BREAKING NEWS

The mysterious death of 4 Russian tourists in the Carts of Kavaja, the file of the Prosecution is revealed: What was revealed from the film footage and the inspection of the pool

The mysterious death of 4 Russian tourists in the Carts of Kavaja, the file of
x
BREAKING NEWS

SPAK / Anti-drug super-operation The names of the arrested police officers are revealed, from the deputy commissioner to the chief inspector. CIA reveals details (NAMES)

SPAK / Anti-drug super-operation The names of the arrested police officers are
x
BREAKING NEWS

Why is Ilir Meta silent? Former head of SHISH Fatos Klosi tells why the president is worried: He is in a difficult position, it is expected ...

Why is Ilir Meta silent? Former head of SHISH Fatos Klosi tells why the
x
BREAKING NEWS

The mayor of Vlora is raped, the first suspicions arise, a 57-year-old man is handcuffed (DETAILS)

The mayor of Vlora is raped, the first suspicions arise, a 57-year-old man is
x
BREAKING NEWS

Behind the scenes as vetting will imprison the authorities, after the discovery of corrupt assets immediately begins criminal prosecution, 223 politicians in the magnifying glass of SPAK

Behind the scenes as vetting will imprison the authorities, after the discovery
x
BREAKING NEWS

Fierce fight in PD, Basha, determined that Berisha's battle is lost, accuses the supporters of the former prime minister of getting rich when they were in power

Fierce fight in PD, Basha, determined that Berisha's battle is lost,
x
BREAKING NEWS

Albania's integration into the EU, Ambassador Yuri Kim comes out with the important reaction: To start negotiations without delay!

Albania's integration into the EU, Ambassador Yuri Kim comes out with the
x

Lifestyle

Good news and big changes! Learn how this week is expected to be for each of you

Good news and big changes! Learn how this week is expected to be for each of you

Aries

The full moon activates good effects in some areas. If you are sick, recovery is fast, within Tuesday. If you need privacy, you will have it in abundance.

This week brings a bit of confusion to the things of the daily routine. Focus on the balance of things and communicate clearly with others around you. Quick turns with a love or business partner will surprise you on Thursday. While the weekend you are in the planning stages for the future. What are your long-term goals? Create an action plan and start moving towards the finish line.

Taurus

A decision affecting a friendship or a nonprofit engagement awaits you with the full moon on Tuesday. What happens is the end of a six-month "journey." The sun shines on your home for health and work, from Wednesday and continues into the next month. Time to deal with useful things and to strike a balance between working hours and rest. Warning for flaws in love life on Thursday. Do not say anything you will regret. Think before you speak.

Gemini

The efforts of the last six months to achieve a better career position, give you on Tuesday a result related to the full moon. If you are not at work, this opportunity may have to do with a long-term plan you have had for 6 months. Now you have a chance to have the situation under control and make decisions for the future. After a little over a week, on September 27th, your control “plane” will begin to turn back. Therefore, use this chance in the coming weeks for a plan of ideas, but wait to initiate new plans for life, until after October 25th.

Crab

It is time for this full moon to give home advantages. This area of ??the horoscope controls knowledge and higher education, but also international travel, so in these areas the path looks good. Six months ago, you started a new chapter in one of these areas and, in connection with the full moon, on Tuesday, you will see the result of your efforts. An important decision in relation to these areas becomes decisive. Your relationship with family and emotional state faces pleasant aspects by the end of the week. Take the opportunity to review your residency wishes. If you start an investment to move elsewhere or to renovate the house or even to expand the family, you can achieve this goal through a detailed plan starting on Friday and continuing through Sunday.

Leo

Hëna e plotë e së martës në shtëpinë tuaj, ngre disa pikëpyetje për pronësinë e përbashkët dhe gjëra që lidhen me huatë, trashëgiminë, dhuratat, ndarjen e pronës dhe bashkëpronësinë me një partner/e. Mund të keni gjetur një zgjidhje ose t’ju ketë lindur një ide në lidhje me njërën nga këto fusha, që nga 13 Marsi i këtij viti. Tani duket se keni një shans për të vazhduar. Merrni ndihmë nga një avokat ose bankier për të arritur te kurorëzimi ligjor, nëse duhen firmosur dokumente. Planeti juaj ekonomik, Mërkuri, do të kthehet prapa në 27 shtator. Mundohuni të përgatitni dokumentet deri të Mërkurën, nëse është e mundur. Përndryshe, prisni deri pas 18 tetorit. Ka kushte të mira për një plan të sigurt për të ardhmen nëse e vini në lëvizje këtë javë.

Virgjëresha

A ka diçka për të cilën keni punuar, ose keni shpresuar, në lidhje me jetën tuaj dashurore? Një plan që ju vendosët në mes të Marsit, arrin të kurorëzohet pasi lidhet me hënën e plotë të së martës. Sidoqoftë, kjo mund të jetë më shumë e vlefshme edhe në një bashkëpunim në biznes. Hëna e plotë ju jep mundësinë të përmblidhni rezultatet mbi të cilat keni punuar gjatë shtatë muajve të fundit, dhe ju mbetet të prisni nëse do të realizohen synimet e reja. Dhe pikërisht këtë javë mund të merrni një vendim të rëndësishëm në lidhje me dashurinë ose bashkëpunimin në biznes. Marsi dhe Dielli aktiv vizitojnë shtëpinë tuaj duke qenë pozitivë për të ardhura dhe zgjidhje të një çështje prone. Mundësia për një ekonomi më të mirë duket se do të shkëlqejë në fund të javës. Shfrytëzoni rastin për të negociuar një pagë me shefin ose për të shkuar në një intervistë pune.

