BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x

Gossip

3 këngët e publikuara pas vdekjes së Michael Jackson hiqen nga shërbimet e transmetimit, ja arsyeja

3 këngët e publikuara pas vdekjes së Michael Jackson hiqen nga

A është Michael apo dikush tjetër? Debati i vazhdueshëm i 3 këngëve të publikuara pas vdekjes së Michael Jackson qëndron pas zhdukjes së papritur të këngëve nga shërbimet kryesore të transmetimit si Spotify Apple Music etj.

Këngët – “Monster”, “Keep Your Head Up” dhe “Breaking Neës” — ishin të gjitha në albumin “Michael”, të lëshuar në 2010 … vitin pas vdekjes së Jackson. Por, që kur dolën, disa fansa, madje edhe anëtarët e familjes së Michael, kanë vënë në pikëpyetje nëse është me të vërtetë zëri i Michael në këngët e tij.

Këngët u zhdukën nga shërbimet e transmetimit Spotify, Apple Music dhe Tidal javën e kaluar, të cilat shumë fansa e panë si konfirmim që nuk po këndonte vërtet MJ në to, megjithatë, një përfaqësues për faqen zyrtare të MJ thotë se nuk është saktësisht kështu.

Përfaqësuesi konfirmon se këngët “nuk janë më të disponueshme nga Sony Music për blerje ose transmetim, por duhet të theksoj se heqja e këtyre tre këngëve nuk ka të bëjë fare me origjinalitetin e tyre.

Estate dhe Sony Music besojnë se biseda e vazhdueshme rreth këngëve po shpërqendrojnë komunitetin e fansave dhe dëgjuesit e rastësishëm të Michael Jackson nga përqendrimi i vëmendjes së tyre aty ku duhet të jetë – në katalogun legjendar dhe të thellë të muzikës së Michael.

Një fanse që ndoshta ka dyshimet e saj është Vera Serova , e cila ngriti një padi në vitin 2014, duke akuzuar Sony Music, Jackson Estate dhe prodhuesit e këngëve se gënjejnë konsumatorët. Ajo e humbi çështjen në vitin 2018, por tani po apelon në Gjykatën e Lartë të Kalifornisë.

 

Më të lexuarat