BREAKING NEWS

The murder of Pjerin Xhuvani, Bardhi reacts: Berisha should lower his head and be silent, he will be ashamed when ...

The murder of Pjerin Xhuvani, Bardhi reacts: Berisha should lower his head and
x
BREAKING NEWS

"There is a problem, it costs a lot and the second ...", Sali Berisha announces the next move for the lawsuit against Blinken

"There is a problem, it costs a lot and the second ...", Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha reveals behind the scenes: Here is what will happen to the PD headquarters if the court gives the stamp to Alibeaj

Sali Berisha reveals behind the scenes: Here is what will happen to the PD
x
BREAKING NEWS

Is his announcement non-grata hurting the opposition? Berisha is surprised by the answer

Is his announcement non-grata hurting the opposition? Berisha is surprised by
x
BREAKING NEWS

"There will be over 30 thousand people in protest!", Arian Çani makes the epic reaction to the statement of Luciono Boçi: Uaaaa, o Ylli knows what it means ...

"There will be over 30 thousand people in protest!", Arian Çani
x
BREAKING NEWS

Surprised by his statement Sali Berisha: I am Kosovar

Surprised by his statement Sali Berisha: I am Kosovar
x
BREAKING NEWS

"Berisha knows this", Arian Çani warns of Ilir Meta's surprise on July 25: Even those who are on vacation will open the screen

"Berisha knows this", Arian Çani warns of Ilir Meta's
x
BREAKING NEWS

"Not everything can be said", Berisha reveals the scenario of the July 7 protest, Rama will put on the blinds, but ..

"Not everything can be said", Berisha reveals the scenario of the July
x

Lifestyle

"Do not play with fire" / Good news and big changes! Here's what the horoscope predicts for each of you

"Do not play with fire" / Good news and big changes! Here's what

Many people will try to compromise you today and will try to upset their balance. Be as careful as possible and listen only to the heart. For you who have a relationship it is not going to be auspicious day. You will not be able to successfully cope with a crisis that has started in your life and you will feel really bad. If you are single you need to be more patient to change your status. Nothing can be accomplished with rage and haste. At work you will already have the keys to open even the strongest doors. Recent reflection will help you immensely. In the financial plan you will be more careful than before and the situation will remain satisfactory.

Taurus

The moon will have a negative impact on your life during this day and will make you rude. You will not be a diplomat at all with communication and you will not think that you can hurt others. For you lovers it will not be a good day will. Occasionally you will have strong arguments with your partner and you will feel bad. You bachelors will enter a new stage even more beautiful than the one you had. Many things will change radically for you. At work you will feel like you are the best of all and wanting to do everything yourself can make a big mistake. With finances you will be extremely organized and there will be no unpleasant surprises.

Gemini

You will occasionally lack self-confidence during this day and may feel somewhat haunted. You lovers will spend quite positive moments especially if you have time in the relationship created. You will make long-term plans and make important decisions. You bachelors will flirt with many people at once, but you will not be able to fixate only on someone. At work you will be extremely busy with tasks and will not have time to think about changing direction. Take things in stride and try not focus too much on the problem. In the financial plan you will know how to fix the problems you had and by evening the situation will improve.

Crab

 

Gjatë kësaj dite nuk do ju ndodhë asgjë e keqe megjithatë duhet vetëm bëni kujdes me impulsivitetin. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të këndshme edhe pse emocionet nuk do jenë aq të forta sa do kishit dashur. Nëse jeni beqarë do realizoni një takim vërtet të veçantë, i cili do ua ndryshojë përgjithmonë jetën. Ja që gjërat më të bukura ndodhin atëherë kur nuk e pret. Në punë, Plutoni dhe Saturni do ju ndihmojnë te jeni më të gatshëm të bëni edhe sakrifica për të arritur atë që dëshironi. Asgjë nuk do jetë e pamundur në fakt. Jupiteri do ju nxitë gjithë kohës të tregoheni kursimtarë me shpenzimet dhe gjendja do mbetet e mirë.

Luani

 

Nëse nuk doni të mërziteni dhe të keni probleme duhet patjetër të ndryshoni disa zakone. Nga ana tjetër mos u dekurajoni edhe sikur t’iu dalin peripeci. Për ju të dashuruarit gjërat nuk do jenë të lehta për t'u kaluar. Herë pas here mund të keni edhe debate me partnerin dhe nuk do ndiheni plotësisht të qetë. Ju beqarët duhet t'i mendoni disa herë gjërat para se të hidhni hapa pasi në të kundërt mund të lëndohen. Në punë do jeni shumë realistë dhe do dini kur dhe si te veproni ne çdo moment. Do i hidhni hapat një nga një dhe nuk do ngatërroheni aspak. Në planin financiar do mbizotërojë gjithë kohës ekuilibri. Do ju dalin paratë edhe për të hequr mënjanë edhe për të shpenzuar.