Peshorja

Planet, detajet, organizimi, shëndeti… Hëna e plotë të martën shtrohet këmbëkryq në shtëpinë tuaj duke ndikuar në kontrollin e jetës, pavarësisht nëse ka të bëjë me shëndetin apo gjërat e jetës suaj të përditshme. Një ide në lidhje me një fëmijë ose një sipërmarrje krijuese mund të marrë jetë në një planifikim të ardhshëm të bazuar në konceptin "me këmbë në tokë". Duket e sigurt për t’u bërë. Një dokument ligjor mund të vendoset në tryezën tuaj. Firmosni para fundit të javës, ose përndryshe, pas 18 tetorit. Me Diellin dhe Marsin në shenjën tuaj, ju shkëlqeni në gjithçka që ndodh. Sepse mund të vini bast se do të ketë gjëra të reja në jetën tuaj. Së shpejti!

Akrepi

Një lidhje dashurie që ka vazhduar që nga mesi i marsit, arrin një pikë vendimtare me hënën e plotë të martën. Tani jeni gati për një hap në nivelin tjetër, pavarësisht nëse bëhet fjalë për të ecur përpara së bashku, ose për të shkuar në rrugët tuaja të ndara. Kjo energji gjithashtu mund të ndikojë në një plan për prindërim që filloi gjashtë muaj më parë, ose një investim në anën tuaj krijuese. Marsi në shtëpinë tuaj përmes një planifikimi, ju jep shans për të vendosur një plan veprimi për diçka që ndikon në jetën tuaj dhe strehimin, jo vetëm për ju, por edhe për familjen. A jeni gati për të bërë një ndryshim në shtëpinë tuaj aktuale? A jeni gati për fëmijë? Planetët tuaj financiarë janë në një humor të shkëlqyeshëm, drejtohen nga fryn era!

Shigjetari

Ekziston një aspekt shumë i bukur midis planetit tuaj të dashurisë dhe sundimtarit tuaj me fat, Jupiterit, që lidhen me hënën e plotë të martën. Duket se lajmet ose informacionet, të cilat mund të ndikojnë në shtëpinë tuaj, mund të çojnë në një zgjidhje të papritur dhe të re. Ju dhe një partner, në dashuri ose biznes, mund të gjeni diçka që mund t’ju ndihmojë të arrini të fitoni një kredi që ju nevojitet. Ndërsa nga ana tjetër, në një farë mënyre mund të arrini paqen në jetën familjare. Ajo që po ndodh është rezultat i një investimi të ndërgjegjshëm në shtëpi dhe familje, investim që e keni filluar në hënën e re më 13 mars të këtij viti. Është shumë e mundur që shpejt të keni një shkresë për të nënshkruar. Bëjeni këtë para së Premtes, përndryshe prisni deri pas 18 tetorit.

Bricjapi

Një përpjekje për shtëpinë ose plani për studime, do të aktivizohet nga hëna e plotë të martën. Një aplikim që keni bërë për universite, arrin të vijë me zgjidhje. Kjo pjesë e horoskopit tuaj kontrollon gjithashtu miqësitë, fqinjët dhe vëllezërit e motrat. Diçka në lidhje me marrëdhëniet me ta mund të arrijë një pikë vendimtare. Nëse merrni një letër ose marrëveshje ku ftoheni për të nënshkruar, atëherë përpiquni ta bëni atë para së Premtes. Kontrolluesi juaj, Saturni, është në aspektin e mirë të Marsit dhe ju jep shumë informacion dhe përqëndrohet në detaje. Të gjitha për të mirën tuaj. Nëse nuk keni kohë për të nënshkruar gjatë kësaj jave, prisni disa ditë pas 18 tetorit.

Ujori

A ju kujtohet se çfarë keni bërë, në lidhje me financat dhe pronësinë, në hënën e re më 13 mars të këtij viti? Ndoshta keni blerë një shtëpi, keni investuar në tokë ose pasuri të tjera materiale, apo keni synuar një rritje pagash? E lidhur me hënën e plotë të martën, tani keni një shans për të parë rezultatin e investimit tuaj që keni nisur atëherë.

Jeni gati për të përmbledhur përpjekjet tuaja dhe për të çuar buxhetin dhe investimet në nivelin tjetër. Të enjten, kini kujdes në biseda të mundshme me anëtarët e familjes. Ekziston rreziku që komentet që thuhen me ngut, të lëndojnë dhe krijojnë një krisje emocionale në marrëdhënie.

Peshqit

You are at the center of what happens on the full moon, Tuesday. The one for which you laid the foundations on the new moon in the sign of Pisces, in March of this year, will then reach a decisive conclusion. With Mars in the co-ownership area and Saturn in your home, plans for money or bank loans, inheritance or gifts can be something you will grasp. This is a good time for you to plan and act this week. Thus create a peaceful and sustainable future. Get help from a lawyer or a bank clerk to look carefully at the details. If you have the time and desire to make a decision this week, that would be fine. Otherwise, wait until Mercury, the contracting planet, has left its retrograde period: after October 18th.