Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

5 viktima dhe 21 të plagosur në koncertin e tij dhe të Dhurata Dorës, reperi merr vendimin që nuk pritej 

Postuar: 25/08/2019 - 14:52

Pak ditë më parë, në një koncert të reperit Soolking në Algjeri ku ishte e ftuar edhe këngëtarja shqiptare Dhurata Dora, humbën jetën pesë persona dhe rreth 21 të tjerë u plagosën si pasojë e prishjes së një barele të stadiumit.

Ndërkohë, pas ngjarjes tragjike, ka reaguar reperi, i cili ka shprehur keqardhje dhe trishtim për këtë rast që ndodhi në koncertin e tij.

Mirëpo,  përveç kësaj, ai ka vendosur  t’i fshijë të gjitha postimet nga llogaria e tij duke lënë vetëm shkrimin ngushëllues dhe një fotografi të zezë në profil.

“Është një trishtim që na ka pushtuar të gjithëve në njoftimin e kësaj tragjedie. Të gjithë jemi të shkatërruar dhe të tronditur, por e dimë se nuk është asgjë para dhimbjes që familjet dhe të afërmit e viktimave mund të ndiejnë.

As unë dhe artistët që më shoqëronin në skenë nuk ishim të vetëdijshëm për këtë tragjedi dhe pasojat e saj të dhimbshme para dhe gjatë koncertit, gjë që shpjegon faktin që ne vazhduam performancën tonë. Askush nga ne nuk do të kishte dalë në skenë me këtë lajm fatal.

Ne ndajmë hidhërimin me familjet e viktimave dhe i lutemi Zotit të mëshirshëm t’i mirëpresë ata në parajsën e tij të gjerë”, ka shkruar Soolking.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/09/2019 - 15:47

Filmi “Maleficent” me aktore protagoniste Angelina Jolie u prit shumë mirë nga publiku dhe regjisori vendosi të sjellë një film të dytë.

Postuar: 21/09/2019 - 15:11

Loredana Zefi muaj më parë u bë top-temë e medieve rozë, për shkak të akuzave të një çifti zvicer

Postuar: 21/09/2019 - 14:55

Ditën e sotme ka qarkulluar me shpejtësi në media një lajm që ka të bëjë me jetën private të akto

Postuar: 21/09/2019 - 13:52

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Vesa Luma është rikthyer këto ditë në Zelandën e Re, ku e

Postuar: 21/09/2019 - 13:42

Afrona Dika dhe Blero Muharremi sonte (e shtune) kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë.

Postuar: 21/09/2019 - 13:32

Ndonëse po i mungon muzikës, Rezarta Shkurta vazhdon të jetë një nga personazhet më të komentuara

Postuar: 21/09/2019 - 13:26

Viola Spiro ka vite që është pjesë e ekranit shqiptar dhe i janë besuar gjithmonë disa nga emis