Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Acarohet Albi Nako, shpërthen ndaj ngjarjes më të pasqyruar ditët e fundit

Postuar: 18/04/2019 - 14:20

Koreografi Aldi Nako ka ndarë në rrjetet scociale me anë të një foto, ku tregon se si u mblodhën parat brenda pak orësh për Katedralen, ndërkohë që mijëra persona vuiajnë nga uria dhe drejt tyre askush nuk i ka sytë.E gjithë kjo është një paradoks për koreografin.

Katedralja e Parisit Notre Dame i përpi nga flakët mbrëmjen e së hënës dhe kjo u kthye në ngjarjen më të pasqyruar në botë. Për rikonstruktimin e Katedrale 850 vjeçarë u mblodhën brenda pak ditësh një shumë e madhe prej milion eurosh. Ndërkohë që këto ndihma u duartrokitën, në mesin e personave kishte dhe nga ata që e kundërshtuan këtë vendim, apo iu duk paradoksal.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 15:39

Këngëtarja dhe aktorja Selena Gomez i ka shokuar fansat me deklaratën e saj të fundit në rrjetin social “Instagram”.

Postuar: 23/05/2019 - 15:25

Reperja shqiptare Loredana Zefi ishte në qendër të vëmendjes së mediave pasi një çift zviceran e

Postuar: 23/05/2019 - 15:15

Eno Popi ka zgjedhur që jetën e tij publike mos ta ngatërroje me atë private.

Postuar: 23/05/2019 - 14:50

Në mars të këtij viti, në media u aludua për një lidhje dashurie mes Dojna Memës dhe këngëtarit t

Postuar: 23/05/2019 - 14:02

Ai është një nga emrat më të dashur të muzikës shqiptare.

Postuar: 23/05/2019 - 10:21

Sot është një ditë e trishtë për familjen Hoxha pasi bëhen plot 11 vjet që nga largimi i Dritan H

Postuar: 23/05/2019 - 09:40

Gashi është një nga reperët shqiptarë, suksesi i të cilit sa vjen e rritet.