BREAKING NEWS

About to break out "World War III", Sweden and Finland prepare for conflict with Russia

About to break out "World War III", Sweden and Finland prepare for
x
BREAKING NEWS

Name/ The storm brought down the socks tent in Saranda, the 22-year-old died in the hospital

Name/ The storm brought down the socks tent in Saranda, the 22-year-old died in
x
BREAKING NEWS

Tirana is 'burning' from high temperatures, while in Saranda the rain is making its name, vacationers run away

Tirana is 'burning' from high temperatures, while in Saranda the rain
x
BREAKING NEWS

He was killed with a bullet in the head/ New details are revealed, here's who the decomposed body belonged to on Malin e Gramozi (Name)

He was killed with a bullet in the head/ New details are revealed, here's
x
BREAKING NEWS

The Dutch Prime Minister surprises with the statement: We almost got physical with Rama in Sofia, Albania has problems with...

The Dutch Prime Minister surprises with the statement: We almost got physical
x
BREAKING NEWS

The gun "fires" in Shkodër, the first details are disclosed

The gun "fires" in Shkodër, the first details are disclosed
x
BREAKING NEWS

Journalists' protest starts in front of the Prime Minister's Office

Journalists' protest starts in front of the Prime Minister's Office
x
BREAKING NEWS

Joint conference with Rama, the Prime Minister of the Netherlands: We strongly support Albania for the opening of negotiations, but the problem is that...

Joint conference with Rama, the Prime Minister of the Netherlands: We strongly
x

Lifestyle

Mercury retrograde promotes drama in love? Here is what the stars say about love according to the horoscope sign

Mercury retrograde promotes drama in love? Here is what the stars say about love

Some are in their best phase with the partner, others have problems, while some are even splitting up. In the list below, we will see what the stars say about you.

Aries - If you are looking for love, this is the right time for you! Not only will you feel more confident throughout the weekend, but you will also be more charismatic and friendly. Flirt with someone, go out on a date, talk to new people. The goal of this week is to make your love life fun again!

Taurus - Watch out this week. Mercury Retrograde is driving drama in your sign starting on Sunday and it is very difficult to find the right words to say. Your attempts to flirt can lead to misunderstandings. Take things in stride and try not focus too much on the problem.

Gemini - Mercury retrograde will treat you well this weekend! If you have thought about taking the first step or talking to a special person, now is the time! But beware only of exes, do not bring dramas back into your life!

Crab - An ex is coming back, but you have to find an opportunity to show him the door. Although this person can speak openly, it is not the time to go back to the islands. If you will be able to remove it from your life, you will have much more luck in your love life.

Leo - This is not the time to start anything serious in love. so if you are looking for romance or a real relationship wait a bit. But if you just want to have fun, go out and meet new people!

Virgo - If you wanted to improve your relationship now is the right time to start the conversation and see your partner's opinion. This is also a good weekend for your sex life! Mars and Pluto are merging into the sexiest areas of your chart, so life in the bedroom is hotter than ever.

Libra - Are you looking for love? Everyone is ready to say yes to a meeting with you. You are attracting people much easier. Tuesday is the beginning of a six-week period in which you are able to focus on your relationship, so your love life will take on a glow soon.

Scorpio - This is a spectacular week to make new connections for all single Scorpios! However you are much more emotional than usual now. This is great for romance, but also for creating feelings. Be careful who you decide to go out with this week!

Shigjetari – Kjo fundjavë është e mahnitshme për të kaluar kohë me partnerin tuaj dhe për t’u afruar shumë, shumë më tepër me ta, brenda dhe jashtë shtratit. Nëse jeni beqarë, do i tërhiqni të tjerët shumë më lehtë. Njerëzit janë në rresht për të qenë me ju, por është dikush i veçantë mes tyre!

Bricjapi – Edhe pse puna po fillon dalëngadalë të pushtojë jetën tuaj, po ju jepen disa ditë gjatë të cilave jeni më me fat me dashurinë, veçanërisht të hënën dhe të mërkurën. Çelësi i suksesit është të rrëzoni muret tuaja dhe të jeni më miqësorë. Organizoni një natë romantike me partnerin! Ju jeni në kontroll të drejtimit të jetës suaj të dashurisë këtë javë.

Ujori – Dashuri dhe epsh. Zona juaj e romancës, seksit dhe argëtimit do ndriçohet nga planetët e dashurisë, Venusi dhe Marsi. Jeni më të gatshëm të tregoni dashuri ndaj të tjerëve dhe po mësoni të hapeni për të marrë më shumë dashuri nga të tjerët gjithashtu. Flirto! Takohu me atë personin që pëlqen! Për sa kohë që po bëni diçka për të nxitur jetën tuaj të dashurisë, do të keni sukses këtë javë.

Peshqit – Të balancosh ndjenjat është e vështirë! Nuk do jeni në disponim për të dalë në takime, por as të interesuar për romancë. Nëse ndjeni një lidhje të thellë me dikë dhe dëshironi ta njihni vërtet, mos nxitoni!