BREAKING NEWS

The strong "behind the scenes" from the well-known journalist, the factor that can overturn the result in Shkodër is revealed

The strong "behind the scenes" from the well-known journalist, the
x
BREAKING NEWS

The movement of Rama is revealed! The journalist divulges the details: Here is the deputy who leaves the mandate to become mayor (Name)

The movement of Rama is revealed! The journalist divulges the details: Here is
x
BREAKING NEWS

"How the USA was set in motion by Rama's corruption", the former deputy cracks the strong statement and makes the sensational denunciation

"How the USA was set in motion by Rama's corruption", the former
x
BREAKING NEWS

Removal of cameras, expert Karamuço reveals the big mistake of the police: Wrong operation, here's what should have been done

Removal of cameras, expert Karamuço reveals the big mistake of the
x
BREAKING NEWS

"He was Vis Martinaj's close man"/ Artan Hoxha discloses the hard details of Ylli Brahim's assassination: the assassins blocked the camera waves

"He was Vis Martinaj's close man"/ Artan Hoxha discloses the hard
x
BREAKING NEWS

"McGonigal fooled everyone", Likometa reacts to the corruption of the former agent: There are attempts to smear Edi Rama in the USA

"McGonigal fooled everyone", Likometa reacts to the corruption of the
x
BREAKING NEWS

The analyst breaks down Basha's suspicious move: He is playing with Berisha's mind, at the moment...

The analyst breaks down Basha's suspicious move: He is playing with
x
BREAKING NEWS

Will Rama's gifts be confiscated by the FBI? The former MP divulges details from the investigation: Here is what is expected to happen

Will Rama's gifts be confiscated by the FBI? The former MP divulges details
x

Lifestyle

From love to work to money, the full horoscope for the month of December 2022 is published

From love to work to money, the full horoscope for the month of December 2022 is

LOVE

Aries

Love will suit this zodiac sign very well. He will feel happy with his partner and continue with his normal rhythm. Singles will remain single, as apart from the holidays they won't have much time to flirt and socialize. During the month of December, your social life will occupy only the period between Christmas and the 31st.

Taurus

Those born under this sign will have a partner with whom they can share a fantastic and spiritual love relationship, will have common goals and both will be well on their way to professional success. Sex life will be very passionate and singles can start a new romance, others will find this sign very attractive. Social life, according to the December 2022 Taurus horoscope, will be very entertaining.

Gemini

It will be a good month in love and a beautiful sentimental phase will start in December, as things will start to improve day by day with your partner. Especially in the last week of the year, the sign of Gemini will start to feel much better with its partner. Anyone who is in a love relationship will continue with this. However, for those who are single, this month will not be ideal for falling in love. This sign can feel very insecure and often change their minds and this can drive their partner crazy.

The crab

Dashuria do të jetë e shkëlqyer këtë muaj, sipas horoskopit të Gaforres Dhjetor 2022 , dhe do të jetë ndër gjërat më të rëndësishme të muajit . Shenja e Gaforres do ndihet shume e sigurt per veten dhe ndjenjat e tij dhe do mund te dominoje partnerin. Ai do të gëzohet shumë, por këshilla do të jetë të ecni ngadalë, pa shumë nxitim. Do të jetë mirë të mos premtoni atë që nuk jeni në gjendje të përmbushni, sepse të gjithë do të kthehen kundër jush.

Luani

Dashuria këtë muaj do të funksionojë shumë më mirë për këtë shenjë , e cila do të jetojë në harmoni me partnerin dhe do të ndihet e lirë dhe e relaksuar . Ai do të dëshirojë të bëni gjëra të reja në çift dhe mund të vendosni të kaloni Krishtlindjet ose Vitin e Ri në një vend tjetër.

Virgjëresha

Në dashuri do afrohet me partnerin dhe ky i fundit do i qëndrojë pranë dhe do i kalojë festat e lumtura në harmoni dhe lumturi. Gradualisht ai do të harmonizojë dhe balancojë marrëdhënien e tij.

