BREAKING NEWS

The apartment in Gjirokastra was engulfed in flames, killing a minor

The apartment in Gjirokastra was engulfed in flames, killing a minor
x
BREAKING NEWS

Dressed in red and black, the US ambassador gives the STRONG message from Vlora: Nothing can stop us

Dressed in red and black, the US ambassador gives the STRONG message from Vlora:
x
BREAKING NEWS

"Finally", Spartak Ngjela comes out with the message, warns of the long-awaited moment by Albanians: It is time that demands moral retribution to everyone who ...

"Finally", Spartak Ngjela comes out with the message, warns of the
x
BREAKING NEWS

"I was there too", Kreshnik Spahiu publishes exciting images and gives a STRONG message

"I was there too", Kreshnik Spahiu publishes exciting images and gives
x
BREAKING NEWS

Accident in Rinas / The patient who was being transported to Tirana lost his life, the Police reacted

Accident in Rinas / The patient who was being transported to Tirana lost his
x
BREAKING NEWS

"I saw them with my own eyes" / Former well-known ambassador detonated the 'bomb' for the President: Here is how Ilir Meta stole money with sacks when he was prime minister!

"I saw them with my own eyes" / Former well-known ambassador detonated
x
BREAKING NEWS

Accident with Berisha escort / The event takes another turn, security cameras shoot down the bodyguard and reveal the truth, light is shed on what happened in the late hours

Accident with Berisha escort / The event takes another turn, security cameras
x
BREAKING NEWS

After the fire broke out in Covid 3 hospital, Manastirliu immediately arrived at the scene

After the fire broke out in Covid 3 hospital, Manastirliu immediately arrived at
x

Shëndeti

Thoroughly cleanses blood vessels and saves you from problems with hemorrhoids, anemia and sinusitis, this is the cure with incredible healing effects for many diseases

Thoroughly cleanses blood vessels and saves you from problems with hemorrhoids,

Unity is strength! This is an expression that also finds a place in the kitchen, especially in the case of garlic with lemon.

The following cure with lemon and garlic can cleanse the body and prevent diseases.

Cure values ??with garlic and lemon

Lemon and garlic cure is effective in eliminating fat deposits in the body.

These ingredients lower bad cholesterol and lower the number of triglycerides in the blood.

Lemon and garlic prevent thrombosis and lower blood pressure.

Together they improve the functions of the liver and its ability to cleanse the blood.

Moreover, lemons with garlic improve kidney function and blood circulation.

The immune system is stronger while garlic and lemon prevent free radicals.

Cells are more protected and vibrant thanks to the antioxidants found in lemon and garlic.

Lemon Garlic Cure should be used in the following cases:

Cleansing cure is recommended to prevent diseases or to cleanse the body.

It should be used once a year.

This cure is very useful if you suffer from the following problems:

Overweight

Ischemia

Synositis

Respiratory diseases

Headaches

Arthritis

Rheumatism

Gastritis

tumors

Problems with sight and hearing

Anemia

Ingredients:

For the cure with lemon and garlic you need:

4 lemons

4 cloves garlic

3 liters of warm boiled water

Choose organic lemons to use citrus with all skin clean and free of pesticides.

Preparation:

Peel a squash, grate it and squeeze the juice.

Lajini limonët me ujë të bollshëm dhe prijini në copa të vogla

Hidhini në një enë me ujë të ngrohtë të zier paraprakisht, dhe të gjithë masën ndajeni në kavanozë qelqi.

Mbyllini kapakët dhe futini në frigorifer për tre ditë.

Më pas kullojeni lëngun dhe futeni sërish nëpër kavanozë në frigorifer.

Si ta konsumoni

Në ditët e para duhet të merrni nga një lugë gjelle, gjysmë ore përpara çdo vakti.

Nëse nuk vini re ndonjë efekt anësor atëherë duhet ta rrisni dozën në dy lugë e më shumë deri sa të arrini të konsumoni 50 ml tre herë në ditë.

Kjo kurë duhet të zgjasë për 40 ditë.

Kjo kurë është pastruese dhe në ditët e para mund të përballeni me simptoma si sekrecione ose dhimbje koke.

Këto simptoma janë normale sepse tregojnë se trupi po largon toksinat.

Ju sugjerojmë që çdo kurë ose trajtim, natyral ose jo të ndërmerret duke u shoqëruar me mbikëqyrjen e mjekut.

This suggestion is essential if you suffer from the above ailments or are taking specific medications.