BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x
BREAKING NEWS

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit të Biden, Frrok Çupi paralajmëron zhvillime të BUJSHME në Shqipëri: Nesër do të çuditen kur të formulohen akuza për...

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit
x
BREAKING NEWS

Rama jep sinjalet e para për qeverinë e re, 9 ministra rrezikojnë largimin në shtator, vetëm 7 emra futen në Presidiumin e Kongresit, ja lista

Rama jep sinjalet e para për qeverinë e re, 9 ministra rrezikojnë
x

Gossip

A do të jetë pjesë e ‘Big Brother VIP’? Neda zbulon për herë të parë detaje nga jeta e saj private dhe jep përgjigjen e papritur: Po të bëhem edhe njëherë nuse di unë si nusëroj!

A do të jetë pjesë e ‘Big Brother VIP’? Neda zbulon

Ish-banorja e ‘Big Brother’, Neda dhe motra e saj ishin të ftuar dje në emisionin ‘ABC e pasdites’. Ato prezantuan familjet e tyre dhe rrugëtimet që kanë ndjekur në jetë.

Aktiviste dhe soprano, bashkëshorte dhe nëna, ato ende ruajnë një marrëdhënie shumë të fortë me njëra tjetrën. Kjo u vu re edhe gjatë rubrikës “Cila nga ju të dyja” sa ishte e vështirë të pohonin ndonjë “defekt” nga jeta e tyre e përditshme apo diçka që të tregonte se nuk e njihnin shumë mirë  njëra-tjetrën. Teksa po flisnim për çfarë kanë dhe duan, Neda na zbuloi se nuk përjashtojnë në familjen e tyre dhe një fëmijë tjetër, ndërkohë që Simona nënvizoi se nuk ka qenë ndonjëherë e dyzuar mes karrierës operistike që ka dhe karrieres ne muzikën e lehtë.

A e ka bezdisur ndonjëherë Simonën etiketimi si “motra e Nedës”?

“Në mesin e shumë krenarive, njëra nga ato është të jem motra e Nedës”.

Duke qenë se Neda dhe Ogreni janë çifti që janë njohur në një format televiziv, Ermali i pyet motrat nëse do mund të marrin pjesë në Big Brother Vip.

“Jo, unë nuk do t’a bëja personalisht, por padyshim që Big Brother është një nga eskperiencat më të vështira, më të bukura dhe më të interesante që kam bërë në jetën time. Dhe sigurisht që e këshilloj dhe në fakt unë nuk do e bëja për arsye objektive në sensin për jetën që kam, dy fëmijë të vegjël, nënë… Big Brother i shkon për shtat mrekullueshëm ajo shprehja “po të bëhesha edhe njëherë nuse dija unë si nusëroja”.

Po Simona a e sheh si mundësi?

“Në as edhe një mënyrë. Më rëntë pika nëse do e bëja”, tha ajo duke qeshur.

Ogreni apo Neda vazhdon të jenë më i famshëm? Cili nga te dy? Simona tha se Neda ka më shumë popullaritet, ndërsa vetë ajo pohoi se të dy (Neda dhe Ogreni) janë munduar që të kenë një profil të ulët sa i takon marrëdhënies me median.