Peshorja

Në dashuri gjërat do shkojnë shumë mirë . Kjo shenjë do ndihet shumë e pasionuar dhe jeta e tyre seksuale do jetë shumë aktive. Beqarët do ndihen të tërhequr nga personat me para dhe një pozicion të mirë profesional. Shenja e Peshores ka shumë të ngjarë që gjatë këtij muaji të presë vëmendje dhe dhurata nga kërkuesi i saj. Pasioni dhe paratë do të shkojnë krah për krah dhe Peshorja nuk do të jetë në gjendje të shkëputë njërën nga tjetra. Dashuria do të duhet të jetë e bollshme, e sofistikuar dhe pasionante.

Akrepi

Këtë muaj gjërat më të rëndësishme për këtë shenjë do të jenë paratë dhe dashuria . Paratë dhe dashuria do të shkojnë dorë për dore . Kjo shenjë do të ndihet veçanërisht e tërhequr nga paratë dhe njerëzit e pasur. Romancado të largohet nga jeta e dikujt, pasi do të kërkojë më shumë tërheqje seksuale, para dhe dashuri. Beqarët do mund të takojnë persona tërheqës për ta në takime biznesi, banka apo gjatë aktiviteteve sportive.

Shigjetari

Dashuria do i shkojë shumë mirë shenjës së Shigjetarit , i cili do transmetojë diçka te të tjerët dhe do ketë një magnetizëm që do t'i tërheqë të tjerët tek ai . Ajo do jetë shumë tërheqëse dhe beqarët nuk do kenë shumë probleme në lidhje me të tjerët dhe joshjen e tyre.

Bricjapi

Dashuria , këtë muaj, nuk do jetë ende një gjë shumë e rëndësishme, pasi kjo shenjë do të jetë shumë më e fokusuar në profesionin dhe punën si zakonisht gjatë vitit të maturimit. Kjo shenjë do ketë prioritetet e saj dhe dashuria nuk do jetë mes tyre. Ata që janë të martuar ose në një lidhje nuk do të përjetojnë as gëzime dhe as vështirësi. Ndoshta duhet të kujdeseni pak më shumë për partnerin që të mos ndihet vetëm.

Ujori

Në dashuri gjërat do shkojnë mirë. Ata që janë të martuar do ndihen të lumtur, por do duan të bëjnë aktivitete të ndryshme për të dalë nga rutina. Shenja e Ujorit do të ketë një dëshirë të veçantë për të udhëtuar, për të dalë dhe për të rinovuar jetën e tyre të dashurisë. Ai do të kërkojë që partneri të ndajë me të idealet, jetën shpirtërore dhe përvojat e tij. Beqarët mund të dashurohen me një mik të vjetër dhe të bëhen çift. Një kusht thelbësor për partnerin tuaj është të keni pranë një person shpirtëror, me të cilin mund të ndani jetën e tyre.

Peshqit

Gjërat në dashuri do të jenë të rregullta , edhe nëse nuk do të jetë gjëja më e mirë e muajit. Shumica prej çifteve do të bëjnë jetë të ndara, secili do të shkojë në rrugën e vet dhe kjo do t'i largojë nga partnerët.

FINANCAT

Dashi

Kjo shenja gjatë këtij muaji do të fitojë më shumë para dhe do të shpenzojë edhe më shumë seç duhet, por do të jetë optimist. Do të mund të keni një rritje page dhe kjo do të jetë dhurata më e mirë dhe shpërblim për mundin tuaj.

Demi

Financat nuk do të jenë zhgënjyese, edhe nëse do të ketë tendencë të shpenzoni  shumë para, pasi duhet marrë parasysh fakti që një pjesë e Buxheti në dispozicion do të shpenzohet për blerjen e dhuratave për festat e fundvitit.