Virgjëresha

 

Sido që të vijnë punët mundohuni të mos i kundërshtoni gjithmonë të tjetër. Keni për ta parë që jo vetëm marrëdhënia me ta do jetë e mirë, por edhe vetë do ndiheni të qetë. Për ju të dashuruarit, të gjitha vështirësitë që keni pasur më herët do të zhduken si me magji. Keni për t'u ndier më mirë se më parë dhe as nuk do doni ta mendoni të shkuarën. Ju beqarët më në fund do takoni personin për të cilin do iu rrahë zemra fort. Shumë gjëra kanë për të qenë më mirë se më pare për ju. Në punë do shkoni me shumë qejf e dëshirë. Do i bëni gjërat si duhet. Edhe pse financat nuk do jenë shumë të mira, nuk duhet kurrsesi të merrni para borxh pasi do futeni në situata edhe më të ndërlikuara.

Peshorja

 

Ka shumë gjasë të jeni tejet të ndjeshëm gjatë kësaj dite dhe mund të ndiheni në siklet kur t’iu duhet të merrni vendime. Nëse jeni në një lidhje nuk duhet në asnjë mënyrë të merrni vendime të nxituara sepse mund të fillojnë probleme serioze. Nëse jeni beqarë do filloni një aventurë të shkurtër, por mjaft pasionante dhe elektrizuese. Do ndiheni mjaft mirë. Në punë do dini si të përshtateni me detyrat që do iu jepen, por vështirësitë nuk do mungojnë. Në fakt askush nuk i ka gjërat shumë të lehta, por lum ai që duron dhe nuk dorëzohet. Në planin financiar do jeni me fat dhe do keni mjaftueshëm të ardhura edhe për të shpenzuar edhe për të hequr mënjanë.

Akrepi

 

Neptuni dhe Jupiteri do kenë përballje të forta gjatë kësaj dite dhe për pasojë ju do tregoheni irealistë dhe kokëfortë. Ju të dashuruarit nuk do jeni aspak tolerantë me partnerin dhe kjo mund të krijojë herë pas here probleme. Po nuk ndryshuat sjellje ka rrezik të shkoni në ndarje. Ju beqarët nuk do ndiheni ende gati për të filluar një lidhje, por për asnjë moment nuk do mbeteni vetëm dhe nuk do mërziteni. Miqtë do i keni pranë. Në punë do iu jepen disa detyra njëherësh dhe do shpërqendroheni tërësisht. Dëgjojini i këshillat e miqve dhe pranoni ndihmë. Po u treguat mendjemëdhenj do keni veçse humbje. Financat do mbeten ende të njëjta. Kujdes me shpenzimet.

Shigjetari

 

Gjatë kësaj dite nuk do ndodhë ndonjë gjë e jashtëzakonshme, por nuk priten as probleme të mëdha. Do jeni sharmante dhe sensuale sot ju te dashuruarit. Marrëdhënia me partnerin ka për të qenë e jashtëzakonshme dhe emocionet nuk do shterojnë për asnjë çast. Ju beqarët gjithashtu do jeni me shumë fat në dashuri dhe shumë gjëra kanë për t'iu ndryshuar. Në punë do jeni më të përkushtuar dhe kur të futeni në zyrë do e hiqni mendjen nga çdo gjë tjetër. Buxheti nuk do jetë i keq, por nëse tregoheni më të kursyer me shpenzimet gjendja ka për t'u përmirësuar akoma më tepër.

Bricjapi

 

Gjatë kësaj dite nuk do jeni më të pasigurt për ato që doni të bëni përkundrazi do ju rikthehet besimi dhe do ndiheni më të qetë. Ju të dashuruarit do ja kaloni mjaft mirë me partnerin tuaj dhe nuk do doni të ndaheni për asnjë moment prej tij. Do zbuloni edhe një anë tjetër të personalitetit të tij që do ju tërheqë akoma më tepër. Nëse jeni beqarë më mirë të qëndroni edhe pak kohë vetëm sepse do ju dalin mundësi më të mira se sot. Në punë asgjë nuk do ju duket e ndërlikuar dhe do i keni të gjitha mundësitë për të arritur atë që keni pasur në mendje. Në planin financiar bëjini me kujdes llogaritë që mos keni probleme.

Ujori

 

Gjatë kësaj dite do i jepni prioritet absolut jetës tuaj dhe nuk do përqendroheni më tek të tjerët duke i ndihmuar. Për ju që keni një lidhje ekuilibri do mbizotërojë gjithë kohës. Do ndiheni aq mirë me partnerin saqë nuk do ju tundojë asnjë propozim tjetër që do ju bëhet. Nëse jeni beqarë nuk do jeni ende gati për të bërë ndryshime në jetën sentimentale dhe do refuzoni disa mundësi të shkëlqyera që do iu jepen. Në punë do jeni karizmatikë dhe do bëni për vete shefat. Do fitoni çdo pozicion që keni kërkuar. Në planin financiar gjendja do përmirësohet jashtëzakonisht. Përfitoni për të hequr disa para mënjanë.

Peshqit

 

During this day you will manage to close all the long open wounds and you will not turn your head back. You lovers will spend extraordinary moments and you will feel lucky to have your partner close. You bachelors on the other hand will be quite diplomatic and will know how to seduce the person you like. Many things will change once and for all for you. At work you need to be more logical and you should not sever relationships with current bosses. Even the most difficult problems have a solution. In the financial plan, be as vigilant as possible and do not play with fire for a moment.