BREAKING NEWS

The serious incident in Maliq/ One killed and one injured, the police reveal new details

The serious incident in Maliq/ One killed and one injured, the police reveal new
x
BREAKING NEWS

New details emerge from the murder in Maliq/ The perpetrator is also identified, both cattlemen, this is how the fight started

New details emerge from the murder in Maliq/ The perpetrator is also identified,
x
BREAKING NEWS

Name/ Lost his life this evening during a knife fight, who is the victim

Name/ Lost his life this evening during a knife fight, who is the victim
x
BREAKING NEWS

A person is killed in Maliq, the first suspicions

A person is killed in Maliq, the first suspicions
x
BREAKING NEWS

Protesters call Rama live for the dismissal of ministers, the prime minister does not answer

Protesters call Rama live for the dismissal of ministers, the prime minister
x
BREAKING NEWS

"Lots of denunciations about the behavior of the officers", Gladis Nano gives "cold water" to the police leaders: Reflect urgently, you are tolerating the villains, but not the citizens

"Lots of denunciations about the behavior of the officers", Gladis
x
BREAKING NEWS

The tragedy in Himare, protests started in front of the Ministry of the Interior

The tragedy in Himare, protests started in front of the Ministry of the Interior
x
BREAKING NEWS

The fire situation escalates in Selenica, the Minister of Defense makes an urgent call to the residents

The fire situation escalates in Selenica, the Minister of Defense makes an
x

Lifestyle

From allergies, limb pain to internal ailments, it is revealed what Baba Vanga used to treat the diseases

From allergies, limb pain to internal ailments, it is revealed what Baba Vanga

The famous blind fortune teller has had the cure by nature for every disease

The world's most famous fortune teller, Baba Vanga, has had no problems with modern medicine, but has never sought help from her.

Baba Vanga, who died at the age of 85 in 1996, was also known as 'Nostradamus of the Balkans'.

Acne

. Before going to sleep, apply a compress on your face - a cotton cloth or gauze that you have previously soaked in water in which you have boiled foam, balm and additive plants.

Allergies

? Soak a small spoonful of dry wormwood in a small cup of cold water and leave overnight, in the morning drain and drink three times a day after ration, so that a large spoonful of water is mixed with a little honey.

To prevent allergies: drink from a small glass a day wormwood wine during the spring.

Anemia

? Grind 100 grams of dried mullage fruit.
. Mix half a spoon of that powder in a glass of fresh sheep milk and drink once a day.
? For a more pleasant taste you can add a little honey.

Arthritis

? In large quantities of water take 10 cyclamen roots.
? Pour that mixture into the tub and when it has cooled to a suitable temperature, enter the tub.
. Water should cover the whole body, so lie down in the tub until it cools down.
. The procedure should be repeated 10 times, so you can use the same mixture twice (reheated).

Arthritis (recipe 2):

. Boil 20 cyclamen roots in 10 liters of water.
? Every morning and evening wet your feet first, then your hands in that shower, and finally hit your head three times.

Asthma

? Drink tea from buckwheat flowers (rabbits, goat beards, rabbits, white papules leaves).

Back pain

. Lubricate your back with honey, and during the massage pull the skin in the upward direction.

Chest pain in women (hormonal imbalance)

? Bëni kompresë nga lëngu i zier të pelinit dhe thundërza.
? Njomeni leckën e pambukut në atë ujë, kullojeni dhe mbështillni gjithë gjirin.
? Sipër qitni fashë të lehtë që të mbajë leckën me kompresat dhe lëreni gjatë gjithë natës.

Dhembjet e lukthit (të shoqëruara me krupë dhe vjellje pas konsumimit të ushqimit të yndyrshëm)

? Përzini lëngun e gjysmës së limonit me gjysmë luge të vogël sodë bikarbonati dhe pini.

Dhembjet e këmbëve

? Pasi që t’i keni larë mirë këmbët në ujë të vakët, lyeni me yndyrë derri dhe mbathni çorape të lehta pambuku dhe flini me to.

Dhembja e lukthit

? Përgatitni çaj nga borziloku, kamomili dhe nenexhiku i gjelbër.
? Në 600 ml ujë qitni një lugë supe çaj që të vlojë tre minuta.
? Pini nga një filxhan të vogël pas ushqimit.

Përflakja e bronkeve

? Zieni një fletë dafine në 100 ml ujë, derisa gjysma e ujit të avullojë.
? Tri herë në ditë merrni nga një lugë.

