BREAKING NEWS

Having "abandoned" Berisha, Agron Duka reveals why he will run alone in the elections

Having "abandoned" Berisha, Agron Duka reveals why he will run alone
x
BREAKING NEWS

The increase in popularity for Alibeaj, pedagogy: You can't think of Edi Rama as a man...

The increase in popularity for Alibeaj, pedagogy: You can't think of Edi
x
BREAKING NEWS

The assassination was reported, the police reveal the truth: What happened on the Tirana-Lezhë axis

The assassination was reported, the police reveal the truth: What happened on
x
BREAKING NEWS

The CEC demands the fine of three mayors and some other officials (NAMES)

The CEC demands the fine of three mayors and some other officials (NAMES)
x
BREAKING NEWS

Fatal accident/ The 53-year-old man falls from the scaffolding, the first details emerge

Fatal accident/ The 53-year-old man falls from the scaffolding, the first
x
BREAKING NEWS

The SP MP has 'two words' for patronageists

The SP MP has 'two words' for patronageists
x
BREAKING NEWS

Lezha is shaken/ Shots fired, the first suspicions are revealed

Lezha is shaken/ Shots fired, the first suspicions are revealed
x
BREAKING NEWS

Berisha presents the candidate for the May 14 elections and attacks the government: This government borrowed 5 billion euros in 8 years

Berisha presents the candidate for the May 14 elections and attacks the
x

Lifestyle

Horoscope for today, here's what the stars predict for each sign

Horoscope for today, here's what the stars predict for each sign

ARIES

In the following hours you will be able to solve an issue that is close to your heart. In terms of work, there will be an opportunity to do something more. By the middle of the year you will be able to have a good confirmation. A love born on these days will be able to evolve even better from February 20. Therefore you have a month to experience the feelings more intensely.

Taurus

According to Paolo Fox's horoscope (Friday, January 27, 2023), some family discussions on economic matters are possible. Beware of an ex too. Jupiter will enter your sign on May 16, so the closer you get to that day, the better. Pay attention to relationships with the signs of Leo and Libra, because some misunderstandings can arise that would be better avoided. Venus has started an important transit in the sign that can also help you if you want to conquer someone.

Gemini

There is a shadow in these hours…. Not everyone is on your side. The general situation makes you a little tense, it will be your duty to try not to spill this tension into the sentimental sphere as well. Until the end of the month it will be better to avoid mistakes…


THE CRAB

During the next few hours you will have to pay attention to practical matters. One may be a little too generous or confused. Be careful where you leave your house keys, or your wallet. Venus is on your side again and will improve in the coming days. Something is about to grow in love.

LION

According to Paolo Fox's horoscope (Friday, January 27, 2023), the work situation at this stage presents a weak point. Be careful in the family if you have any disagreements... Then prudence should be redoubled in relationships, with those born under the signs of Gemini and Aquarius. You will have time to decide on a renewal at work. If you have something in mind, bring it in the first days of May.

Virgo

Brenda muajit shkurt mund të mbërrijë një kënaqësi e madhe. Në këto 24 orë, i vetmi moment negativ do të jetë mëngjesi, kur tashmë mund të ndiheni të lodhur për shkak të shumë gjërave për të bërë. Mundohuni të gjeni një moment për të qenë vetëm të dielën. Venusi është kundër, por mos e humbni durimin në dashuri.

PESHORJA

Ditë rikuperimi. Gjatë fundjavës mund të ketë edhe një pajtim dhe çiftet më të forta do të bëjnë zgjedhje të vështira. Këto janë orë për t’iu kushtuar familjes dhe dashurisë. Marrëdhëniet me shenjat e Ujorit, Binjakëve dhe Shigjetarit janë të mira. Ata që i kanë dhënë fund një historie dashurie do të vazhdojnë të fajësojnë veten që ndoshta nuk janë as të vërteta.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e premte 27 janar 2023), kënaqësia mund të arrijë të dielën. Me siguri nuk ju mungon vullneti për të bërë dhe vullneti i mirë. Tranziti i ri i Venusit është i favorshëm dhe do t’ju japë mundësinë të kuptoni se cilët janë njerëzit që duhet të hiqni nga jeta juaj. Yjet janë të favorshëm dhe mund t’ju ofrojnë mundësi për të mos u humbur.

SHIGJETARI

Duhet të dalloni çështjet sentimentale nga ato të punës. Për fat të mirë Jupiteri vazhdon t’ju favorizojë dhe për këtë arsye do të jetë e vështirë të mos keni rikonfirmime deri në verë. Vlerësoni çdo ofertë pune. Nuk këshillohet t’i refuzoni paraprakisht. Debatet që lindin në dashuri nuk mund të zgjidhen gjithmonë me një buzëqeshje.

BRICJAPI

Edhe Venusi i është kthyer në favor. Ka kaq shumë njerëz për të takuar këto ditë. Ndonjëherë ndiheni shumë të zënë, ndoshta për shkak të përgjegjësive të tepërta që keni marrë mbi supe. Shmangni të jeni shumë vonë në mbrëmje. Gjithashtu duhet të pushoni ndonjëherë. Ka disa lajme për ndjenjat.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e premte 27 janar 2023), puna juaj së shpejti do të vlerësohet. Të rinjtë e shenjës suaj do jenë edhe më të favorizuar dhe në përgjithësi të gjithë ata që duan të përfshihen. Pjesa e parë e vitit do jetë më e bukur se e dyta dhe kjo periudhë do të ndihmojë në zgjidhjen e disa problemeve të vogla.

PESHQIT

Those who have experienced a crisis in the past can compensate for it. The good thing about this period is that you will be able to leave those who have influenced you a lot in the past. Venus is in the sign and also brings some good emotions. In a few weeks, Saturn will be in the sign and will increase your awareness.