BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x

Gossip

Revoltohet keq Armina Mevlani, i ‘përvishet’ Ramës: Virusi është aktiv vetëm në fundjavë. Ka prishje Teatri dhe protesta, por myslimanëve u ndalohet falja

Revoltohet keq Armina Mevlani, i ‘përvishet’ Ramës: Virusi

Kryeministri i vendit e lajmëroi ditën e djeshme se kjo fundjavë dhe kryesisht e diela do të jetë e mbyllur për të gjithë. Ditën e nesërme besimtarër mysliman festojnë Fiter Bajramin.

Në lidhje me vendimin e Ramës ka pasur shumë kritika dhe kundërshtime. Një ndër to edhe blogerja e njohur Armina Mevlani që i është “përveshur” kryeministrit Edi Rama.

Ajo ka shprehur hapur indinjatën e saj lidhur me shtetrrethimin që do t’i bëhet edhe këtë fundjavë qyteteve që konsiderohen si ‘zona të kuqe’.

Ajo shkruan se qeveria prish Teatrin dhe lejon protestat, por ndalon të gjithë besimtarët myslimanë që të falin namazin në shesh.

“Kjo fundjavë do të jetë pushim lockdown! Nuk lejohet qarkullimi, sepse virusi është aktiv vetëm të shtunën dhe të dielën. Sigurisht që ka prishje Teatri dhe protesta, por myslimanëve u ndalohet falja ditën e Bajramit në sheshit,”-shkruan Armina.

Për këtë fundjavë, kryeministri Edi Rama njoftoi sërish ‘shtetrrethim’ duke lënë të lirë qarkullimin deri në orën 21:00 dhe hapur vetëm ushqimoret dhe farmacitë. E diela, siç ka ndodhur që nga rastet e para të pandemisë do të jetë tërësisht e izoluar. 

Armina Mevlani është partnerja e djalit të ish-kryeministrit të vendit, Sali Berisha, Shkëlzenit. Berisha është paraardhësi i Ramës në detyrë dhe një nga politikanët më jetëgjatë në Shqipëri.

Kohët e fundit edhe djali i tij, në rrjetet e tij sociale, ka dhënë mendime lidhur me ngjarje të caktuara në vend. Mesa duket ishte çështje kohe edhe përfshirja e Mevlanit.

Më të lexuarat