BREAKING NEWS

"Albanian gangs 'occupy' the streets of Britain", the Secretary of the Interior does not stop: This is only the beginning, here are the measures that will be taken

"Albanian gangs 'occupy' the streets of Britain", the
x
BREAKING NEWS

Shots fired in Kruja, suspected victims

Shots fired in Kruja, suspected victims
x
BREAKING NEWS

The citizenship scheme for investors, the EU reacts and gives a strong warning to Albania

The citizenship scheme for investors, the EU reacts and gives a strong warning
x
BREAKING NEWS

New details from the Vlora assassination have come to light: the two victims had clothes with them in the car, it is suspected that they were traveling towards...

New details from the Vlora assassination have come to light: the two victims had
x
BREAKING NEWS

"The hour of justice has come", ex-president Meta warns: Here's what will happen in September

"The hour of justice has come", ex-president Meta warns: Here's
x
BREAKING NEWS

The disappearance of Ervis Martinaj, the ex-prosecutor makes a sensational warning: SPAK and the police who are dealing with this case will be revealed very soon...

The disappearance of Ervis Martinaj, the ex-prosecutor makes a sensational
x
BREAKING NEWS

Murders in the country/ "The police are being used by politics", Bujar Leskaj harshly criticizes the government: Rama is encouraging gangs and mafia groups, then...

Murders in the country/ "The police are being used by politics", Bujar
x
BREAKING NEWS

"Elbasani in a critical situation", Ilir Meta raises the alarm: the city is abandoned in all perspectives

"Elbasani in a critical situation", Ilir Meta raises the alarm: the
x

Lifestyle

July, the month of economic stability and new opportunities....the prediction of the stars according to astrologer Jorgo Pulla: Here are the most favored signs

July, the month of economic stability and new opportunities....the prediction of

The astrologer Jorgo Pulla in an interview for the show "Sunbeam" has made the weekly and monthly horoscope forecast for July predicting a very positive month, with a week that starts full of energy for all signs. The most favored seem to be Cancer and Capricorn.

"The luckiest sign of July is Cancer, but it also leans towards Capricorn a lot. Cancer also has many positive chances with issues related to work and career, but we also have the new moon in Capricorn which gives economic opportunities. Aquarians and Gemini should be more careful, especially with purchases and real estate," he said.

Star forecast for each sign:

Aries

 You have positive influences, but you should also be attentive to contract issues or in case of moving from the workplace. The month for you will be quite positive in general. Even the first week of July starts well for you, if you intend to take a trip it is the best time. In terms of the spiritual side, a relationship with Capricorn, Scorpio is something very positive. As for economic stabilization, now is the right time.

Taurus

This month you should be careful with your expenses. The most positive dates you can have are on the second 15th of the month. If you had a document problem it will be fixed now. Regarding spiritual matters, Wednesday and Friday are the best for you. You have opportunities to stabilize, work and career issues and a family reunion could happen very soon. The biggest focus this month will be on new loves.

Gemini

You should be careful with the date 14, 5 and 16 where the sun meets Mercury, which means, you should be careful in signing documents, if you are not sure, wait a little, don't rush. This week will teach you many things in the field of business, career and love. Connections with Aquarius, Aries and Libra seem to stabilize relationships with these signs.

The crab

15 ditëshi i parë është shumë i favorizuar në anën ekonomike për Gaforret. Një çështje e lënë pas dorë në lidhje me një pasuri të paluajtshme duket se rregullohet tani. Nga data 9 deri në 20 korrik është momenti më perfekt për çështje të punës dhe karrierës. Një njohje me Bricjap shkon deri në martesë.

Luani

Keni menduar të ndryshoni punë? Tani është koha ideale për ju. Përsa i përket ekonomisë, as ka as mbarohet këtë muaj për ju. Në fushën sentimentale një problem që keni pasur me Ujorë dhe me Binjakë, duket se e zgjidhni këtë javë. Koha më e përshtatshme nëse do të merrni vendime të rëndësishme familjare ose sentimentale mbas datës 9 deri në 14 është koha ideale.

Virgjëresha

10 ditëshi i parë dhe i tretë është shumë i favorizuar në fushën familjare dhe ekonomike. Në anën shpirtërore të palidhurit kanë një ndikim shumë të mirë, lidhjet me Dem, Bricjap dhe Ujor është shumë pozitive dhe madje vendimtare në stabilizimin familjar. Në çështjet që kanë të bëjnë me anën financiare ‘as ka as mbarohet’ këtë muaj për ju.

Peshorja

Jeni në rrugë të mbarë, mundësitë janë të mira,  nëse doni të bëni një blerje, momenti është tani, sidomos pas datës 10 korrik. Në aspektin sentimental keni pasur një problem, një lidhje me Dem dhe Gaforre, por keni tani mundësinë që të zgjidhni gjërat.

Akrepi

Përfitime të mëdha për ju që merreni me biznes. Data 16, 17 dhe 24,25, 26 ditë të mira sepse përfitoni nga mallrat që merrni dhe furnizoni dyqanin tuaj. Ju që punoni në administratë do t'i arrini qëllimet tuaja dhe është një moment mjaft perfekt në anën ekonomike. Keni mundësi për të rritur të ardhurat tuaja. Kujdes nga një lidhje me Luan, Dash apo me Bricjap. 

Shigjetari

10 ditëshi i parë dhe i tretë përfitime të mëdha në fushën ekonomike. Nëse doni të krijoni një lidhje serioze është muaji ideal. Lidhjet që kanë të bëjnë me Luan, Dem dhe Peshk janë tre shenja perfekte që mund të stabilizoni lidhjen tuaj.

Bricjapi

Ky është muaji juaj. Me çështjet që kanë të bëjnë me blerjet, shitjet duhet të bëni pak kujdes në javën e parë të këtij muaji dhe në javën e dytë nga 15 deri në 22.  Ana shpirtërore, lidhjet me Virgjëreshë, Binjakë, Peshk do të ishte idealja në ortakëri. Kujdes mbani edhe sekrete kur bisedoni me njerëzit.

Ujori

Kjo është periudhë ndryshimesh për ju, sidomos në fushën e biznesit. Fokusi më i madh këtë muaj duhet të jetë tek dashuria apo tek një fëmijë në familje. Çështjet që kanë të bëjnë me anën shpirtërore, do të keni pak kujdes me Akrep dhe Luanë.

Peshqit

The most positive year for fish. You have an opportunity now in the field of work. You will get a promotion but be careful because you also have a second job. It is a good opportunity to find the way of communication. Connections with Capricorn, Cancer, Virgo is the time to make big decisions. Continuity in matters of economy and career are quite positive.