BREAKING NEWS

The long-awaited news! UK approves 'Pfizer-BioNTech' vaccine for use (This is where mass distribution begins)

The long-awaited news! UK approves 'Pfizer-BioNTech' vaccine for use
x

Rajoni

Lëkundjet e tërmetit 5.2 ballë, shikoni momentet drithëruese brenda kishës në Greqi (VIDEO)

Lëkundjet e tërmetit 5.2 ballë, shikoni momentet drithëruese

Një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur në jug të gadishullit e Greqisë, Mt. Athos, por një video brenda kishës tregon se si lëkundet çdo gjë brenda saj.

Instituti Gjeodinamik i Athinës tha se tërmeti ndodhi këtë mëngjes dhe ishte më qendër 23 kilometra larg Malit Athos në një thellësi prej 17.5 kilometra. Ky është i fundit në një seri tërmetesh në zonë që nga e diela në mëngjes.

Në kishën në Karyes, shihet se gjithçka lëkundet nga tërmeti i fortë me magnitudë 5.2 të shkallës Rihter.