BREAKING NEWS

Faced for the first time with critical voices against him, 2 important movements of Lulzim Basha are revealed today

Faced for the first time with critical voices against him, 2 important movements
x

Opinion / Editorial

Yes this was the game ... more villain!

Yes this was the game ... more villain!

- (Alleged interview of Kusur Madhi with Sali Berisha) -

To be honest, I did not want to go and interview Sala, especially since I know that in such cases, ie on the eve of elections, such interviews are misunderstood and sometimes, they take part in a campaign organized by the press in favor of any political entity. But when the Editor-in-Chief told me that he had nothing to do with press polls, but simply with a statement by Sali, that anti-communist blood was circulating in his veins and as a result of this blood type, he did not need to be vaccinated, then I calmed down somewhat, why not even become curious. I became curious about how it is possible that the "doctor" has discovered a new blood type, that even his world-famous ancestors and especially Karl Landsteiner,

This time I only took my cell phone with me to record conversations, avoiding both the pen and the tent. At the entrance of SHQUP I presented myself to the guard, but to my surprise I was told that Sala had gone to get the vaccine at the health center. I immediately rushed there, but as soon as I arrived I was told that the former chairman, former deputy minister, former president and former MP; In February, "Ishi Berisha" had completed the vaccination and left in an unknown direction. I knew this and I guessed that such "Vipa" and if they did not carry a bulletproof vest never show the itinerary of the movement ... that Allah protect us from the evil clock !! Although at the moment I was angry, based on the idea that he could not stay without working despite how he does things, I resumed where I came from. And I was not wrong. The SHQUP guard told me that Saliu is in the office. I do not know who informed him about the interview, because I noticed that they did not remove any obstacles from me. For a few minutes I came face to face with him, of course he in a mesh seat filled with sponge, a little higher than the others, which meant that he and his office, had to be the most visible and others in front of or on its side appear more diminished. Although he was in a bad mood, when he noticed that I was the one who had interviewed him and once again he was more gloomy than normal, taking the same pictures as we saw in the debates and parliamentary cries from opposition positions. Anyway, without prejudice, I started the conversation by asking him directly: Mr. Sali - I am "Kusur Madhi" and you know, because I interviewed you one more time, but on this occasion I would like to know,

- Ore Kusur, ti mue m’thirr si me të dasht vet, se kjo asht më n’dorën tande, por me thënë të drejtën, unë kryetar kam qenë e kryetar, jam President dhe i parë i vendit kam pas qenë dhe po i pari jam. Pooo-poo! Ta them uneeee, se dasht’me dijt tina edhe Rama, m’ka dasht me më poshëtrue, por i kanë ranë tana krejt mbi kryet e vet. Pse të mos mendon tin, se kryetar i vërtetë ke PD-ja e jonë është Luli? Po qe se e ke mejtue kështu, po ta them un’ se ke gabue e je tuj ba të njëjtin gabim që ban Rama. Ai, jo se nuk e di, por e ban qëllimisht që nuk ma përmend mue emrin sepse ai asht nji derr karrieristi, për mos me thanë më super karreristi n’tanë Ballkanin. Pse si mendon ti.... apo mos je tuj mendu se Rama e bani kot propozimin për “Minishengenin Ballkanik”? Sigurisht që jo! Ai i ka qejf e fort për zemër ato me “mini”. Rama është i djallëzuer! Po po ta them unë Sali Berisha. Jo jo...po,po, të lutem shumë, ja pse si mendon ti, kot e mori dikur vendimin ai, me na i heq portretet ne prej muri? A e din ti si ai “doç-doçi e doç komunisti” na kish ironizue mue e Metën, tuj thanë se Sala dhe Meta, nuk e kanë vendin tatje, dmth të jenë të varur te muri?! Ja pra kështu ky drogmen që tymos natë e ditë si oxhak anije, guxon e me heq mue e Lilin prej murit. E hoqën vërtet dhe Franc Jozefin, nji at’ perandorin e Austro-Hungarisë prej murit më 1916, por e hoqën se ai vdiq dhe pati një vdekje natyrale edhe pse ishte në fillesat e gripit spanjoll, e jo si e pat shtrembru historinë Shvejku se gjasme e patën dhi mizat në portret. Pra, du me thanë ty dhe gjithë shqiptarëve, se unë kam qenë e jam i pari i këtij vendi. Pra, me e përmbledh ktena me dy fjalë, fasada është e ka për me ngel Luli, po po veç Sali Berisha është muri, është muri që s’lun prej vendit të vet. A e kuptove ti kusar apo jo?