Binjakët

Nga pikëpamja ekonomike, muaji do të ecë mirë dhe shenja e Binjakëve nuk do shqetësohet shumë për këtë, sepse do ketë flukse të forta parash që do t'i lejojnë të bëjë një jetë më të mirë dhe më të qetë.

Gaforrja

Ekonomikisht ky muaj do të jetë i shkëlqyer .Paratë do të hyjnë shumë lehtë dhe këtë vit dhe do t'iu lindë dëshira t'i shpenzoni së tepërmi: me familje, me aktivitete, duke përmbushur angazhimet e tyre të shumta, por nuk do t'ju japin asnjë mallkim.

Luani

Financat do të jenë të mira por duhet të jeni shumë të kujdesshëm, pasi mund t’i shpenzoni në dhurata shumë të shtrenjat. Prandaj, këshilla është të planifikoni mirë dhuratat dhe të llogarisni një buxhet që i përshtatet xhepave tuaj. Bërja e një liste të gjithçkaje që dëshironi të blini dhe respektimi i saj do të jetë mirë për të shmangur shpenzimet e tepërta.

Virgjëresha

Do të keni para të mjaftueshme për të shlyer borxhet, ose për të hapur një fond pensioni. Këtë fundvit do të shpenzoni më shumë se zakonisht për dhurata për familjen e tij. Do të bëni gjëra të çmendura dhe qëllimi do të jetë për t'i bërë të lumtur njerëzit tuaj më të rëndësishëm.

Peshorja

Jeta ekonomike do jetë e shkëlqyer . Ky do të jetë momenti kryesor i muajit. Partneri juaj mund të sugjerojë fillimin e një biznesi së bashku dhe kjo nuk do të ishte një ide e keqe. Edhe një mik mund të jetë duke menduar të fillojë një biznes me këtë shenjë. Do ta gjeni veten duke jetuar një moment në jetën tuaj që transmeton siguri dhe të gjithë do të mendojnë për balancën për paratë.

Akrepi

Paratë nuk do të jenë më problem dhe do të rrjedhin lehtësisht. Akrepi do të fitojë më shumë para nga puna e tij dhe do të ndihet shumë me fat. Idetë në lidhje me paratë dhe mënyrën e fitimit të tyre do të sqarohen dhe gjithçka do të jetë shumë më e lehtë. Paga mund të rritet gjatë javës së tretë të muajit dhe kjo do tu të ndiheni më të sigurt dhe të lumtur.

Shigjetari

Gjendja ekonomike do të përmirësohet në krahasim me muajin e kaluar . Nuk do të shpenzoni shumë para dhe kjo shenjë do të jetë më kursimtare dhe do të mendojë më shumë për të ardhmen.  Do të jeni në gjendje të relaksoheni dhe të bëni dhurata të këndshme për Krishtlindje, nuk do t'iu mungojnë paratë, por dëshira për të kursyer.

Bricjapi

Ekonomikisht do jeni shumë mirë dhe do ndiheni  të gëzuar , edhe nëse problemi i vërtetë është se do të shpenzoni më shumë seç duhet dhe më pas do të ndiheni fajtor. Këshilla është të shkurtoni disa shpenzime dhe të mendoni më mirë se si t'i shpenzoni paratë tuaja.

Ujori

Paratë gjatë këtij muaji do të hyjnë në një fazë të jashtëzakonshme . Prosperiteti do të fillojë, suksesi dhe flukset e parave do të vazhdojnë të vijnë dhe ju do të ndiheni shumë me fat dhe të lumtur. Këshilla është të mendoni me kujdes se si ti investoni ato.

Peshqit

Suksesi profesional do të sjellë me vete një rritje rroge . Me muajin dhjetor do të vijë edhe koha kur duhet të pastroni ekonominë tuaj. Këshilla është që të vendosni gjithçka në një llogari dhe për të shlyer të gjitha borxhet. Kjo shenjë mund të ketë gjithashtu shumë punë ose burime të shumta të ardhurash. Nëse keni ndërmend të investoni paratë tuaja, do të ishte mirë ta bëni këtë në një kompani të huaj, sepse mund të sjellë para.

