BREAKING NEWS

Finalizohet një tjetër OPERACION antidrogë në Portin e Durrësit, kapet sërish lëndë narkotike në të njëjtin konteiner, e treta herë brenda korrikut

Finalizohet një tjetër OPERACION antidrogë në Portin e
x
BREAKING NEWS

Do ketë goditje në nivele të larta shtetërore? Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme: Shqiptarët po presin!

Do ketë goditje në nivele të larta shtetërore? Spartak
x
BREAKING NEWS

Bilanci i koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e 24 orëve të fundit: Asnjë humbje jete, ja sa raste të reja u shënuan

Bilanci i koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Rama, Vuçiç dhe Zaev vënë firmat, nënshkruhet marrëveshja e rëndësishme mes Shqipërisë, Maqedonisë dhe Serbisë

Rama, Vuçiç dhe Zaev vënë firmat, nënshkruhet
x
BREAKING NEWS

GJKKO merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Hipotekës në Tiranë. Zbardhet çfarë u vendos

GJKKO merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Hipotekës
x
BREAKING NEWS

“Përkthyesi ma shkatërroi mesazhin!”/ Kryeministri Rama i surprizon të gjithë në Samitin e Shkupit, ‘thumbon’ Zaevin dhe ‘shigjeton’ ashpër Albin Kurtin: Të ndarë jemi të vegjël!

“Përkthyesi ma shkatërroi mesazhin!”/ Kryeministri Rama i
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha paraqitet në Gjykatën e Posaçme, zbardhet arsyeja

Lulzim Basha paraqitet në Gjykatën e Posaçme, zbardhet arsyeja
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lushnja që në orët e para të mëngjesit/ Rëndohet bilanci, humb jetën 30-vjeçari dhe plagosen rëndë tre persona të tjerë. Zbardhet shkaku i konfliktit mes kushërinjve

Tronditet Lushnja që në orët e para të mëngjesit/
x

Gossip

A ndihmon seksi për të rënë nga pesha? Atletja Klodiana Shala tregon sekretin dhe lidhjen e ngushtë mes tyre: Ja sa minuta mjaftojnë

A ndihmon seksi për të rënë nga pesha? Atletja Klodiana

Sekreti kryesor për mbajtjen e trupit në formë është qëllimi dhe jo mjeti me të cilin e arrijmë. Atletja e njohur shqiptare, Klodiana Shala ka nënvizuar se edhe 7 minuta në ditë do të ishin të mjaftueshme për ta bërë këtë.

“Sekreti është mbajta në formë, se si e mbajmë ne në formë a me not me kuzhinë e ma hypje shkalle, kjo është kryesorja në trurin tonë”, tha ajo duke folur në emisionin Opinion.

“Kryesorja është të merremi me aktivitet fizik, se si, a dua të bëjmë 80 minuta, a më pak”, tha ajo, teksa e pyetur nga Blendi Fevziu se sa është stërvitja më e shkurtër, u përgjigj “30 minuta”.

“Më e shkurtra është dashnia”, tha i ftuari tjetër Arbër Çepani, deklarata e të cilit shkaktoi ilaritet në studio.

Sa i përket kësaj teme, atletja tha se ekziston një lidhje mes aktivitetit fizik dhe seksit.

“Ka një përqindje dhe ajo të bërit seks me të bërit aktivitet fizik. Janë tani gjëtat shumë të thjeshta që ne mundemi të merremi me aktivitet fizik duke bërë dhe një stërvitje 7 minutëshe edhe duke bërë mbledhje ne mund të bëjmë ushtrime për krahët. Në zgjedhje të programit profesional për ta bërë, për trupin tonë, kombinuar me regjimin ushqimor, edhe 7 minuta në ditë, në zyrë a shtëpi. Absolutisht sekreti është të mbajturit në formë, se çfarë zgjedhim, të lëmë ashensorin e të hipim shkallët, a të bëjmë hapa”, tha Klodiana Shala.