Bronkiti

? Qëroni një qepë dhe hiqjani mesin dhe mbusheni me një lugë sheqer.
? Çdo ditë hani nga një qepë të përgatitur në këtë mënyrë.

Bronkiti kronik

? Çdo mëngjes pini nga një filxhan të vogël çaj nga kumaku në lukth të thatë.

I thati

? Bëni një pogaçe të vogël nga mielli i thekrës, qumështi dhe djathi i freskët.
? Vendoseni në vendin keni dhembje gjatë natës.

Diabeti, gjendja fillestare

? Njomni majat e manave, kulloni dhe pini gjatë ditës.

Ekzema

? Një buqetë lulesh të fushës zieni dhe atë qiteni në vendin me puçërr në lëkurë.

Gastriti

? Çdo mëngjes në lukth të thatë pini një filxhan të vogël çaj nga shelgu i bardhë.
? Pastaj pini një filxhan qumësht.

Dhembja e kokës

? Lani kokën në ujin në të cilin më parë keni zier marajën.

Dhembja e kokës me dhembje të veshëve

? Bëni karamele nga 1 lugë sheqer.
? Kur të marrë ngjyrën e errët, qitni një gotë ujë, përzieni dhe pini sapo karamelja të shkrihet tërësisht. ? ? Pini një deri në dy filxhanë të vegjël në ditë.

Kërpudhat në këmbë dhe aroma e pakëndshme

? Zini kafe të fortë dhe disa herë futni gishtat në kafe, bashkë me fundërrinën e kafes.

Kërpudhat në gishtat e këmbëve

? Lani mirë këmbët dhe njomni në uthull vere.
? Flini me çorape të pastra të cilat më parë i keni njomur në uthull.

Përflakja e fytit

? Bëni çaj nga trumza, kamomili dhe shqemja.
? Pini gjatë ditës.

Ngërçet

? Flini në jastëk të mbushur me sanë mali.

Imuniteti

? Një herë në muaj lajuni me ujin në të cilin keni zier trumzën.

Përflakja e vezoreve

? Zieni lakrën e freskët, qitni qumësht.
? Femra duhet të qëndrojë një kohë mbi atë avull.

Mëlçia e sëmurë

? Bëni pluhur nga 100 gramë bar cubi.
? Shtoni 100 gramë miell dhe ujë dhe bëni qull.
? Nga qulli bëni 60 toptha të vegjël.
? Thani dhe mbani në vend të ftohtë.
? Para se të filloni të merrni në mënyrë orale, patjetër pini njëherë magnez-sulfat (kripë e hidhur) për pastrim.
? Një muaj nga një topth çdo mëngjes dhe mbrëmje.

Shtypja e lartë e gjakut

? Në një gotë qitni një lugë veshtull të bardhë dhe qitni sipër ujë të ftohtë deri në grykë.
? Lini gjatë natës dhe pini në mëngjes në lukth të thatë vetëm lëngun.

Rrahja e fortë e zemrës

? Njomni një kokërr sheqer në një gotë ujë dhe pini.

Rrahja e zemrës në bazë nervore

? Gërryeni lëvore limoni 500 gr, shtoni 200 gramë mjaltë dhe 40 bërthama të bluara kajsie.
? Merrni nga një lugë në mëngjes dhe në mbrëmje.

Migrena:

? Në 600 ml ujë të vluar qitni tri lugë anason dhe zieni pesë minuta.
? Pini tri herë në ditë nga një filxhan të vogël para ushqimit.

Pagjumësia

? Futni në jastëk sanë livadhesh apo kulpër dhe flini.

Temperatura

? Zieni rrushin e thartë në ujë dhe me të lageni të sëmurin.
? Pastaj lyeni me yndyrë derri dhe me raki rrushi.

Venat e zgjeruara

? Në dy gota ujë të ftohtë qitni një lugë hi nga druri i qarrit dhe lini të qëndrojë gjatë natës.
? Në mëngjes me kujdes ndani ujin e kthjellët dhe pini nga një lugë në mëngjes dhe në mbrëmje pas ushqimit, derisa të pini gjithë sasinë.

Sinuset

Dy Pour a few drops of cow's milk into both nostrils once a day for two to three days.

Heart disease, protection

Herë Four times a year for four days regularly drink tea from hawthorn flowers.

Constipation:

. Bake an apple and coat it with candy. Drink cold.