BREAKING NEWS

Ministry of Health informs on the epidemiological situation in the country: One victim in the last 24 hours, here are how many infections have been registered

Ministry of Health informs on the epidemiological situation in the country: One
x
BREAKING NEWS

"Rama's private plane", Basha publishes the photo and reveals the dizzying price it costs

"Rama's private plane", Basha publishes the photo and reveals
x
BREAKING NEWS

He punches the policemen of "Shqiponjave" without mercy / The son of the well-known Albanian humorist is arrested. The event unfolds

He punches the policemen of "Shqiponjave" without mercy / The son of
x
BREAKING NEWS

New KED members elected for 2022, Ambassador Yuri Kim reacts and gives a strong message

New KED members elected for 2022, Ambassador Yuri Kim reacts and gives a strong
x
BREAKING NEWS

Expected cyclone? It is coming from the north! Map, all the cities that will face massive rainfall and lightning over the weekend. Here is when the worst is expected

Expected cyclone? It is coming from the north! Map, all the cities that will
x
BREAKING NEWS

Sad news! He fought for a month with the dangerous virus, the director of this gymnasium in Albania dies (NAME)

Sad news! He fought for a month with the dangerous virus, the director of this
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha prepares for riots, mobilizes his people to start protests after December 11, rallies in front of the Prime Minister and the PD headquarters

Sali Berisha prepares for riots, mobilizes his people to start protests after
x
BREAKING NEWS

Berisha receives bad signals, the prosecution under pressure from the Americans for his arrest, the embassy duo pays a flash visit to the PD headquarters

Berisha receives bad signals, the prosecution under pressure from the Americans
x

Lifestyle

Discover the devilish sides of every horoscope sign

Discover the devilish sides of every horoscope sign

That Leo is proud, Sensitive Crab and Possessive Taurus is written in stars.
While here is written the dark side of every horoscope sign by British astrology Stella Hyde. She explains that horoscope signs also have their downsides. For example you know that Taurus' favorite sin is greed and that they are born to be real estate tycoons. Or that the favorite sin of fish is envy and that they are born to become dictators and drug lords. Learn the dark side of your sign.
Aries

Unbaked!

The most impulsive sign of the horoscope, Aries, is so impulsive that it fails to do anything without once thinking well. If he gives her the brain, he will do it even if he later repents!
Adolescents of this sign are always anxious, capricious and seek to exercise great authority. They seek to win at all costs when it comes to competition.

Their favorite sin is anger.

They were born to become explorers and firefighters

Taurus

Hell like hell!
A Taurus is always right. It's almost annoying how right he is. We have the word, Demi thinks.

Taurus will insist for hours, months, years on an idea even when he is not right, and there is nothing more tedious than that. A Taurus will not know how much energy he expends: he will only prove that his idea is right and he will succeed. Not that he ever put himself in doubt.

On the one hand they are safe, solid and reliable. But translated on the other side of the zodiac, it means boring, obsessed with money and without imagination. The word Change and Adaptation are not part of Taurus vocabulary.
The preferred sin is greed.

They were born to be real estate tycoons.

Gemini

Arrogant!

Me aq shumë personalitete sa ka një njeri i shenjës së Binjakëve, do të zgjedhë pikërisht më të keqin për t’ua shfaqur të tjerëve: arrogantin!

Binjakët kanë interes për shumë fusha, por nuk i përkushtohen dot vetëm njërës. Ndaj, shpesh mendojnë se i dinë të gjitha dhe priren të jenë mburravecë. Shtoji kësaj faktin që ndonjëherë thjesht nuk janë aty për të të ndihmuar.

Pas njeriut të sinqertë fshihet një manipulator dinak apo një llogaritës situatash, i aftë të identifikojë dobësitë e të tjerëve dhe pastaj ta shfrytëzojë për avantazhin e tij. Përjetësisht të pakënaqur, dhe të papërgjegjshëm për krizat që përjetojnë.

Mëkati i preferuar: Të marrin gjithnjë më shumë se i takon.

Të lindur për të qenë agjentë zyrash komunikimi.
Gaforrja

Acarues deri në luajtje mendsh!

Gaforrja e ndjeshme, qaramane, mund të preket shpejt për çdo gjë të mundshme dhe ty thjesht të vjen në majë të hundës duke e mbajtur afër. Ka gjithmonë diçka për t’u ankuar, për të mos u kënaqur me të tjerët, se fajin vetes s’ia vë kurrë.Kjo shenjë egoiste e qelbur thjesht nuk i kapërcen dot gjërat që ti mund t’ia thuash edhe me shaka. Më vjen keq Gaforre, por s’na plas fare nëse të bëmë për të qarë.

Të zemëruar, të ndjeshëm, nuk besojnë te asnjë dhe te asgjë, qahen për çdo gjë.

Mëkati i tyre i preferuar është dembelizmi.

Janë të lindur për t’u bërë drejtorë.Luani

I çmendur për vëmendje!

Kjo shenjë histerike e shikon veten në qendër të botës edhe kur nuk është. Mund të ketë sharm, dinjitet e të gjitha këto gjëra të një “mbreti xhungle”, por kur fillojnë të të tregojnë vendin se kush është Luani e kush është macja, bëhen patetikë. Nëse nuk u kushton rëndësi, thjesht s’të duan afër.

Përveç krenarisë tipike që ka një mbret, janë dhe arrogantë, intolerantë, egoistë dhe kanë nevojë të ndjehen të dashur nga kushdo. Presin që bota të rrotullohet rreth tyre, dhe janë më shumë për krijimin e aleancave se sa shoqërisë së vërtetë.

