtu edhe për atë personal. Edhe në marrëdhënie me partnerin gjërat do të përmirësohen. Do të mund të arrini një kompromis me të, duke zgjidhur një çështje që ju shqetëson prej kohësh. Edhe në zyrë, përpjekjet tuaja do të shpërblehen, duke ju hapur rrugë të reja për karrierën tuaj.

AKREPI 

Venusi më në fund nuk do t’ju shkaktojë më telashe të lindurve në shenjën e Akrepit. Kështu, do të jeni në gjendje të gjeni njëfarë stabiliteti nga pikëpamja sentimentale. Në fillim përpiquni të gjeni ekuilibrin tuaj të brendshëm dhe më pas të përfshiheni në një lidhje të re dashurie. Ecni përpara me hapa të vegjël, por të sigurt. Kushtojini vëmendje punës, të ardhurat janë minimale dhe nuk duket se do të ketë ndryshime së shpejti. Mund të detyroheni të bëni disa sakrifica.

SHIGJETARI 

Zemra e të lindurve në Shigjetar do të rrahë fort në ditët në vijim. Ju ndjeni një lidhje të fortë me partnerin tuaj aktual, një risi e pazakontë kjo për ata që e konsiderojnë veten ujk vetmitar. Nga njëra anë kjo dashuri do të bëhet shkak që të ndiheni të lehtësuar, nga ana tjetër keni frikë se mos ju kufizon. Mundohuni të kuptoni më mirë dëshirat tuaja, por mos e nënvlerësoni atë që keni tashmë. Ka ardhur koha që të silleni më me maturi.

BRICJAPI 

Këto ditë do të parapëlqeni të rrini në qetësi. Pak ngjarje të rëndësishme do ta karakterizojnë jetën tuaj dhe prandaj mund t’ia lejoni vetes këtë pushim. Me kaq shumë kohë të lirë në dispozicion, kjo mund të jetë periudha e duhur për të krijuar diçka tuajën. Fshijani pluhurin disa projekteve tuaj të vjetra dhe mundohuni t’i vini në zbatim. Kini kujdes në dashuri, mundohuni të mos bini në rutinë. Bëjeni marrëdhënien më pikante.

UJORI 

Ju që i përkisni shenjës së Ujorit ndieni dëshirën për të qenë të lirë, të çliroheni nga prangat e rutinës dhe të eksploroni dëshirat tuaja. Ndiheni të lidhur me zinxhirë nga ritmet që janë gjithmonë të njëjta, si në punë ashtu edhe në kohën tuaj të lirë. Aktivitetet që dikur ju jepnin kënaqësi, tani duken si pjesë e një cikli të pafund. Kërkoni një mënyrë për t'i thyer këto zinxhirë, atë risi të papritur që ju bën të shkundeni nga rutina.

PESHQIT 

Love will be at the fore this week for those born under the sign of Pisces. You've been making a lot of missteps lately. You risk serious damage if you don't act quickly. Take control of the situation and show that you really care about the people around you. There is no need for demonstrative gestures, make your presence clear and express your most sincere feelings. If you fail, maybe it's time to change something.