- Më quajnë Kusur zoti Sali, veçse unë di se komunist kini qenë ju,teksa Rama në atë kohë ka pas qenë i vogël e luante me kaçole!

A e shef pra...jo jo..po po, une nji fjalë ta thashë pa dashje, se u kam ngatërrue, po ata që ma thonë me dashje tanë kohës se jam kriminel e vrasës, se jam antishqiptar e spiun, se jam i aferave me Faslliun dhe Mediun, se kam vra Azemin, Rremzi Hoxhën e Trebickën, se kam vra sa kam dasht e kam djeg Vlonën, se kam hedh Veriun- kundër Jugut, se kam bashkëpunue me Millosheviçin kundër Kosovës e krejt të këqijat sa gjasme ia kam kalue dhe Esatit të Toptanajve madje dhe vetë Zogut të parë? E shef pra, si u ke hedhë përpjetë boll me nji fjalë që nuk të takon? Po mua që s’kanë lenë gjë pa m’thanë?! Po unë duroj or Kusur duroj, por jam si susta që mblidhem mblidhem veç në fund kur lëshohem e di vetë dhe besoj e kupton se ç’ndodh.

- Gjithsesi z.Sali, unë nuk kam ardhur për këtë problem, por më ka dërguar redaksia për një kontradiksion në deklaratën tuaj, se diku ju jeni shprehur se qenkeni kundër vaksinimit të popullatës me “AstraZeneca”, teksa kini qenë ndër të parët dhe vrapuat për t’u vaksinuar. Këtë ju nuk duhet të ma mohoni, ngaqë sapo ma konfirmuan ata të qendrës shëndetësore, se kishit qenë atje e patët bërë dhe vaksinën, madje ishit larguar dhe qetë - qetë si një qytetar i zakonshëm.