PUNA

Dashi

Në punë, sipas horoskopit të dashit për muajin dhjetor 2022, kjo shenjë do të jetë e suksesshme . Çdo gjë që ai bën ose propozon do të jetë e suksesshme dhe e pranuar. Dashi do të ndihet shumë i sigurt në idetë e tij, projektet e tij dhe do të shohë shumë rezultate në gjithçka që bën.

Demi

Në punë do ia dalë shumë mirë , por do t'i duhet të përqendrohet shumë në profesionin e tij dhe t'i planifikojë mirë të gjitha projektet para se t'i nisë. Karriera do jetë gjëja më e rëndësishme për këtë shenjë gjatë muajit dhjetor, pasi ato i afrohen suksesit.

Binjakët

Në punë do ia dilni shumë mirë. Sipas horoskopit të Binjakëve dhjetor 2022, kjo shenjë e zodiakut do të ketë mundësinë të arrijë qëllimet e punës dhe të vendosen në biznesin e tyre. Që Binjakët ta bëjnë punën e tyre qendrën e jetës së tyre, do ia vlejë, sepse përfitimet që do të marrin dhe avancimi profesional që do të bëjnë do të jenë të mëdha. Ai do të jetë i zënë deri në mars të ardhshëm dhe do të jetë i suksesshëm në çdo biznes që do të ndërmarrë.

Gaforrja

Keni vite që keni sukses profesional dhe ka gjasa që kjo të jetë trqshëguar edhe tek fëmijët tuaj që ndoishta sot duan të punojnë krah jush. Do të vazhdoni ta shijoni punën tuaj, e cila në të njëjtën kohë do të jetë edhe jeta juaj, pa karrierë dhe punë, shenja e Gaforres ndihet e paplotësuar. Mund të vijnë mundësi të mira pune.

Luani

Në vendin e punës , sipas horoskopit të Luanit të dhjetorit 2022 , do të ketë disa ndryshime . Shenja e luanitai do të ulet të planifikojë ide të reja dhe t'i strukturojë ato paraprakisht, në mënyrë që situatat të mos e befasojnë.

Virgjëresha

Në punë do ia dalë shumë mirë, edhe nëse nuk do të jetë gjëja më e rëndësishme për të këtë muaj dhe nuk do të jeni të gatshëm t'i kushtoni më shumë kohë sesa duhet. Ky do të jetë një muaj në të cilin shenja e zodiakut të Virgjëreshës planifikon për të ardhmen , në të cilën do të vizatojë një kurs veprimi dhe disa synime për vitin e ardhshëm, por nuk do të jetë koha e duhur për të vepruar.

Peshorja

Në punë do ia dilni shumë mirë . Do të vazhdoni me ritmin tuaj normal, pa ndryshime apo shumë aktivitet për të bërë. Kjo do të jetë një nga gjërat më të rëndësishme në jetën e dikujt gjatë këtij muaji.

Akrepi

Në punë ai do i kryejë shumë mirë aktivitetet e tij , sipas horoskopit të akrepit për dhjetor 2022 . Kjo shenjë do të ndihet me fat dhe do të ndiejë nevojën për të nisur një biznes me partnerin. Këshilla është të shfrytëzoni këtë mundësi sepse gjërat mund të shkojnë mirë, pasi gjithçka që ai vendos të bëjë do të jetë e mirë për të. Do t’i duhet t’i besojë partnerit, pasi do mund ta ndihmojë financiarisht dhe profesionalisht.

Shigjetari

Në punë do ia dilni shumë mirë . Gjërat do t'i ecin në rrugën tuaj dhe do të jeni të etur për të bërë plane afatgjata. Dhjetori do të jetë një muaj i përsosur për të dalë me projekte të reja dhe për t'u kënaqur duke i realizuar ato.

