BREAKING NEWS

From the mention of Edi Rama's name 6 times in the file, to the messages and meetings with the former FBI agent, the American media show how the scheme worked and publish information that could shock the Albanian prime minister

From the mention of Edi Rama's name 6 times in the file, to the messages
x
BREAKING NEWS

27 January 2023

27 January 2023
x
BREAKING NEWS

Did you also start as Berisha? The economic expert explodes at the SP deputy: Bring us facts and not comments

Did you also start as Berisha? The economic expert explodes at the SP deputy:
x
BREAKING NEWS

SPAK raises the bar/ The EU Ambassador reveals the strong reason why she landed in Altin Duman's office: Sensational issues that have been opened and it does not end here

SPAK raises the bar/ The EU Ambassador reveals the strong reason why she landed
x
BREAKING NEWS

Are EU sanctions being prepared for corrupt officials? Ambassador Hohmann reveals the truth

Are EU sanctions being prepared for corrupt officials? Ambassador Hohmann
x
BREAKING NEWS

"McGonigal was a partner with 25% of an Albanian company", Salianji: Edi Rama should at least resign today

"McGonigal was a partner with 25% of an Albanian company", Salianji:
x
BREAKING NEWS

Has it been answered? Andi Bushati reveals it himself: This is what I urgently asked the American embassy yesterday

Has it been answered? Andi Bushati reveals it himself: This is what I urgently
x
BREAKING NEWS

The EU hits Rama: We do not agree on the funds that the Prime Minister is looking for, every Albanian sees what we have done

The EU hits Rama: We do not agree on the funds that the Prime Minister is
x

Lifestyle

You have the unexpected / Paolo Fox's weekly horoscope December 5-11, 2022, predictions for all 12 signs

You have the unexpected / Paolo Fox's weekly horoscope December 5-11, 2022,

Aries, Paolo Fox's weekly predictions December 5-11

The week starts with a climate of uncertainty for those born under the sign of Aries. Your efforts at work may lead to different results than you expected. This is not the time to think so much about work, try to console yourself in private. Lots of positive days from mid-week onwards, during which you can put your frustrations behind you.

Taurus, Paolo Fox's weekly predictions December 5-11

December starts badly for those born under the Taurus sign. Lots of hits and little time to recover in the next few days, so much so that there always seems to be a new obstacle around every corner. Try to stay calm and act with the feeling of being safe, do not take risks that you may regret. All we have to do is wait for better times and postpone decisions on matters of great importance.

Gemini, weekly forecast by Paolo Fox December 5-11

The stars smile on those born in Gemini. With the Moon in your sign you are possessed by a positive charge. Nothing seems to be able to stop you or restrain your spirit. Dedicate these days to yourself and your loved ones, create unforgettable moments with the people you love. There is no better way to enjoy your luck than to share it.

Cancer, weekly predictions by Paolo Fox December 5-11

Those born under the sign of Cancer will feel unstoppable in these first days of December. Apart from some family squabbles and work awkwardness on Monday, life is going super fast. You have the support of the stars and this shows that you can handle anything. A good weekend is a wonderful opportunity fueled by the positive influence of the Moon.

Leo, Paolo Fox's weekly predictions December 5-11

Satisfying days ahead for those born under the sign of Leo. You will enjoy a problem-free week, both in love and at work. You are overwhelmed by calmness and optimism, these are like a medicine after a difficult period. With the Moon in the sign, excellent results also come at work, accompanied by intriguing opportunities in the professional field.

Virgjëresha, parashikimet javore të Paolo Fox 28 5-11 dhjetor

Të lindurit në shenjën e Virgjëreshës do të duhet të durojnë më shumë se një çorbë të hidhur këtë javë. Ditët e para do t’ju sjellin dhimbje koke të shfrenuara, gjë që sigurisht nuk do ta ndihmojë moralin tuaj tashmë të ulët. Mos u dëshpëroni, ka një dritë në fund të tunelit. Situata gradualisht do të përmirësohet, përpiquni të lini pas negativitetin dhe shikojeni gotën gjysmë plot.

Peshorja, parashikimet javore nga Paolo Fox 28 5-11 dhjetor

Javë e shkëlqyer për të lindurit nën shenjën Peshore, ata do të mund të gëzojnë shumë fat në ditët në vijim. Në veçanti, ditët e para të javës së re do të keni shumë mbështetje nga yjet. Ndaj, nëse po mendoni për një projekt të rrezikshëm, por fitimprurës, ky është momenti. Për pjesën tjetër, përparoni me besim: ju keni mjetet e nevojshme për të bërë gjërat mirë dhe mos harroni të guxoni sepse një dorë me sy të lidhur nuk duket kurrë.

Akrepi, parashikimet javore të Paolo Fox 5-11 dhjetor

Një javë e dyanshme për të lindurit në shenjën e Akrepit. Ditët e para të kësaj jave që po nis ju sjellin fat, si në punë ashtu edhe në dashuri. Mund të hasni disa ditë, sa me lëkundje aq dhe me shumë kënaqësi, por nuk do të zgjasë. Është vetëm qetësia para stuhisë. Gjatë fundjavës do të përjetoni telashe dhe grindje, ndaj përgatituni për më të keqen.

Shigjetari, parashikimet javore të Paolo Fox 5-11 dhjetor

Të lindurit në shenjën e Shigjetarit do të jenë në një valë dallgëzuese mes bezdisjes dhe relaksimit për ditët në vijim. Ditë sa intriguese aq edhe të kënaqshme do të alternohen me të tjera shumë më të harrueshme, sidomos në pjesën e fundit të javës. Mundohuni të merrni gjithçka ashtu siç ju vjen, nuk keni se si të kontrolloni gjithçka. Përshtatshmëria është një armë, përpiquni ta shfrytëzoni sa më shumë.

Bricjapi, parashikimet javore të Paolo Fox 5-11 dhjetor

Ka ditë shumë inkurajuese në të ardhmen për të lindurit në shenjën e Bricjapit. Shumë aventura dhe dëshirë për të guxuar, të nxitura nga mbështetja e fortë e fatit. Shfrytëzoni sa më shumë fundjavën, kohën tuaj më të mirë, për të provuar të ndërtoni diçka të madhe. Megjithatë, kini kujdes që të mos e teproni me harxhimet, veçanërisht të martën dhe të enjten: pengesa të papritura ju presin, po qëndrojnë në hije.

Ujori, parashikimet javore nga Paolo Fox 28 5-11 dhjetor

Të lindurit në Ujor do të jenë të detyruar të ngadalësojnë ritmin në ditët në vijim. Disa komplikime të papritura do t’ju detyrojnë të ngecni më shumë se ç’prisni për çështjet që i keni konsideruar të zgjidhura apo të zgjidhshme. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të përqendroheni dhe të punoni, sepse gjërat ose bëhen siç duhet ose jo. Mundohuni të bëni atë që mundeni me atë që keni në dispozicion, e thënë shkurt, shtrini këmbët sa ç’keni jorganin.

Peshqit, parashikimet javore nga Paolo Fox 28 5-11 dhjetor

There's nothing too worrisome on the horizon for Pisces-borns, but they'll be somewhat ignored by the stars in the coming days. Some ups and downs, but no insurmountable obstacles in the coming days. However, don't expect too much from luck: you will have to make it on your own. Not that you should be afraid, you are used to building your future with your own strength.