BREAKING NEWS

"He used my father's name to throw stones at Berisha", Erion Braçe gives a strong answer to Remzi Hoxha's son

"He used my father's name to throw stones at Berisha", Erion
x

Lifestyle

Horoscope prediction for today, discover the surprises that the stars have reserved for your sign

Horoscope prediction for today, discover the surprises that the stars have

DASHI

The moon can create some family issues for you, but do not overdo it. Slowly you will return to breathe, do not let yourself be overwhelmed by fatigue. Try to enjoy this Sunday with the people you love the most: it has been a busy week and you need to recover your body, even with a healthy diet.

DEMI

According to Paolo Fox's horoscope, you should not go too far with worries. You are often nervous: you have to learn to pack that side of your character that pushes you to fight with everyone, just because you did not get what you wanted. Remember commitments, especially work ones, otherwise there may be consequences.

Gemini

You are in perfect harmony with your partner. For some time your relationship had suffered a setback, but you are ready to get back on track. Judge your partner, break him up with some other tricks and avoid mistakes, at the moment they are not welcome. Work gives you some thoughts too, but leave it in the office for this Sunday.

crab

You will live a day full of good humor. Work does nothing but torment you, there is no good air around you, even because of some cut that puts everyone in a bad mood. But you do not want to know anything, this weekend: you have big projects in progress.

LION

Forget the problems, tomorrow the only rule is to have fun. Do not let daily anxieties damage your goodwill, drag your partner on an adventure that guarantees a smile, you need in this dark period. Work can wait.

Virgo

Duhet të mësoni të lini problemet tuaja, t’i kaloni pas shpine, përndryshe do të jeni gjithmonë viktimë. Dashuria të ka përshëndetur, ata që u është dashur të ndërpresin një histori sentimentale, po vuajnë shumë por hidhërimi do të kalojë dhe do t’u japë rrugë aventurave të reja, pushtimeve, madje edhe yjeve që duan të të shoqërojnë drejt një rruge më të lumtur.

PESHORJA

Puna ju garanton kënaqësi të madhe, që gjatë gjithë vitit e keni pritur. Mos lejoni që ziliqarët të vënë gojë në sukseset tuaja, kushdo që thotë se është kundër shpërblimeve tuaja flet vetëm për xhelozi. Injoroni thashethemet dhe madje edhe të afërmit që ju nxisin të rishikoni disa vendime. Ju duhet të jeni arkitektët e vetëm të fatit tuaj.

AKREPI

Kjo nuk është një kohë rozë për disa prej jush që  keni idenë e një ndryshimi. Në përgjithësi, nuk keni probleme të kaloni nga një këpucë në tjetrën, por në këtë rrethanë jeni mjaft i shtrënguar, mbase nga frika e dështimit. Lëreni veten të ndihmohet nga të dashurit tuaj, ata do të dinë se si t’ju gëzojnë.

SHIGJETARI

Keni një mundësi të shkëlqyeshme për të rimbushur bateritë tuaja. Ka diçka që nuk shkon me punën, por ju preferuat të injoroni sinjalet e mjegullta dhe tani e gjeni veten në një pozicion tjetër. Kjo e diele e pushimit do t’ju lejojë të analizoni plotësisht gabimet tuaja.

BRICJAPI

Më 18 Tetor 2020 duhet të jeni të kujdesshëm, sepse mund të humbni ekuilibrin që keni ndërtuar në javët e fundit dhe ta gjeni veten saktësisht në pikën ku filloi gjithçka, me asgjë brenda xhepit.  Zgjedhjet që do të bëni gjatë kësaj kohe do të jenë të rëndësishme për të ardhmen tuaj, kështu që kini kujdes.

UJORI

Ndjeni një tension të lehtë sentimental: kush gaboi? E kush duhet të kërkojë falje? Ju nuk keni pse t’i bëni vetes këto pyetje kur jeni në një lidhje, krenaria ndahet dhe nuk bashkohet, dhe nëse keni ndërmend të vazhdoni të jeni së bashku, duhet ta kuptoni atë sa më shpejt të jetë e mundur. Mirë është të diskutoni mbi mendimet tuaja, por mos u ngjitni aq marrëzisht për të arsyetuar.

PESHQIT

On October 18, 2020, the doors are open for new opportunities. This Sunday will leave you at the mercy of some doubts, think carefully about what to do and get ready for Monday which will be very rigid. You have a schedule to follow and delays are not allowed. Allow yourself time to spend with your partner and family, whom you have long neglected.