Bricjapi

Do të bëheni një person më kërkues , më i organizuar dhe planifikues sesa keni qenë në dy vitet e fundit. Do të fokusoheni tërësisht në punën tuaj dhe planifikimin e përparimit tuaj në karrierë.

Ujori

Puna do të vazhdojë të ecë shumë mirë këtë muaj dhe promovimi juaj profesional do të jetë i pandalshëm. Ata që e kanë arritur tashmë qëllimin e tyre profesional do të ndihen të realizuar dhe ata që nuk e kanë arritur ende do të jenë në rrugën e tyre drejt arritjes së tij.

Peshqit

Kjo shenjë do të arrijë sukses dhe profesioni do të jetë gjëja më e rëndësishme e muajit.Situata e punësimit do të jetë e shkëlqyer , por mund të përmirësohet.

Shëndeti

Dashi

Shëndeti do jetë i mirë , por stresi dhe lodhja në punë do të jenë të mëdha. Kjo shenjë do të duhet të jetë shumë e kujdesshme, të flejë mirë dhe të pushojë sa më shumë .

Demi

Shëndeti do jetë më i mire krahasuar me muajin e mëparshëm, edhe nëse do të ketë momente që do të ndiheni keq. Pirja e çajrave bimor dhe dieta mes festave do të jenë të dobishme për degradimin e mëlçisë dhe pastrimin e trupit.

Binjakët

Shëndeti, do jetë i mirë, edhe pse kjo shenjë mund të ndihet paksa e lodhur përpara Krishtlindjeve. Energjia e tij nuk do të jetë aq e fortë sa duhet, por pas Krishtlindjeve do të filloni të ndiheni plotësisht të karikuar dhe në formë.

Gaforrja

Shëndeti do jetë normal , por duhet të kujdeseni më shumë për veten dhe të pushoni më shumë. Do të vijë një moment kur do të ndiheni aq i dobët sa do t'iu duhet të ndaloni dhe të bëni pushime.

Luani

Shëndeti do jetë më i mirë se muaji i kaluar. Kjo shenjë do të ndihet e inkurajuar dhe do të ketë qëllimin e mirë të ushqehet me një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar, të merret me sport dhe të mos punojë shumë. Për vete, kjo shenjë aspiron më të mirën dhe cilësinë e lartë të jetës.

Virgjëresha

Shëndeti, do jetë i mirë. Shenja e Zodiakut e Virgjëreshës do ndihet mirë, edhe nëse mendon pak për veten, nuk do të bëjë gjithçka që duhet për të përmbushur përgjegjësitë e tij dhe organizimin e festave.

Peshorja

Shëndeti këtë muaj do të jetë i mirë për të lindurit e shenjës së zodiakut të Peshores , pasi do të jenë në gjendje të marrin përsipër përgjegjësitë e tyre. Ata do të jenë në gjendje të gjejnë paqe dhe ekuilibër përmes meditimit shikimit të gjërave shumë më qartë se zakonisht. Ai do të shtypë emocionet e tij për hir të familjes dhe nuk do të ankohet. Ai nuk do të ndihet domosdoshmërisht shumë kërkues dhe nervoz.

Akrepi

Shëndeti , do jetë i shkëlqyer . Kjo shenjë do të gëzojë forcë, energji dhe ai do të kalojë shumë nga ditët e tij në palestër ose në fushën e tenisit ose futbollit. Do të ndjeni nevojën për të djersitur, për të qenë në formë dhe për t'u ndjerë tërheqës.

Shigjetari

You will be in good health, you will feel strong and vigorous compared to the previous months. If you feel comfortable within yourself and have confidence, you will appear more beautiful and stronger, as well as healthier to others.

Capricorn

But the Capricorn sign will have to pay special attention to holiday excesses.

Aquarius

This sign will feel strong and good. You will have no problems sleeping and recovering from the great wear and tear that your job causes you. Holidays will help you get away from the stress of work.

Pisces

Health will be very good and this sign will feel fit, strong and energetic. He will notice that no matter how hard he works, he will not get tired.