Ju gazetarët o jini të gjithë budallenj, o shumica e juj u ka rrëzu prej shkallëve Edi Rama dhe kini marrë goditje, duke ju shkatue hematoma të pakurueshme në tru. Po a nuk e kupton or qyqar, se Rama don me ba propagandë elektorale me vaksinën, me krijue imazhin se i dhimbset çdo shqiptar dhe për kët qëllim do me vaksinue tanë popullatën me çdo kusht edhe sikur ampulat të kenë brenda doza me shurrë gomari? A e kupton or i mjerë, se ai kërkon me jua u ngulë të gjithëve?! Po po... jo jo të lutem shumë, po a e din ti Kusur se kusuret, ke për me i heq ti i pari, bashkë me popullin, sepse ky bir komunisti don e kërkon me çdo kusht, me i tregue Europës se... ja ne e përfunduem të parët vaksinimin e popullatës?! Pastaj, duhet me e kuptue nji herë e përgjithmonë, se ska më mirë se sa të mos futësh trupa e anti trupa të huaj në organizëm. Ju nuk e kuptoni, se sa e dëmshme është kjo gjë për fizikun e njeriut. Do thush ti, se përse shkova unë i pari? Pooo pooo, kam shkue me vullnet të plotë e nuk më ka imponu kurrëkush. Veçse edhe unë e pata një qëllim. Ja t’pys unë ty: A ka burrë nanet me imponue Sali Berishën? Tash le ta marrë vesh e tanë bota se Sali Berisha, kët vaksinë e ka bërë me qëllim të caktum po po me qëllim. Një arsye tjetër është se “AstraZeneca” do të thotë Ylli Zeneka. Po Sali Berisha ishte ai i pari me gjak anti komunisti, që hoqi yllin nga flamuri e tash si thu ti, a ka bythë kjo që po ky Salë me lëpi atë që hodhi për toket?! Nji arsye tejet madhore me thënë të drejtën që shkova me ba vaksinën është dhe fakti tjetër se Rama kish hap llaf se Saliut i bën efekt vetëm vaksina anti“Human rabies” ose neuropathogenesis. E di ti se ç’don me thanë kjo or kusure madh? Kjo do të thotë se unë jam tërbue prej ndonji kafshe dhe duhet me ba kët vaksinë dhe jo “Anti kovid”. Shkurt e pranoj se kam dhanë nji deklaratë të tillë, veç kur vrejta se ai më ironizoi keq shkova prej inatit me e ba vaksinën, por dhe për me bind elektoratin tem se nuk jam i tërbum. E pranoj se kam për me shkue edhe drejt vdekjes, por më mirë le të bëhem unë martiri i parë i demaskimit të aferave të këtij njeriu, i cili herë vesh tumane e herë çitjane. Tumanet nuk i ka vesh as aleati im Dash Shehi, që asht den baba den katundar tirans e po na i vesh ky që vetëm 70 vjet ka që banon në Tiranë. Hajde se deri diku dhe mund të pranohet, po çitjanet ç’pati që ia mori Gramoz Ruçit? Dëgjomë mue, lëre se ç’thonë se gjasme ia pat dhanë Spiropali çitjanet e gjyshes. Nuk janë të vërteta pooo- poo e di unë kët gjë, se m’kanë informue mirë, kanë qenë çitjanet e Ruçit kur ju ngjit Salarisë përpjetë me mushka. Ja pra të tillë burra ka PS. A bëhet tjetri “dele-dash” tuj humbë dhe traditat e labit. E pe se çfarë u pat punue Rama atij e disa të tjerëve që i la nga fundi i listave?! Për mua mirë jua u ka pas ba, se ata nuk e njohin mirë Ramën! Do thush ti, se dhe mua më kanë spostue ata të partisë time. Kjo është e vërtetë si drita e diellit, por dije se partia ime e ka ba për konsum publik, se mue dhe n’fund të listës me më çue, dal i pari dhe kët’ e din fort mirë çdo shqiptar në çdo pikë të globit. Po se mos vetëm shqiptarët e kanë dijtun se Sali Berisha ka qenë e ngelet i pari i vendit? Edhe vetë Yuria (me këtë rast qesh sepse e shqipton “juria”), pra dhe vetë ajo Yuri Kim dhe ai “Luigji i 21” i Evropës, ai surrat Soreka nuk kanë se ç’të më bëjnë, se unë përsëri kam për me u zgjedh deputet dhe po ta deklaroj, se nëse na kena me i fitu zgjedhjet, këtu do jena po nuk ishte vetë Rama të më propozojë mue për President Republike, bile dëgjomë me kujdes ti Kusur dhe ketë jepua të gjithë organeve të shtypit se... edhe PS-ja me ba vaki të fitojë zgjedhjet, ke për me e pa vetë kur ti turren Ramës në pozitë apo dhe opozitë me mikrofona në duar e ti thoni: Zoti Rama, Ju ishit ai që kini deklaruar se plakut Sali tashmë i duhet dhënë një pension e të pleqërojë i qetë. Sigurisht ai ka me e këput ndonjë batutë nga ato të vetat, por unë e di dhe po qe se vjen të më intervistosh përsëri ti, do të të them “Po kjo ishte loja more zuzar” dhe hajt tash më dil prej zyret se jam nën efektin e vaksinës! Dhe unë “Kusur Madhi” dola duke menduar: Po sikur me të vërtetë të ngjasë kështu?