BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Gossip

A ka sjellë probleme shfaqja në Teatër? Ish-banori i BBV1 rrëfen prapaskenat e rolit nudo

A ka sjellë probleme shfaqja në Teatër? Ish-banori i BBV1

Aktori shqiptar si dhe ish banor i Big Brother 1 Igli Zarka ka rrëfyer prapaskenat e rolit nudo në  teatër të shfaqjes “Equus” të mbajtur në vitin 2017.

Përmes një interviste televizive ai shprehet se fotoja e tij nudo nga skena e teatrit bëri shumë bujë në rrjete sociale, ndërsa në botë, sipas aktorit kjo është një gjë normale.

Igli: Rastësisht provën gjenerale kur për herë të parë dola nudo më zuri gjumi, hera e parë në jetë mua më zë gjumi para provës gjenerale, gjithmonë kam emocione, por nuk e di pse, ndoshta stresi, pagjumësia e orëve të punës, dhe shkoj gjysmë ore në teatër dhe nuk e dija që gjithë salla e teatrit ishte plot me gazetarë sepse lajmi ishte përhapur. Shkoj përqafoj regjisorin, i cili ka qenë një udhërrëfyes në atë kohë për mua, dhe sot e kësaj dite. I them sot është dita? Po sot është dita, e kryej shfaqjen dhe në fund marr vesh që e gjithë salla ka qenë me gazetarë dhe se fotoja të natë kishte qarkulluar aq shpejt në rrjet sa dilja unë dhe Edi Rama, unë dhe Edi Rama gjithandej. Të them të vërtetën nuk e kam menduar kurrë si një pengesë apo si një problem. Në realitetin shqiptar ndoshta mund të bënte një bujë, mund të thyente një tabu, apo të kalojmë kufirin, Kosovë, Mal i Zi e më tutje nuk është asgjë e veçantë të jem i sinqertë.

Moderatorja: Ishte vendim i vështirë?

Igli: Nuk ishte vendim aspak i imi në fakt, unë shkova në audicion dhe personazhi e ka të caktuar nga autori atë gjë, pra si mund të jesh përballë Zotit me rroba i veshur, madje ka rituale në Bibël, prifti shkon përpara kryqit i zhveshur dhe vetëndëshkohet.

Moderatorja: Besoj ndikoi suksesi dhe buja e atij roli në karrierën tënde.

Igli: Po, sigurisht që po, ishte një nga hapat shënues të karrierës sime.