BREAKING NEWS

Will Rudina Hajdari run for the head of the DP? The former MP is surprised by the answer

Will Rudina Hajdari run for the head of the DP? The former MP is surprised by
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu makes the scary warning: If the US and the EU withdraw, Kosovo's sovereignty...

Kreshnik Spahiu makes the scary warning: If the US and the EU withdraw,
x
BREAKING NEWS

Tensions in the North of Kosovo/ Democratic MP raises the alarm and explodes the 'bombshell' statement: Russian agents in Nis are being provided with Serbian diplomatic passports

Tensions in the North of Kosovo/ Democratic MP raises the alarm and explodes the
x
BREAKING NEWS

"We have a division between the position and the Albanian opposition"/ Kreshnik Spahiu reveals the strong behind-the-scenes: This is why Rama has chosen Turkey as a partner, while Berisha has Greece?

"We have a division between the position and the Albanian opposition"/
x
BREAKING NEWS

He punched Sali Berisha in the December 6 protest, the expert report on Gerti Shehu ends, here is the unexpected request of the Prosecutor's Office

He punched Sali Berisha in the December 6 protest, the expert report on Gerti
x
BREAKING NEWS

A fight breaks out in Vlora, a 64-year-old man is injured with a knife, the police clarify the details

A fight breaks out in Vlora, a 64-year-old man is injured with a knife, the
x
BREAKING NEWS

What is expected to happen on Monday? The security expert explains the scenario for the North of Kosovo

What is expected to happen on Monday? The security expert explains the scenario
x
BREAKING NEWS

Ready for assassination? He was walking armed on the coast of Borshi, the 38-year-old suffered badly

Ready for assassination? He was walking armed on the coast of Borshi, the
x

Sport

The double-headed eagle in the foreground, the AFL presents the new jerseys of the National Team (PHOTO)

Innovative style and graphics, combined with important symbols of the history and tradition of eagles.

The AFL and Macron have revealed the new jerseys that will accompany the Albanian National Team in the journey of the European qualifiers "Germany 2024".

The premiere is scheduled for Monday, March 27, 2023. The day Sylvinho's side face Poland in the first qualifying match of Group E, which will be broadcast on SuperSport.

The first jersey

The double-headed eagle in the foreground, the AFL presents the new jerseys of

Shqiponja dykrenore, që përfaqëson identitetin e një populli, guximin dhe vlerat e tij, është motivi grafik dominues në fanellat e reja të Kombëtares. Uniformat janë realizuar tërësisht nga “Eco Fabric”. Një material i përbërë 100% me plastikë të riciklueshme, duke konfirmuar filozofinë e gjelbër të FSHF-së dhe Macron.

Fanella e parë për ndeshjet në shtëpi, është me ngjyrë të kuqe. Jakë polo të zezë dhe mbyllje me tre kopsa. Skajet e mëngëve dhe një shirit vertikal anash janë gjithashtu me ngjyrë të zezë. Pjesa e pasme e qafës është e personalizuar me logon e FSHF-së. Dhe logon Macron ku shkruhet “Designed in Bologna”. Për të vërtetuar dhe nxjerrë në pah se si çdo veshje është konceptuar, dizajnuar dhe zhvilluar në selinë qendrore të kompanisë.

The double-headed eagle in the foreground, the AFL presents the new jerseys of

Në pjesën e përparme dhe te supet, fanellat karakterizohen nga një grafikë gjeometrike. Brenda së cilës bie në sy dizajni i shqiponjës dykrenore. Në anën e djathtë të gjoksit: e stampuar me material silikon logoja e Macron. Në të majtë logoja e Federatës Shqiptare të Futbollit. Në pjesën e pasme të qafës, në kornizën e jashtme, është qëndisur “ALBANIA” në ngjyrë të bardhë.

Në pjesën e poshtme të fanellës ka një shirit të brendshëm të personalizuar me mbishkrimin e përsëritur “Ti Shqipëri, më jep nder”. Një fjali kjo e kthyer në moton e Shqipërisë, e marrë nga poezia e Naim Frashërit. Uniforma e parë plotësohet nga pantallona të shkurtra të zeza dhe geta të zeza me një vijë të kuqe e të hollë në skajin e sipërm.

The double-headed eagle in the foreground, the AFL presents the new jerseys of

Fanella e dytë për ndeshjet në transfertë është me ngjyrë të bardhë, me jakë polo të zezë me vijë të hollë të kuqe. Një kombinim kromatik që e gjejmë në skajet e mëngëve dhe në brezin vertikal në të dyja anët. Paraqitja grafike është identike me fanellën e ndeshjeve në shtëpi. Me grafikë gjeometrike dhe dizajnin e shqiponjës me dy koka në pjesën e përparme.

Gjithashtu në këtë rast ka shkrimin “Ti Shqipëri, më jep nder” në shiritin e brendshëm. Në pjesën e poshtme lexohet edhe “ALBANIA” me ngjyrë të zezë në pjesën e pasme të qafës. Pantallonat e shkurtra janë të bardha me një kordon dhe shirita anësore në ngjyrë të zezë. Getat e bardha kanë një vijë të kuqe e të hollë në skajin e sipërm.

Së fundmi, fanella e tretë është e gjitha e zezë me detaje të kuqe në jakën me formë polo. Në skajet e mëngëve dhe në vijën e hollë vertikale të kuqe anësore. Në gjoks logoja e FSHF-së është me silikon të kuq, ashtu si edhe logoja e Macron.

Në pjesën e përparme dhe te mëngët përsëriten grafika gjeometrike. Në qendër bie në sy dizajni i shqiponjës, simbol i Kombëtares shqiptare. Pantallonat e shkurtra të zeza kanë një vijë të kuqe e të hollë vertikale anash. Një vijë të kuqe që e gjejmë edhe në skajin e sipërm të getave, gjithmonë të zeza.

Të gjitha fanellat janë të përshtatura në përmasat Slim Fit. Materiali kryesor me të cilën janë të përbëra është Eco-Softlock. Prania e pjesshme e materialit Eco-Mesh i bëjnë veshjet veçanërisht të lehta dhe me ajrosje perfekte.