BREAKING NEWS

Bilanci ditor/ Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja me COVID-19 u identifikuan në vendin tonë në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Bilanci ditor/ Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të
x

Gossip

12 vjet Pavarësi e Kosovës, këngëtaret e njohura në botë mallëngjejnë me mesazhet

Kosova ka marrë urime nga mbarë bota për 12-vjetorin e Pavarësisë, nga liderë të shumtë, mes tyre edhe nga Tirana zyrtare.

Në këtë ditë të veçantë festive nuk mund të mungonin edhe urimet e dy prej ambasadoreve të kulturës kosovare në botë, Dua Lipa dhe Rita Ora.

Përmes postimeve në “Instagram”, Dua Lipa postoi dy foto dhe shkroi krah tyre: “12 vjet Pavarësi! Një komb, një flamur”.

12 vjet Pavarësi e Kosovës, këngëtaret e njohura në

12 vjet Pavarësi e Kosovës, këngëtaret e njohura në

Ndërsa Rita Ora postoi videon e këngës së realizuar në Kosovë “Shine Ya Light”, duke shkruar krah saj: “Urime për Ditën e Pavarësisë, Kosova jonë”!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Happy Independence Day Kosovo!!! Urime 12 vjet pavaresi KOSOVA jone throw back to Shine Ya Light Video @emilnava

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on