Mëkati i preferuar është krenaria.

Janë të lindur për të qenë mbretër.

Virgjëresha

Gjykuese e ndyrë!

Mund të mos e japë veten, por një Virgjëreshë po të mat nga këmbët tek koka. Perfeksioniste siç është, një Virgjëreshë ka standarte të larta, tepër të larta edhe për veten e vet. Edhe pse shpesh janë të sjellshëm dhe kanë sjellje “të përsosur” në shoqëri, shpirti u kalbet nga aq shumë gjykime sa bëjnë gjithë kohës.
Pesimistë dhe të kapur shumë pas detajeve në çdo gjë që ndodh rreth tyre. Kanë një bindje absolute që nuk e kanë kurrë gabim, madje dhe po e dinë që janë gabim, vështirë se e pranojnë.

Mëkati i preferuar është kotësia.

Të lindur për të qenë kontabilistë mjeko-ligjorë.

Peshorja

Lëpirëse!

Peshorja thjesht nuk e prish dot me kënd. Përpiqet gjithë kohës të ruajë barazpeshat dhe nuk e thotë kurrë mendimin e vet të vërtetë për dikë, madje nuk ia thotë as vetes. Duket shpesh sikur shkon nga të fryjë era, sepse një Peshore thjesht nuk do ta ketë inat askush. Bah.

E kanë të vështirë të marrin një vendim dhe të gjejnë një rrugë të mesme në çdo gjë. Ndonjëherë djallëzorë dhe shpeshherë të ndryshueshëm, kapriçozë dhe kundërshtues.

Mëkati i preferuar është lakmia dhe përtacia.

Të lindur për të qenë ekspertë të modës dhe ekspertë komunikimi.

Akrepi
Manipulues!

Akrepi ka shumë gjëra për të thënë në këtë aspekt, por fakti që është më manipuluesi i horoskopit është ndoshta më e tmerrshmja që ka kjo shenjë djallëzore. I sjellin të tjerët si të duan dhe sikur të mos mjaftonte, nëse largohesh nga gjiri i tyre helmues janë hakmarrës si… epo, hakmarrës si një Akrep. Zot na ruaj nga mllefi i tyre.

Vështirë se mund të gjendet një fjalë e përshtatshme për të përcaktuar anën e errët të një Akrepi, por një ndër to është se janë të korruptuar.

Mëkati i preferuar i tyre është lakmia për pushtet, para, status social, dëshirë për hakmarrje.

Të lindur për të qenë agjentë sekretë ose analistë ekonomikë.

Shigjetari

Presh në dorë!

Një Shigjetar mund të jetë njeri i hapur me të tjerët, por ka prirjen të hapet brinjësh! Përveçse i duket se ka të drejtë gjithmonë, nuk është se përgatitet aq sa duhet për temën që diskuton dhe nuk është aspak njeriu i duhur për të dhënë mend.

Vulgarë, posesivë, gojëndyrë e impulsivë që nuk ndalen para asgjëje. Janë një brez me fat lojtarësh kumarxhinj.

Mëkati i preferuar është vjedhja dhe lakmia për ata që janë dominues.

Të lindur për të qenë mercenarë dhe politikanë.
Bricjapi

Interesaxhi!

Ky karrierist i horoskopit nuk do t’ia dijë aspak çfarë duhet të bëjë që të shkojë aty ku do. Shpesh arrogant, kokëfortë edhe kur dukshëm nuk ka të drejtë, një Bricjap është gati t’i bjerë murit me kokë thjesht sepse ia ka thënë truri, por mund të të marrë edhe ty me vete. Bricjapi joshet nga njerëzit e veçantë, por nëse e bezdis sadopak në planet e tij, do bëjë gjithçka që të të zhdukë.

Kopracë, meskinë dhe të këqinj, nuk falin asgjë dhe kanë një durim mendor deri në kokëfortësi sa vështirë të binde për diçka, tepër ambiciozë dhe që bëjnë gjithçka për të ruajtur statusin e tyre të lartë social.

Mëkati i preferuar është lakmia.

Janë të lindur për të qenë ekspertë politikë.
Ujori

Shkurt dhe qartë, një person me sjellje jo të qendrueshme

Vërtet është shenjë që mbahet për mençurinë dhe logjikën e fortë, por kjo e bën një Ujor të jetë gjykues sa s’ua merr mendja. Ka gjithmonë diçka për të thënë për këdo dhe i duket vetja më i miri i të mirëve. Është kritik i tmerrshëm i njerëzve që i rrinë afër, sa të bëhet ferr.


Duke qenë kaq arrogant, mund të kthehet në një qenie të urryeshme. Askush s’mund ta durojë dikë që vetëm ankohet për injorancën e të gjithëve!

Vëzhgues të painteresuar të gjendjes njerëzore, të paaftë për të reaguar me spontanitet, antipatikë dhe manipulues të aftë për të fshehur anët e tyre të errëta.

Mëkati i preferuar janë përtacia dhe krenaria.

Të lindur për të qenë shkencëtarë.

Peshqit

Njeri pa shtyllë kurrizore!

Do you mean the expression: "Do not become a fish"? Well, Pisces are born that way. They have no orientation within themselves and go where the current leads them. As dreamy and creative as they are, they are also weak in front of others. Better a poor horse than no horse at all.
Good connoisseurs of manipulative art, irrational jealousy and find it hard to see one above them. Always smart to turn things around in their favor and always like to get out of a difficult situation unscathed.

The preferred sin is envy.

They are born to become dictators and drug lords.