BREAKING NEWS

The tragic event in Shkodër/ New details come to light, here's who shot the 12-year-old with a firearm

The tragic event in Shkodër/ New details come to light, here's who
x
BREAKING NEWS

Serious/ The 12-year-old is killed in pairs in Shkodër, the first suspicions

Serious/ The 12-year-old is killed in pairs in Shkodër, the first
x
BREAKING NEWS

The actor and his wife fell from the 6th floor of the building in New-York/ New details are revealed, the investigations: There are some signs in the apartment

The actor and his wife fell from the 6th floor of the building in New-York/ New
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela drops the 'bomb', discovers what is keeping Berisha and Meta awake and shows the hard blow they will receive soon: Wait and see...

Spartak Ngjela drops the 'bomb', discovers what is keeping Berisha and
x
BREAKING NEWS

"We are in a battle with this government", Berisha makes a strong statement: A trawler owner smuggles oil, often meets with Rama

"We are in a battle with this government", Berisha makes a strong
x
BREAKING NEWS

The new academic year / University of Tirana gives the important announcement, this is when the high school starts (Document)

The new academic year / University of Tirana gives the important announcement,
x
BREAKING NEWS

Sad/ The well-known Albanian artist passes away

Sad/ The well-known Albanian artist passes away
x
BREAKING NEWS

"The good news came, it came...", Artan Hoxha publishes the photo that is circulating rapidly, reveals the unusual event he has faced

"The good news came, it came...", Artan Hoxha publishes the photo that
x

Lifestyle

Be careful with finances/ Daily horoscope forecast, discover the surprises that the stars have in store for each sign today

Be careful with finances/ Daily horoscope forecast, discover the surprises that

Aries

Today, throughout the day, you will think only about work and financial matters. You should also think about matters of the heart sometimes, as your partner feels abandoned. Singles will be quite closed in themselves today and will have no desire to go out on dates. Finances are not a problem, you will continue to keep them under control.

Taurus

You have excellent results in a project that come as a result of the very good cooperation and support you also have with your partner. Singles, if they want to change their status, need to express their feelings freely without repressing themselves. Finances will gradually improve.

Gemini

Sweet memories are sweetening your day today, you lovers. You are overcome by a sense of satisfaction that you do not understand where it comes from. A new chapter will start for singles, they will be able to make the person they like quite easily. Finances will be balanced, you will know how to manage your income.

The crab

Today, you who are a couple want to stay calm in your environment that you like so much. A day not with any special event to remember. Singles will have fantastic meetings during this day and life can take a different direction. The state of finances will depend on your management. Be careful though.

Leo

You have to keep your pride and excessive ambition under control because in the past you have made mistakes that have cost you dearly in your relationship with your partner. Singles will be quite impulsive today and there is a possibility that they will take wrong steps for which they will suffer the consequences. Problems are also foreseen in your financial plan.

Virgo

I keni patur çastet tuaja të lavdisë gjatë paradites së sotme dhe për këtë jeni shumë krenar. Mbrëmja paraqitet e qetë në prani të partnerit/es suaj. Beqarët pas shumë përpjekjesh dhe mundimesh më në fund do arrijnë të bëjnë për vete personin që pëlqejnë prej kohësh. Në planin financiar kujdes me shpenzimet.

Peshorja

Sot një ditë e mirë për ju që jeni në një marrëdhënie dashurie. Fati është në anën tuaj dhe çdo gjë do të përfundojë në favorin tuaj. Beqarët do realizojnë takime interesante gjatë kësaj dite dhe ka mundësi që disa prej tyre të nisin edhe lidhje serioze. Në planin financiar bëni mirë të merrni disa masa për të shmangur problemet.

Akrepi

Sot do të vendosni të kaloni një ditë vetëm për vetëm me partnerin/en, mbi të gjitha sepse ju duhet mendimi i tij/saj për një vendim të rëndësishëm që do të merrni. Beqarët nuk do e kenë mendjen fare te dashuria, madje do kenë ndryshime të shpeshta të humorit dhe nuk do dinë as vetë çfarë duan. Ditë e vështirë për financat.

Shigjetari

Jeni disi të pakënaqur me disa situata që po ndodhin rreth jush që jeni në marrëdhënie dashurie. Do të kërkoni të gjeni fajtorin por nuk do të mundni dot. Beqarët do kenë një nga ditët e tyre të zakonshme rutinë dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Në planin financiar fati do jetë në anën tuaj, gjendja do përmirësohet goxha.

Bricjapi

Ditë e bukur dhe e mbushur plotë emocione për ju që jeni në një marrëdhënie dashurie. Mundohuni të dilni për një darkë romantike me partnerin/en dhe dita do mbyllet më së miri. Beqarët do tregohen të pavëmendshëm gjatë kësaj dite dhe mund të humbin mundësi të shkëlqyera. Në planin financiar gjendja paraqitet e ekuilibruar.

Ujori

Sot ngjyra juaj është blu si deti, si qielli, si çdo gjë qe ju çon larg banales dhe vulgaritetit. Do të ndjeheni shumë të lirë dhe të lumtur në krahët e njeriut tuaj të zemrës. Beqarët depërtojnë emocione të forta pas disa takimesh interesante që do realizojnë. Financat do vinë duke u përmirësuar dalëngadalë.

Peshqit

You remember the summer and the holidays and you really want to come back again. Beautiful memories that are simply accompanying you today as a couple. Singles will not want to change their status and will not be ready for adventures or serious relationships. Financially, the situation is balanced and without problems.